(Uzaktan Gelen yakın Sesler) Orhan ORGARUN


ERMENİ SORUNLARI ÜZERİNE (14)…

Ermeniler, Türk Milletini işlemediği bir suçla itham ederek, dünya kamuoyu karşısında mahkûm etmeye çalışmaktadırlar.


Ermeniler, Türk Milletini işlemediği bir suçla itham ederek, dünya kamuoyu karşısında mahkûm etmeye çalışmaktadırlar.

                Eğer Türkler Soykırım Yapsaydı..

                Ermeniler, Türk Milletini işlemediği bir suçla itham ederek, dünya kamuoyu karşısında mahkûm etmeye çalışmaktadırlar. Son yıllarda birçok ülke parlamentosunda sözde ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARINI gündeme getirerek Türkiye’nin Ermeni taleplerini kabul etmesi yönünde baskı oluşturmaya çalışmaktadır. Türk tarihinde ırk ayrımcılığı ve soykırım asla ve asla hiç olmamıştır!

                Eğer Türkler soykırım yapsaydı, bugün Orta Asya’dan Orta Avrupa’ya kadar olan bölgede Türk’ten başka hiçbir millet olmaz ve ERMENİ MİLLETİ diye bir milletten de asla bahsedilmezdi!

                96 yıllık Cumhuriyet tarihinde ERMENİ MESELESİ ve buna bağlı olarak ERMENİ SOYKIRIMI iddiaları, son dönemde Türkiye’yi ve dünya kamuoyunu belki de en fazla meşgul eden konuların en başında geliyor!

                Selçuklular ve Osmanlılar döneminde Türk Hâkimiyeti altında huzurlu bir dönem geçiren Ermeniler, sanat ve ticaretle uğraşarak kısa bir sürede zenginleşmişlerdir. Osmanlılar döneminde devlete sadakatle bağlılıklarından dolayı “MİLLET-İ SÂDIKA” olarak isimlendirilen Ermeniler, tercümanlık, vergi toplayıcılığı, büyük elçilik ve bakanlık gibi birçok önemli görevlerde bulunmuşlardır.

                Batılı büyük devletlerin Osmanlı Devleti’ni parçalamak için yaptıkları planların bir piyonu olan Ermeniler, 1877-1878 OSMANLI-RUS SAVAŞI’NDAN sonra Osmanlı Devleti açısından bir sorun olmaya başlamışlardır. Ermeniler, bu tarihten itibaren Osmanlı Devleti’ne karşı isyan ederek terör faaliyetlerine yönelmişlerdir.

                Birinci Dünya Savaşı sonlarında, özellikle Rusya’da BOLŞEVİK İHTİLÂLİ’nin patlak vermesinden sonra Ermeniler, Rus ordularının da desteğiyle Doğu Anadolu’da çok büyük katliamlara girişmişlerdir.

                TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİ TARİHİNDE EN BÜYÜK İNSAN KAYBININ YAŞANDIĞI BU KATLİAMLAR ESNASINDA ÖLDÜRÜLEN İNSANLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU TÜRKLER OLUŞTURUYORDU!

                Buna rağmen Ermeniler, insanları yanıltarak Türklerin Ermenileri katlettikleri şeklinde propaganda yapmak ve bazı sözde tarihçilere gerçek dışı kitaplar yazdırmak suretiyle dünya kamuoyunun desteğini almaya çalışmışlardır.

                Ermeniler, Birinci Dünya Savaşı esnasında Osmanlı Devleti’nin uyguladığı TEHCİRİN SOYKIRIM amacıyla yapıldığını yüz binlerce Ermeni’nin planlı bir şekilde soykırıma tâbi tutulduğunu iddia ederek, Türkiye’den bir takım taleplerde bulunmuşlardır.

                Ermenilerin 4 T PLANI dedikleri bu PLANA göre, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada TERÖR yoluyla “TANITILACAK”, sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiye tarafından “TANINACAK”, sözde soykırımdan dolayı Türkiye’den “TAZMİNAT” alınacak ve “BÜYÜK ERMENİSTAN” sınırları içersinde yer aldığı iddia edilen “TOPRAK” parçası Türkiye’den koparılacaktı!

                Ermeniler, Türk milletini işlemediği bir suçla itham ederek, dünya kamuoyu karşısında mahkûm etmeye çalışmaktadırlar. Hele ki son yıllarda birçok ülke (en son ABD meclisinde) parlamentosunda sözde ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARI gündeme getirilerek Türkiye’nin Ermeni taleplerini kabul etmesi yönünde baskı oluşturulmaya çalışılmaktadır!

                Türk tarihinde ırk ayrımcılığı ve soykırım asla olmamıştır. Eğer Türkler soykırım yapsaydı, bugün Orta Asya’dan Orta Avrupa’ya kadar olan bölgede TÜRK’TEN BAŞKA HİÇBİR MİLLET OLMAZ ve ERMENİ MİLLETİ DİYE BİR MİLLETTEN DE BAHSEDİLMEZDİ!

                Ermenilerin, Türkler hakkında ileri sürdükleri soykırım iddialarının asılsız olduğu değişik kaynaklara ve kişilere dayanılarak kamuoyunda açıklanmaya çalışılmıştır. (Misal olarak şahsen ben bir birey olan şahsımdır.) Ermenilerin kökeni ve Anadolu’ya nereden geldikleri, Türk-Ermeni İlişkilerinin nasıl başladığı. Selçuklular ve Osmanlılar döneminde nasıl bir seyir izlediği, Ermeni meselesinin ortaya çıkışı ve Birinci Dünya Savaşı sırasında Ermenilerin TEHCİRİ ve TEHCİRİN YANKILARI. Ermenilerin Türklere yönelik ortaya attıkları asılsız iddialar ve soykırım yalanı, Ermeni Terörü’nün başlaması, ilk Ermeni Terör Örgütleri, Cumhuriyet Döneminde ERMENİ TERÖRÜ ve ERMENİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TÜRK TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İLİŞKİLERİ DETAYLI BİR ŞEKİLDE İYİCE TARİHİN IŞIĞINDA BAŞLI BAŞINA İYİCE İNCELENMELİ!

                Doğu Anadolu’da bir büyük Ermenistan Devleti kurma hayaliyle Türklere karşı asılsız iddialarda bulunan ve terör eylemlerine girişen Ermenilerin, tüm çabalarına rağmen amaçlarına asla ulaşamayacaklardır!

                Benim bu seri halinde ve halen de yazmaya devam ettiğim iddiam, sayın pek kıymetli okurlarım Ermeni Meselesi hakkında her şeyi yazmak değildir. Ermeni Meselesini birkaç sayfalık yazıya sığdırmam asla mümkün olmadığını da sizler gibi hepimiz çok iyi biliyoruz!

                Bu seri şekilde yazdığım yazıları kaleme alma amacım, Ermenilerin haksız, yersiz ve asılsız talepleri hakkında Devlet Adamlarımıza, Gençliğimize ve topyekûn Türk Milleti’ne temel bir takım bilgileri öğrenme fırsatını elde etmelerinin yollarının aranmasıdır!

                Eğer Devlet’in etkili ve yetkili kişilerin devlet adamlarımız, aydınlarımız, gençlerimiz. Ermeni Meselesi konusunda gerekli bilgileri doğru kaynaklardan edinir ve bilinçlenirlerse, tarihi saptıran asılsız, haksız Ermeni iddialarını etkisiz kılacak şekilde cevapları verebileceklerdir!

                Sonuç olarak tarihleri, M. Ö. 6. yüzyılla kadar uzanan Ermeniler, tarih boyunca MEZOPOTAMYA, SURİYE, IRAK, ANADOLU ve GÜRCİSTAN gibi bölgelerde dağınık bir halde yaşamışlar, TARİHİN HİÇBİR DÖNEMİNDE BAĞIMSIZ, BİRLEŞİK ve SÜREKLİ BİR DEVLETE ASLA SAHİP OLAMAMIŞLARDIR!.. • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok
 • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok
 • Cuma 34 ° / 20.9 ° Açık hava

Balıkesir

23.06.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.405%-0,35
 • DOLAR

  8,6338% -0,19
 • EURO

  10,3315% -0,03
 • GRAM ALTIN

  496,32% 0,31
 • Ç. ALTIN

  818,928% 0,31