Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


ERMENİ SORUNLARI ÜZERİNE (15)…

Ermenilerin büyük ihaneti senaryolaştırılmalıdır.


Ermenilerin büyük ihaneti senaryolaştırılmalıdır.

                Ermenilerin Büyük İhaneti..

                Başta ABD ve Fransa sponsorluğunda olmak üzere Ermeni devleti ve lobileri her 24 Nisan’da dünya çapında kendilerince anmalar düzenler, açıklamalar yaparlar ve milletimize, bayrağımıza karşı aşağılık söylemlerde bulunuyorlar.

                Bu normal!

                ÇÜNKÜ AŞAĞI OLANDAN AŞAĞILIK DIŞINDA BİR ŞEY BEKLENEMEZ.

                Diğer taraftan başta AB ülkeleri olmak üzere birçok devlet Ermeni soykırım tasarısını kabul etmiştir.

                ABD ise resmi olarak bu yalanı kabul etmese de her 24 Nisan’da hem medya, hem de siyasetçiler üzerinden Ermenilere desteğini vurgulamış ve ülkemizi hedef alan açıklamalar yapmışlardır.

                Son üç beş yılda birçok başlıkta ABD ile ters düştük. Her seferinde ABD arkadan dolanarak istediğini aldı.

                Bugün de benzer bir durum var ortada. Suriye’de artık ABD’nin borusu değil Rusya’nın borusu ötüyor. Tabi Rusya bu boruyu Türkiye vesilesiyle eline aldı.

                Haliyle yine ABD yine arkadan dolandı ve asılsız Ermeni iddialarını meclislerine getirerek onayladılar!

                Tabii ki kabul edilemez. Tabii ki bir ses olmalıyız, tabii ki hep beraber duruş göstermeliyiz!

                Amma! Geç de olsa öz eleştirimizi de yapmalıyız. Tarih ortada. Kayıtları, belgeleri Beyazıt’ta, Başbakanlık’ta, Genelkurmay’da. Türk Tarih Kurumu’muzda var. Üniversitelerimiz, tarihçilerimiz de var.

                Ve en önemlisi medya ve sinema sektörümüz de var.

                Yıllardan beri başta hükümetler olmak üzere tarihçiler bu konuyu noktasına kadar güncelleyip başta AB ülkeleri ve ABD olmak üzere bu devleti zan altında bırakanların gözünün içine sokmadı?

                Ya medya ve sinema! Meksika’ya bile ihraç edilen Türk kültür, tarih, ahlak ve inancıyla bağdaşmayan dizi film senarist ve yapımcıları acaba az biraz vicdan yapıp o günlerin acılarını, sadık tebaanın bir anda vahşileşmesini, nasıl vahşileştiğini vs. dizi veya film yapamazlar mıydı?

                EVET, BİRAZ KENDİMİZLE YÜZLEŞMEMİZ LAZIM. Gerçeğimizi dünyaya anlatamadık. Ama onlar yalanlarını dünyayı inandırdılar.

                Siyasete bakınca daha vahim bir durum var ortada. Her 24 Nisan’da bu konu gündeme geldiğinde ülkemizde söz sahibi olanlar, ‘KABUL EDİLEMEZ, TARİHE İFTİRA ATIYORLAR, TARİHİ KAYITLAR ORTADA’ vs. der ve GEÇERLERDİ.

                1990’lı yıllara kadar Türkiye Cumhuriyeti bu açıklama, itham ve söylemlere çok sert bir tepki verir, tartışmaya bile girmezdi.

                ÖZALLI YILLARDA GEVŞEME BAŞLADI.

Daha sonra o dönemin siyasetçileri itiraf ettiler ki. ‘BİZZAT ÖZAL ve HEYETLERİ, ERMENİLERLE DEFALARCA GÖRÜŞTÜ. Özal’ın bu görüşmelerdeki amacı Ermenilerle orta yol bulmaktı.’

                Maalesef Özal’ın açtığı bu yolu AKP devam ettirdi. Tarihler 18 Ocak 2012’yi gösterdiğinde AKP’nin kurucu isimlerinden İsmet Uçma; ”ERMENİ KARDEŞLERİMİN DUYGU VE ACILARINI PAYLAŞIR ÖZÜR DİLERİM” dedi!

                Osmanlı Ermenilerin “1915’TE MARUZ KALDIĞI BÜYÜK FELAKET’E DUYARSIZ KALINMASINI” vicdanının kabul etmediğini ifade eden Uçma, ”TEHCİRDE HALKIN SÜRÜLMESİ ÇOK BÜYÜK YANLIŞ. ERMENİ HALKINDAN ÖZÜR DİLERİM” açıklaması yapmıştı.

                Agos gazetesinin, “ÖZÜR DİLİYORUM” kampanyasına da imza atan İsmet Uçma, “SOY SÜRGÜN” tanımlaması yaptığı 1915 olayları için “İNKARINI VİCDANIM KABUL ETMİYOR” diyordu.         Ve tarih 24 Nisan 2014’e geldiğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLİYORDU!

                Tarih Ermenilerin 1915’teki büyük ihaneti yazdığı gibi bunları da yazdı!

                Vakit geçirilmeden bir an önce tarihi belgelerle özellikle medya ve sinema sektörü aracılığıyla ERMENİLERİN BÜYÜK İHANETİNİ, ASALA’yı konu alan diziler, filmler yapılmalı, hem içimizdeki, hem de dışarıdaki DÜŞMANLARIN YÜZLERİNE VURULMALIDIR!.. • Perşembe 31 ° / 20 ° Güneşli
 • Cuma 29 ° / 16 ° Güneşli
 • Cumartesi 32 ° / 17 ° Güneşli

Balıkesir

09.07.2020

 • İMSAK 03:51
 • GÜNEŞ 05:42
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:15
 • AKŞAM 20:45
 • YATSI 22:28
 • BIST 100

  118.713%0,00
 • DOLAR

  6,8627% 0,03
 • EURO

  7,8114% 0,47
 • GRAM ALTIN

  399,46% 0,14
 • ÇEYREK ALTIN

  659,109% 0,14