Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


ERMENİ SORUNLARI ÜZERİNE (8)…

ERMENİ SORUNLARI ÜZERİNE (8)…


Günümüzde Ermenilerle ile Normalleşme süreci de sanıldığı gibi Normal Değildi..

                Kukla devletin o zamanki Başkanı Serj Sarkisyan, Türkiye ile Ermenistan arasında 2009 yılında imzalanan ancak iki ülke parlamentosu onayından geçmeyen normalleşme protokollerini iptal edecekleri tehdidinde o zamanlar da bulundu. Ne olur iptal et! Zaten bu normalleşme olayı baştan aşağıya hatadır.

                Bizim Ermenilerle NE DOST OLMAMIZ MÜMKÜN NE DE KOMŞU OLMAMIZ. Tarih boyunca içimizde barındırdığımız mevki ve makam verdiğimiz MİLLET-İ SADIKA dediğimiz bu insanlar her fırsatta TÜRK MİLLETİNİ YIKMA derdinde olan DEVLETLERE PİYONLUK yaparak bizlere toplumuza sonunda da BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE İHANET ETMİŞLERDİR.

                Türk milletine yaptıkları SOYKIRIM ve ZALİMLİKLERİN haddi hesabı yokken, pişkinlik yaparak bu SOYKIRIMI TÜRKLERİN ERMENİLERE yaptığını diyecek kadar da ALÇAK VE YÜZSÜZDÜRLER. Birinci Dünya Savaşı sırasında, 1917 yılı sonraları ile 1918 yılı ilk aylarında, Erzurum’da 2. Ermeni-Rus Kale Topçu Alay Komutanlığı yapan Rus Yarbay Tverdohlebov’un kendi el yazısıyla tuttuğu günlüğündeki notlarına yer veriliyor. Rus yarbayın günlüğünde ERMENİ VAHŞETİNİN boyutları, akıl almaz katliamları gözler önüne seriliyor.

                Anılarında şöyle anlatıyor:

“Avrupa ve Rus kamuoyunca da bilinen, Ermenilerin Türklere karşı nefreti eskiden beri bilinmektedir. Ermeniler daima kendilerinin mazlum ve ezilen bir millet olduklarını iddia etmişlerdir. Her zaman kendilerini hiç suçları yokken sürgün edilmiş, DİNLERİ ve KÜLTÜRLERİNDEN dolayı ÇOK AĞIR İŞKENCELERE MARUZ KALMIŞ BİR MİLLET OLARAK SUNMAYI BAŞARMIŞLARDIR!

                Ermeniler arasında, başıboş Ermenilerin kanun dışı hareketleriyle kararlı ve kapsamlı mücadele yöntemlerini uygulamaya geçirme kararlarını dile getirdiler. Bundan bir süre sonra Ermenilerin Türklere yaptıkları Erzincan katliamına dair haberler geldi. Bu vahşetin ayrıntılarını ordu komutanım General Odişelidze’den öğrendim.

                Olay şöyle gerçekleşmiş:

Katliam bir doktor ve müteahhit tarafından organize edilmiş. Yani her halükarda ayak takımı birisi tarafından yöneltilmemiş. 800’den fazla silahsız sivil öldürülmüş. Öldürülenlerin kendilerini korumak için karşı koyarlarken yalnızca bir Ermeni ölmüş. İnsanları koyun gibi kesmişler. Tutsak edip ölüme mahkum ettikleri insanlara kendi elleriyle büyük çukurlar açtırmışlar. Bu çukurların başına insanları gruplar halinde götürmüşler ve hayvan boğazlar gibi kestikten sonra çukurlara doldurmuşlar. Çukur başındaki bir Ermeni arsız arsız çukurdaki cesetleri sayarak. ’Burası 80 kişi mi oldu? Bir 10 kişi daha alır! Bir 10 daha kes’ deyince, on kişi daha kesip çukara atmışlar ve üstünü toprakla kapatmışlar. Bu Ermeni müteahhit, sırf eğlence olsun diye bir binadan Türklerin teker teker çıkmalarını emretmiş. Dışarıya çıkanların kafalarını keserek, böylece yaklaşık 80 kadar insanı katletmiş.”

                Böyle bir düşmanla neyin NORMALLEŞMESİ olacak ki. Kaldı ki yakın tarihte ERMENİLER,

 26 ŞUBAT 1992 TARİHİN DE AZERBAYCAN’A BAĞLI DAĞLIK KARABAĞ BÖLGESİNDEKİ HOCALI KÖYÜNDE ERMENİSTAN’A BAĞLI KUVVETLER TARARAFINDAN İNSANLIĞA SIĞMAYAN BİR ACI DOLU KATLİAM GERÇEKLEŞTİRDİ.

                Katliamda Azerbaycan Cumhuriyeti’nin resmî açıklamasına göre 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycanlı hayatını kaybetti!

                Azerbaycanımızın %20 toprağını işgal eden Ermenilere haddini bildireceğimize sadece sınır kapılarımızı kapatarak destek olmaya çalıştık.

                UTANMADAN BU ADAMLARA 2009 SENESİN DE SINIRLARI AÇMAK VE ARADAKİ İLİŞKİLERİ NORMALLEŞTİRMEK İÇİN PROTOKOL İMZALANDI!

Hiç de düşünmediniz mi Azerbaycan bizim kardeşimiz onu bir kenara iterek DÜŞMANIMIZ OLAN ERMENİ İLE İLİŞKİLERİ DÜZELTMEKTEN DAHA BÜYÜK İHANET OLABİLİR Mİ?

Şimdi Ermeniler bu normalleşme protokolünü iptal edecekmiş!

                Biz ihaneti, yapılan hainlikleri çok çabuk unutan insanlarız. Azerbaycan’daki kardeşlerimiz de aynen bizim gibidir. Azerbaycan’da 1918 yıllarında Ermeniler SOYKIRIM YAPTILAR. Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslâm Ordusu Azerbaycan’ı Ermenilerden kurtardı. Ancak yıllar sonra Rusların hakimiyeti altında kalan Azerbaycan, Ermenileri yine kardeş dost gibi karşıladılar!

Piyonlukta rakip tanımayan Ermeniler 1992’de Rusların yardımı ile 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’a bağlı Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı köyünde SOYKIRIM YAPTI!

                Haddinden fazla iyilik sever insanlarız. Ama unutmayalım İYİLİKTEN MARAZ DOĞABİLİYOR. Dünyada ona buna sığınan, onun bunun hesabına özellikle kadınlarının üzerinden adam olmaya çalışan insanlardır bunlar. Fransızlar, İngiliz ve Rusların yardımı ile ekmeğini yedikleri Türklerin zayıf düştüğü korumasız olduğu zamanlarda kanını içti bu Ermeniler. O yüzden hükümet 2009’da kimin tesirinde kalarak ERMENİLERLE NORMALLEŞME PROTOKOLÜ YAPTIYSA BU KÖTÜ HATADAN HEMEN DÖNSÜN!

Her şeyi halkına soran iktidar Ermenileri bir kere de olsa halkına sorsun!.. • Cumartesi 32 ° / 17 ° Güneşli
 • Pazar 32 ° / 19 ° Güneşli
 • Pazartesi 30 ° / 18 ° Güneşli

Balıkesir

11.07.2020

 • İMSAK 03:53
 • GÜNEŞ 05:44
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:15
 • AKŞAM 20:45
 • YATSI 22:27
 • BIST 100

  114.809%-0,85
 • DOLAR

  6,8684% 0,11
 • EURO

  7,7716% 0,29
 • GRAM ALTIN

  397,12% -0,21
 • ÇEYREK ALTIN

  655,248% -0,21