Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


ERMENİLERİ KULLANARAK, ANADOLU’YU ELE GEÇİRMEK…

Soyguncu Çete Devletlerini Çok İyi Anlamak Gerekmektedir..


1918-1922 Kilikya (Adana)’da - ERMENİ OLAYLARININ BİLİNMEYEN YÖNLERİ ve 1918 yılında Fransız; İngiliz ve Ermenilerin ORTAK İŞGALİ ile başlayan olayların bugüne kadar hiç ele alınmayan ve anlatılmayan, kamuoyundan gizlenen, Ermenilerin büyük güçlerin elinde adeta bir oyuncak haline gelmeleri, ortada o günlerde yaşanmış, ancak olayların hızlı akışı içinde kayıtlara çok geçirilmiş, ya da hiç geçirilmemiş, tarihin belleğinde ve gözünden nerdeyse uzak tutulmuş “İŞGAL YILLARI OLAYLARI’NIN” resmi yönleriyle tam olarak bilinmeyen, mahalli tarihçilerin dışında, belgelere bütün yönleriyle geçirilmeyen Kilikya (Adana) da yaşayan Ermenilerin, bir DEVLET KURMA arzu ve  isteklerini, büyük işgalci ve sömürge peşinde koşan emperyalist güçlerin, bölgeyi ele geçirmede Ermenileri nasıl savaşa sürdükleri ve sinsi planlarının nasıl oyuncağı haline geldiklerini ibretle tarihi belgelerde okuduk!

                1918-1922 yılları arasında, Kilikya (Adana) da yaşanan Türk-Ermeni Olaylarının sorumlularını, olayların basit bir Türk-Ermeni kapışması olmayıp, sömürgeci güçlerin azınlıkları kullanarak, çeşitli entrikalarla, yeni sömürgeler peşinde koştuklarını, Ermenilerin Anadolu’da bir devlet kurma hayaliyle bu sömürgecilere destek verdikleri, 1915 yılındaki Ermeni Ayaklanmalarını ve ardından, 1918 yılındaki işgalle birlikte. ”MASUM ERMENİLERİ” de yok yere savaşa sürüklediklerini görmek, oldukça ürkütücü bir durumdur.

                Bu anılan yıllardaki yaşanan Türk-Ermeni olaylarını basite indirgeyerek, bazı suçluları gizlemek, hatta onları “HİÇ YOKMUŞ GİBİ GÖSTEREREK”, neredeyse Ermenileri ve onlara destek veren dış güçleri bir masum” gibi gösterilmelerinin altında yatan gerçeğin, yine bir takım oyuncuların sonucu olduğunu;

                Ermenileri kullanarak, Anadolu’yu ele geçirmek ve sömürgecilerinin bir parçası yapmak isteyen Çarlık Rusya’sı ile İngiliz ve Fransızlar, ”Ermeniler üzerinde kurdukları gizli siyasi oyunlarında” Ermenileri isteklerine alet ederek amaçlarına ulaşmalarını hesaplarken, tarihin, birden aleyhlerine dönmesi ve Ermenileri savaşlarda kendi saflarına alarak tüketmeleri beklenilmeyen bir sonuç olmuş, ve bunu da örtbas etmek için, Türk halkını suçlamayı, bir taktik bir prensip olarak öne çıkararak kendilerini gizlemeyi başaranların artık maskelerinin mevcut olan günümüzde indirilmesinin zamanının geldiğini, Türklerin, 1915 yılında ve sonrasında gelişen olaylarda Ermenilere soykırım yapmakla suçlayan Rusya, Fransa ve İngilizlerin, Ermenileri bu savaşta nasıl suça ittiklerini, nasıl piyon olarak kullandıklarına tarihi belge ve arşivlerimizin iyice araştırılıp hepimiz ibretle tanık olmamız için mümkündür!

                Türk-Ermeni dostluk barışını bozacak, kanlı bir halk savaşının çıkmasına neden olanlar, Türk milletini, gelecekteki hesaplarını, bir zamanların “ŞARK (DOĞU) SORUNU” olarak bilinen, Türk halkının Anadolu’dan tamamen atılması sorunu, günümüzde Ermeni Sorunu şekline dönüştürülerek, Türkleri suçlamaya, devam etmektedirler!.

Batılılar ve Ruslar, I. Dünya Savaşı öncesi hesaplarını, yani Haçlı Savaşı ruhunu, şimdi bütünüyle ”ERMENİ SORUNU” ile bütünleştirmişlerdir. Ve de, Ermenilerden çok Ermenileri kullanarak Anadolu’ya hakim olmaya çalışan Batılıların başkentlerinde Ermeni Sorunu kaşınıp kanatılmaktadır.

                Ermenileri sırasıyla, Ruslar, Fransızlar ve İngilizler, I. Dünya Savaşı içinde, Türklere karşı hem ordularına alıp savaştırırken, hem de Anadolu içinde “ÖZEL AJANLARI” olarak kullandılar..

Gerektiği yerde kullanıp savaşa ve isyanlara sürdüler.. Çıkarlarına zarar verdiği yerde de, bu insanları anında tarihin çöp kutusuna atmasını ve “ANADOLU’DA ERMENİLER YOKTUR” demesini bildiler!.

Ama dünya kamuoyundan Ermenilere oynanan bu oyuncular hep gizlendi!.

                Ajan, Asi ve Komitacı Ermeniler, hep “MAHSUMLAŞTIRILDI”. Olaylara karışmayan, kimsesiz, yetim biri gibi gösterdiler 1915-1922 yılları arasında.. Oysa ki, savaşın en ateşli, en kanlı, en iğrenç olaylarını hep Ermenilere işlettirdiler!.

                Oysaki gerçek, bahsettiğimiz kadar da çok basit değildi!.

                Ermeniler, 1915 yılında oldukça aktif birer savaşçı olmuşlar, Rus, İngiliz ve Fransızlardan sonsuz parasal desteğin yanında, silah desteklerini de alan, yani savaşın gizli bir tarafı olan Türk Halkına savaş açan sinsi, maskeli bir piyondan başkası değillerdi!.

                Ermeniler, 1915-1922 yılları arasındaki büyük “İMPARATORLARIN KAPIŞMASINDA” arasında kullanılan kaybolan bir millet olmaktan kendilerini kurtaramadılar. Kendilerini açıkça, bu devletlerin gizli planlarına kurban ettiler.

                Rus, İngiliz ve Fransızların aldatıcı ve yanlış propagandalarıyla, kendileri için iyi sonuçlar ve yok edildiler.. Ermeniler, bu savaşta kendi sonlarını kendileri hazırladılar!. Bu gerçek Ermeniler için utanç vericidir ve hep gizlenmeye çalışılmaktadır!.

                Ermenileri savunur gibi görünüp, ama asıl onları savaşlarda yok edenler, yüzleri maskeli, “MASUM” gibi dolaşan, ama, aslında birer “ERMENİ CELLADI OLANLAR”, o dönemin emperyalist devletleri, ulaşmak istedikleri hedefleri ve olayları, cinayetleri, ne yazık ki, hep “ERMENİLERE” yaptırdılar..

                Ermeniler, acımasızca kullandılar.. Güçlü devletlerin üniformaları içinde, I. Dünya Savaşı’nın Cephelerinde yok edildiler!.

                Anadolu halklarını birbirine kırdırdılar ve Anadolu’nun birlik, düzenlik ve barışını bozanlar, ve de, her fırsatta kendilerini özenle gizleyen Rus, İngiliz, Fransız ve de Almanlar bu nedenle, Türk Ermeni Sorunu konuşulurken.

1915-1922 yılları arasındaki olaylarda, derin sömürge deneyimlerinin verdiği rahatlıkla, mazlum ülkeleri ve insanları birbirine düşman edenleri, çıkarları için sömürgeleştirmek istedikleri ülkelerde acımasızca SAVAŞLAR ve İSYANLAR çıkaranları..

                Sahte İnsan Hakları Savunuculuğuna Soyunanları, eli kanlı cellatlardan daha zalim olan bu dünyanın asıl ”SOYGUNCU ÇETE DEVLETLERİNİ” çok iyi anlamak gerekmektedir!.. • Pazartesi 12 ° / 1 ° Güneşli
 • Salı 18 ° / 3 ° Güneşli
 • Çarşamba 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu

Balıkesir

17.02.2020

 • İMSAK 06:29
 • GÜNEŞ 07:52
 • ÖĞLE 13:28
 • İKİNDİ 16:24
 • AKŞAM 18:53
 • YATSI 20:11
 • BIST 100

  120.792%0,53
 • DOLAR

  6,0501% -0,07
 • EURO

  6,5554% -0,09
 • GRAM ALTIN

  307,57% -0,17
 • ÇEYREK ALTIN

  507,4905% -0,17