Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ESKİ TÜRKİYE-2-

ESKİ TÜRKİYE-2-


Dünden devam ediyor. Eski Türkiye de temiz siyaset yapılıyordu. Partiler birbirlerine saygılı davranırlardı. Birbirlerini aşağılayacak sözlerden sakınırlardı. Eski Türkiye de terörle mücadele edildi. Terörle müzakere edilmez mücadele edilir. Eski Türkiye de terörle mücadele edildi. 2002 de nerede ise bitme noktasına gelmiş bir terör örgütü vardı. AKP böyle bir terör örgütü teslim aldı.

Eski Türkiye de fabrikalar yapıldı. İlk asma köprü eski Türkiye de yapıldı. Yeni Türkiye de ki gibi yap işlet modeli ile değil. Parası ödenerek yapıldı. Yeni Türkiye de eski Türkiye döneminde yapılan ne kadar tesis varsa satıldı. Tütün işleme fabrikaları, sigara fabrikaları, içki fabrikası gibi birçok tesisler eski Türkiye döneminde yapıldı. Yeni Türkiye döneminde satıldı. Eski Türkiye de tarım ve hayvancılıkta dünyada kendi kendine yete bilen 7 ülkeden birisi Türkiye idi.

Yeni Türkiye de tarım ve hayvancılık bitirildiği için samanı dahi dışardan alan ülke durumuna getirildi. Eski Türkiye de ayrımcılık diye bir şey yoktu. Yeni Türkiye de ayrıştırıldık. İktidar kendinden olmayanları terörist ilan ediyor. Cumhur ittifakı diye bir ayrımcılık çıkardılar. Şimdi cumhur ittifakında olmayanlar. Bu ittifaka göre terörist. Siz şimdiye kadar muhalefetin bu kadar aşağılandığı bir dönem gördünüz mü?  Resmen terörist muamelesi yapılan bir muhalefete tanık oldunuz mu? Cumhur ittifakında olmayanların hepsi ya terörist ya da vatan haini olarak gösterilmeye çalışılıyor.

Teröristlerle masaya oturan kendileridir. Seçimlerde Öcalan dan yardım talebinde bulunan iktidarın kendisidir. Osman Öcalan TRT ye çıkarıldı. Bu kişi arananlar listesinde bulunmaktadır. Eski Türkiye de toprak satılmıyordu. Yeni Türkiye de toprak satışı başladı. Toprak satışında kota %10 dur. Bir yerin arazilerinin %10’nundan fazlası satılamaz diyor kanun. 6-7 il bu kotayı aştığı için. Kanunda değişiklik yapıldı. Türkiye yüzölçümünün %10’nunu aşamaz diye kanunu değiştirdiler. Yunanistan 19 adayı işgal etti. Yunanistan’a sen ne yapıyorsun denilmedi.

Eski Türkiye de Kardak kayalıklarına Yunanistan bayrak dikti. Anında müdahale edildi. Bayrakların indirip araklarına bakmadan gittiler. Artık Türk milleti demokratik bir ülkede yaşadığından emin değildir. Eski Türkiye de adalet tam anlamı ile çalışan bir adaletti. Vatandaşın adalete güveni vardı. Yeni Türkiye de kimsenin adalete güveni kalmadı. Adalete düşen vatandaşın dayısı varsa sırtı yere gelmez. Fakat arkasında birileri yoksa yandığı gündür.

Bu ülkede tutukluyu karakoldan kurtaran AKP yönetiminde olan kişileri de biliyor. Eski Türkiye de mekânı cennet olsun. Atatürk’e sevgi saygı vardı. Yeni Türkiye de önüne gelen Atatürk’e bir şeyler söyleyebiliyor. Bu ülkenin kurucusuna dil uzatıla biliniyor. Atatürk’ü unutturmak için çeşitli yollara başvuruluyor. Fakat unutturmayı başaramıyorlar. Aksine Atatürk’ü sevenlerin oranı gün geçtikçe artıyor. Biz kimseye Atatürk’ü sevin demiyoruz. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz.

Eski Türkiye de milli bayramlar coşku ile kutlanırdı. Yeni Türkiye de ayıp olmasın diye. Çelenk konuluyor ondan sonrada küçük bir alanda bir iki kişi günün önemi hakkında bir şeyler söylüyor. Zoraki iş nasıl olursa bu kutlamalarda öyle oluyor. Örf ve adetlerimiz tarihe karışmak üzere. Eski Türkiye de milli bayramlar coşku ile kutlanırdı. Heyecan ve coşku tavan yapardı. Hele o gaziler ve askerler geçerken insanın tüyleri diken, diken olurdu. Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında dağlar kadar fark var. Eski Türkiye’yi bilmeyenle bu farkı fark edemezler.

Ben şahsen eski Türkiye’yi arıyorum. Her şeyden önce demokrasi vardı. İktidara güven vardı. Eski Türkiye de milletin vergilerinden talebeler verilen para için. “45 liracık alıyordunuz. 650 lira veriyoruz. Gözünüze dizinize dursun diyen olmazdı. Bu bir bet duadır. Kendi cebinizden mi veriyorsunuz da bet dua ediyorsunuz. O 45 lira ile iki çeyrek altın aşınıyordu. Sizin verdiğini para ile çeyrek altın alınamıyor. Neden derseniz? Paramız bu iktidar döneminde pul oldu. Söylenecek çok şey var. Fakat ceremeye verilecek para yok Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenler. Ne mutlu demokratım diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 11- 10- 2021 Mustafa KOÇAL • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
 • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
 • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar

Balıkesir

06.12.2021

 • İMSAK 06:38
 • GÜNEŞ 08:08
 • ÖĞLE 13:04
 • İKİNDİ 15:30
 • AKŞAM 17:51
 • YATSI 19:15
 • BIST 100

  1.927%0,89
 • DOLAR

  13,7706% 0,38
 • EURO

  15,5654% 0,19
 • GRAM ALTIN

  788,09% 0,20
 • Ç. ALTIN

  1300,3485% 0,20