Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


HERKES TERÖRİST Mİ?

HERKES TERÖRİST Mİ?


Türk milleti için en son söylenecek söz terörist söylemidir. Cumhur ittifakından olmayanların hepsi terörist olarak görülüyor. Cumhur ittifakı sözcüleri kendilerinin dışındakilerin hepsini terörist olarak telaffuz ediyor. Ülkede terörist olmayan yalnız cumhur ittifakında olanlar. Gerisi terörist olarak görülüyor.

Bu asil Türk illetini derinden yaralamaktadır. Konaklayacak yer bulamayıp parklarda yatan talebeler terörist öyle mi? Boğaziçi üniversitesindeki öğrenciler terörist öylemi?   Kim eylem yaparsa hepsi terörist muamelesi görüyor. Eylem yapmak demokratik bir haktır. Bu eylem yapanların ne söyleyecekleri belli dahi olmadan.

Polislerin müdahalesi ile karşılaşıyorlar. Belki bu eylem yapanlar iktidarından memnun olduklarını, iktidara teşekkür etmek için eylem yapıyorlar? Daha hiçbir şey söylemeden polislerin müdahalesi ile karşılaşıyorlar. Şayet bu ülkede demokrasinin olduğu iddia ediliyorsa? Eylem yapanlara yapılan muamele neyin, nesi oluyor? Şimdi cumhur ittifakı millet ittifakına terörist diye hitap ediyor. Millet ittifakı cumhur ittifakına FETÖ kelimesi ile hitap etse ne olacak?

 İktidarın söyleyeceği şu olur. İspat edin demek olacaktır.  Cumhur ittifakı da millet ittifakının terörist olduğunu ispat etmelidir. Öyle havadan iftira atmakla bu işler yürümüyor. Ülkenin sorunları var mı? Var! Bu sorunları el ele vererek birlik, beraberlik içerisinde halletmeyi neden denemiyorsunuz? Bir elin nesi var? İki elin sesi var. Bu söylem boşa söylenmiş bir söz değildir. Birlikten güç doğar. Güçlü olmakta sorunların giderilmesine etken olacaktır. Şimdiye kadar hep kavga ettiniz. Ülke bir yerlere varamadı.

Sorunlar ağrı dağı gibi iktidarın önünde duruyor. İktidar çaresizlik içerisinde. Ne yapacağını bilmiyor. Macera aramaya kalkışıyor. Enflasyonu önlemeyi başka mecralarda arıyor. Ne imiş bin adet market açılacakmış.

Bin adet market açarak kiminler rekabete gireceksiniz? Hali hazırdaki esnaflarınızla rekabete gireceksiniz. Ürünleri nereden sağlayacaksınız? Esnafın sağladığı yerlerden değil mi? Bu enflasyonu önleyecek bir yol değildir. Sorunu daha da derinleştirmektir. Hali hazırdaki esnafı yok etmeye çalışmaktır.

Devlet gününü kullanarak belki etiket fiyatlarını biraz düşüre bilirsiniz. Fakat kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Cumhurbaşkanı yaptığı alışverişte fiyatları uygun buldu. Demek ki etiket fiyatlarında bir çelişki yokmuş? Marketlere gönderilen denetim heyetinden hiçbir ses çıkmadı. Demek oluyor ki etiketler normal imiş.

O zaman enflasyonla mücadele etmenin tek yolu.  Üreticilerin girdilerini ucuzlatmaktır. Elektrik, mazot, su, gübre, ilaç gibi girdilerden feragat edip vergi indirimine gidilmelidir. Bu ülkede üreticilere bile terörist yakıştırması yapılmıştır. Türk milleti kesinlikler Terörist kelimesini hazmedemez. Onun için şu en adi kelime olan terörist kelimesini Türk milleti için kullanmayın.

Eylem yapanların yarısından çoğunun terörist olduğunu içişleri bakanı dile getirir. Önüne gelen terörist kelimesini kullanıyor. Millet ittifakı hiç kimseye terörist demiyor. Ve terörist kelimesini kullanmıyor. Çünkü Türk milleti asildir. Terörist kelimesi asil Türk milletine yakışmaz. Yakıştıranlar yakıştırıyor. Biz Türk milleti olarak Terörist kelimesini ret ediyoruz. Saygılarımla.

Türküm, doğruyum, çalışkanım, ilkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

                                                            06-10 – 2021 Mustafa KOÇAL • Pazartesi 17.3 ° / 10.4 ° kırık bulutlar
 • Salı 15.8 ° / 7.5 ° Hafif yağmur
 • Çarşamba 11.2 ° / 4.7 ° bulutlu bulutlar

Balıkesir

06.12.2021

 • İMSAK 06:38
 • GÜNEŞ 08:08
 • ÖĞLE 13:04
 • İKİNDİ 15:30
 • AKŞAM 17:51
 • YATSI 19:15
 • BIST 100

  1.927%0,89
 • DOLAR

  13,8018% 0,61
 • EURO

  15,5894% 0,34
 • GRAM ALTIN

  788,85% 0,29
 • Ç. ALTIN

  1301,6025% 0,29