Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


İKİ SEÇİM BİR ARADA YAPILACAK

İKİ SEÇİM BİR ARADA YAPILACAK


7 Haziranda iki seçimi bir arada yapacağız. Durum onu gösteriyor. Biz milletvekili seçimi yapılacağını biliyoruz. Başbakan Davutoğlu AKP için oy istiyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlık sistemi için oy istiyor. Sandığa tek oy atacağız. Fakat bu tek oy ile hem milletvekillerini seçmiş olacağız. Hem de başkanlık sistemini seçmiş olacağız. İşte böyle bir enteresan seçim yapmış olacağız. Sevinirse ikisi bir sevinecek. Üzülürse ikisi bir üzülecek.  Yüksek seçim kurulu bu durumu dikkatlice incelemelidir. Cumhurbaşkanı şahsı için oy istediğine göre. Bir parti başkanı gibi oy istiyor. Onun için bu anayasaya aykırıdır. Cumhurbaşkanı ile başbakan bir tarafta muhalefet bir tarafta. Bütün seçimlerde AKP'nin karşısında birleşmiş bir muhalefet oluyordu. AKP karşısında ki partileri ittifak yapmakla suçlardı. Zaten iki parti olurdu. Muhalefette CHP ve MHP olurdu. Bunları örgütle anlaşmaklar suçlarlardı. Millete şikâyet edelerdi.  Şimdi AKP'ye göre karşılarında üç parti bir cemaatin olduğunu söylüyorlar.  

Şimdi AKP üç parti bir cemaate saldırıyor. Önceki seçilerde muhalefeti örgütle birlik olmakla ithama ederlerdi.  Seçim geçerdi HDP ile içli dışlı olurlardı.  Seçimlerde örgütle birlikte hareket ediyorlar diye muhalefeti itham ederlerdi. Seçim geçtikten sonra örgütün uzantısı olan parti ile anlaşma masasına otururlardı. Kimin kiminler iş birliği yaptığı seçimlerden sonra su yüzüne çıkardı. Şimdi yine muhalefeti örgütün mecliste temsilcisi olan parti ile iş birliği içersinde olduklarını söylüyorlar.

Senelerce cemaatle el ele kol kola olanlar şimdi. Muhalefeti cemaatle birlikte olmakla itham ediyorlar. Kendileri senelerce can ciğer kuzu sarması idiler. Eski dostlar menfaat yüzünden şimdi. Birbirine düşman oldular. Orduya kumpas kurulurken sesleri çıkmıyordu. Emniyet sabahın köründe evlerden asker, gazeteci, rektör toplarken kimsenin sesi çıkmıyordu. Hatta ülke bağırsaklarını temizliyor dedikleri gibi. Ben bu davaların savcısıyım diyorlardı.  Ayaklarına basılınca cemaat haşişi oldu. Paralel yapı oldu! Şimdi terör örgütü kapsamına alındı. Terör örgüt olmak, vatana haini, darbeci olma Türkiye de o kadar basit ki. Herkes bu suçlarla suçlanıyor. 17- 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dahi darbe olarak nitelendirildi. Bazı olayları böyle suçlamak insanların onuru ile oynamaktır. Onurlu insanlar bu suçlamaları kesinlikle kabul edemez. Ne tekim böyle suçlamaları onurlarına yediremeyenler intihar etti. Onların hakkını kim nasıl ödeyecek?

Şimdi başbakan Ahmet davutoğlu AKP'ye oy isterken. CHP, MHP, HDP ve cemaati birlikte hareket etmekler itham ediyor. Daha düne gelinceye kadar HDP ile masaya oturan iktidar değil miydi? Seçime gelince HDP ile kavga eder duruma giriyorlar. CHP ve MHP'yi HDP ile birlikte olmakla itham ediyorlar. Yalçın Akdoğan HDP' ye yarın özgürlüğünüzü ilan etmeyeceğinizi nereden bilelim” diyor.  Bunların ne yapacaklarını sizden daha iyi bilen olmaz. Dolma bahçe sarayında ayni masa etrafında oturup. 10 maddelik bir anlaşma yapan siz değimliydiniz? Nevruzda Öcalan'ın kandile yapacağı çağrıya bel bağlayan iktidar değil miydi?

Nevruzda Diyarbakır da demokrasi ateşini yakacağız. Ateştin üzerinde birlikte atlayacağız” diye caka satan iktidarı temsilcisi Yalçın Akdoğan değil miydi?  Seçimlerin istedikleri gibi gitmediğini anlayınca, HDP ile kavga eder pozisyonuna girdiler. AKP'nin içersindeki milliyetçi oyların AKP'yi terk ettiklerinin farkına vardılar. Bu gidenleri durdurmak için. Milliyetçilik gömleği giydiler. Bu gömlek onlara dar gelir. İktidarın milletçilikle alakası olmaz. Onarlın kendi ideolojileri var. Kendileri demedi mi? Biz Türk milliyetçiliğini ayaklarımızın altına almış bir partiyiz” diyen kendileri değil mi?  Şimdi milliyetçilik gömleği giyiyorlar. Milliyetçilik gömleği onlara dar gelir. Böyle hareket etmeleri inandırıcı gelmiyor. Seçimlerde karşımızda bunlar var derler. Seçimden sonra yine el ele kol kola olurlar. HDP'nin özgürlük ilan edeceğini bilmeyen kaldı mı?  Yarın özgürlüğünüzü ilan etmeyeceğiniz nereden bilelim diyorsunuz?

Bu seçim bana göre iki seçim bir arada yapılıyor demektir. Fakat tek oyla iki adayı seçmiş olacağız. Oyunuzu verirken ona göre iyi düşünün. Bir taşla iki kuş vuracaklar. Birisi başbakan olacak. Biriside başkan. Ondan sonra seyredin cümbüşü.  Bindik alamete gidiyoruz kıyamete Allah sonumuzu hayır eyleye. Saygılarımla. 

Yaşasın Türk milleti. Tarihte 16 devlet kurmuş Türkleri yok saymak. Yönettikleri devletinde bir Türk devleti olduğunu unutmuşlar demektir.

NE MUTLU TÜRKİM DİYENE!  19 – 05 – 2015 Mustafa KOÇAL

  • Cuma 16 °C / 10 °C Güneşli
 • Cumartesi 15 °C / 6 °C Güneşli
 • Pazar 15 °C / 7 °C Parçalı bulutlu

Balıkesir

15.11.2019

 • İMSAK 06:19
 • GÜNEŞ 07:45
 • ÖĞLE 12:58
 • İKİNDİ 15:37
 • AKŞAM 18:01
 • YATSI 19:22
 • BIST 100

  103.781%-1,00
 • DOLAR

  5,7538% 0,08
 • EURO

  6,3418% 0,01
 • GRAM ALTIN

  271,86% 0,65
 • ÇEYREK ALTIN

  448,569% 0,65