Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


İNSANLIK DÜŞMANI SÖMÜRGECİLİĞİN SAVAŞI HÂLÂ SÜRMEKTEDİR…

BATININ ÇİRKİN YÜZÜNDE HALÂ GÖRÜLÜYOR


Batılı sömürgecilerin bugünkü 2020 yılında en büyük düşmanlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğuna hiç de kuşku yoktur. Sömürgeciliğin altın çağında Gazi Mustafa Kemal’den yedikleri tokadın izi ve öfkesi BATININ ÇİRKİN YÜZÜNDE HÂLÂ GÖRÜLÜYOR. Bu tokadın intikamını almak için yeminliler!

                Batılıların Gazi Mustafa Kemal’e düşmanlığının en önemli nedenlerinden biri de onun büyüklüğü. BÜYÜK BİR ASKER, BÜYÜK BİR DEVLET ADAMI, ÇOK BÜYÜK BİR İNSAN!

Batı, bütün tarihi boyunca böyle bir insan yetiştirebilmiş değildir!

Batının ve onun yurt içindeki KUKLALARI kimi zaman DİN ADINA, kimi zaman da sözüm ona liberallik adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saldırılarını sürdürmektedir. AB ve ABD’nin Türkiye uzantısı olan medya bu saldırılara ayaklık etmektedir. Öyle ki zaman zaman Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Gazi Atatürk’ün mirasını yaşatmak azminde olanlar ve ardı arkası kesilmeyen hayâsız saldırılar karşısında bulunmaktadırlar!

                Bunu anlamak yenilgiyi kabullenme anlamında olmuyor. Batının da hazmedemediği bu zaten. Gazi Atatürk’ün mirasçıları ne kadar bunalırsa bunalsınlar, sömürgecilikle savaşmaya devam ediyorlar. Gerçek aydınlar olarak Batının çirkin yüzünü göstermeye devam ediyorlar.

                Gazi Atatürk’ün mirasına sahip çıkan çok değerli aydınlarımızdan. Büyük bir azimle bu mirasın gereklerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Göz nuru, alın teri ile çok verimli çalışmalar yapıyorlar. Geçen yıllarda “ÇÖKÜŞ ve DOĞUŞ -ATATÜRK DEVRİMİ -Osmanlı İmparatorluğun’dan, ÇAĞDAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE” adlı geniş soluklu çalışmalar yayınlanmıştı. Çok titiz bir çalışmanın ürünü olan kitaplar, dergiler ve yazılar Gazi Atatürk’ün yakın geçmişin kimseyle karşılaştırılmaz büyüklüğünü değerli aydınlarımız tarafından gözler önüne sermişlerdi!

                Bu değerli aydınlarımızdan Fethi Karaduman’ın KANDA YÜRÜYENLER: Soykırım, Yayılmacılık, Sömürgecilik ve Küreselleşme adlı yeni kitaplarıyla Türk okuyucusu ve Türk kitaplığındaki çok önemli olan bir boşluğu dolduran kitapları, TARİHİ ÖĞRENMEYENLER, DAHA ÖNCE BAŞLARINA GELEN BELÂLARI TEKRAR TEKRAR YAŞAMAK CEZASINA ÇARPTIRILLAR, özdeyişinin kapsamı içinde, dünyanın şeytani yapılanmasını betimliyor.

                Fethi Karaduman’ın bu değerli kitapları mutlaka ve mutlaka okunmalı ve gençlerimize okutulmalı. Üzerinde tartışılmalı, kitaplar bugün 2020 yılındaki halen yaşadıklarımızı anlamak, değerlendirmek, onları gerçek çerçevelerinde görebilmek için iyi bir kaynak.

Sabancı Üniversitesi’nin neden bazı etkinliklere sponsor olduğunu, Alman Vakıflarının neden Bilkent Üniversitesi’nde Türk Anayasası’nın değiştirilmesi yasak olan maddelerini tartışmaya açtığını yaptığı toplantılarda “YENİ ANAYASA YAPILDIĞINDA DEĞİŞTİRİLEMEZ MADDE OLAMAZ” söyleminin zihinlere neden yerleştirilmek istendiğini anlayabilmek için Fethi Karaduma’nın yazdığı kitapları iyice dikkatle okumak gerekiyor!

                Bu kitabın, okuyanların ufkunu genişleteceğine, onlara bilmedikleri, daha önce duymadıkları pek çok gerçeği aktaracağına hiç kuşku yok. Batılı Papaz ve Bilim Adamlarının, diğer ırklardan Avrupalı Hıristiyanlara KÖLE olarak yaratıldıkları iddialarının aslında bugün de Avrupa ve ABD tarafından benimsendiğinin pek çok kanıtı da ayrıca bu kitapta sunulmaktadır.

                Karaduman, gerçekten titiz bir elemeyle tarihin derinliklerinden dünkü SÖMÜRGECİLİĞİN ve YAYILMACILIĞIN bugün ise KÜRESELLEŞMENİN SOMUT ÖRNEKLERİNİ TÜRK OKUYUCUSUNA SUNUYOR.

                Böylesine yapılan çalışmalarda Avrupalının yok ettiği insanlar ve kültürler hakkında Türk halkının hiç haberdar olmadığı çarpıcı gerçekler yer alıyor. Hıristiyanlığın ve Bata Biliminin aslında ne kadar ırkçı, açgözlü, insanlık değerlerine uzak olduğu çürütülmez kanıtlarla ortaya konuluyor!

                Karaduman bu kitapta, İsviçreli doktor ve filozof Paracelcus (16. yüzyıl), Avrupalı olmayanların atalarının Âdem ile Havva değil, daha düşük varlıklar olduğunu iddia ettikleri açıklanıyor. Okuyucu, sunulan gerçekler ışığında bu anlayışın uygulamada hâlâ geçerli olduğunu anlıyor.

                İnsanlıkla hiç ilişkisi kalmamış kimi Hıristiyan Batı mensuplarının mazlum hakları insan olarak görmeleri son bin yıllık dünya tarihinin en büyük çelişkisidir; Sayın Karaduman’ın kitabı bu çelişkiyi örnekliyor ve kanıtlıyor. Daha aynı yapıdaki Batı’nın bugün ne oyunlar oynayabileceği hakkında ipuçları veriyor!

                Yakın geçmişte ve bugün halihazırda yaşadıklarımızı Karaduman’ın yazdığı kitaplar ışığında gözden bir kere daha geçirenler “NEDEN DURUP DURURKEN CUMHURİYE’TE ve GAZİ ATATÜRK’E SALDIRIYORLAR, ONLARI YIKMAK, YOK ETMEK İÇİN KİTAPLAR YAZIYOR; FİLMLER YAPIYORLAR BELGESELLER HAZIRLIYORLAR?” diye sormayacaklardır. Çünkü bu soruların cevaplarını okuyacakları kitaplarda hemen anında bulacaklardır.

                HIRİSTİYAN BATIYLA YOLA ÇIKANIN, ONA SIRTINI DAYAYANIN ENİNDE SONUNDA ONUN MİDESİNİ BOYLAYACAĞINI HEMEN ANINDA ANLAYACAKLARDIR!

İnsanlıkla, insanlık düşmanı sömürgeciliğin savaşı hâlâ sürmektedir. Karaduman ve onun ayarındaki çok değerli insanların, bu savaştan insanlığın zaferle çıkacağı inancına sahiptirler. Bu inançlarını da Atatürk’ün:

                “SÖMÜRGECİLİK VE EMPERYALİZM YERYÜZÜNDEN YOK OLACAK VE YERLERİNİ ULUSLARARASINDA HİÇ BİR RENK, DİN VE SOY AYRIMI GÖZETMEYEN YENİ BİR UYUM VE İŞBİRLİĞİ ÇAĞI EGEMEN OLACAKTIR.”

                Sözüyle ifade ediyor.

                Nazım Hikmet şöyle diyordu:

Çınarı yıkmak için,

Baltayı köküne vururlar.

Evi yıkmak için,

Sokarlar kundağı temele.

                Karaduman ve onun gibileri’nin çalışmaları “Çınarı yıkmak için köküne vurulacak baltaya” ve “evi yıkmak için temele sokulacak kundak’a karşı duracakların ellerinden düşmemesi gereken bir yapıt.

                Özellikle başta Fethi Karaduman ve onun gibilerini ayrıca içtenlikle kutluyorum!.. • Pazar 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
 • Pazartesi 18 ° / 1 ° Güneşli
 • Salı 17 ° / 5 ° Güneşli

Balıkesir

23.02.2020

 • İMSAK 06:22
 • GÜNEŞ 07:44
 • ÖĞLE 13:27
 • İKİNDİ 16:29
 • AKŞAM 19:00
 • YATSI 20:17
 • BIST 100

  116.829%1,03
 • DOLAR

  6,0958% -0,09
 • EURO

  6,6177% 0,48
 • GRAM ALTIN

  322,42% 1,48
 • ÇEYREK ALTIN

  531,993% 1,48