Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


İSLAMİYETE VE HUHUKA AYKIRI

İSLAMİYETE VE HUHUKA AYKIRI


Türküm, doğruyum, çalışkanım.

İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ülkede gelişen olayların ne İslamiyet de, ne de hukukta yeri yoktur. Olaylar hem İslamiyet'e hem de hukuka aykırıdır. Kur-an zannı, özel hayatın ifşa edilmesini yasaklanmıştır. Modern hukukta bunun adı insan haklarıdır.  Melih gökçek ile Bülent Arınç'ın kavgası kendilerini aşmıştır. Çünkü karşılıklı suçlamalar ne özel hayatla ilgilidir. Nede parti iç kavgasıdır. AKP'lilerin ileri sürdüğü gibi ne de fitne yaratmak için uydurulmuştur. Konuşmalara bakıldığında Türkiye cumhuriyeti devletini ilgilendirmektedir. Türkiye cumhuriyeti devletinin başbakan yardımcısı olan kişi, ayni partinin belediye başkanın olan kişi tarafından paralelcilikle suçlanıyor. Ve istifaya çağrılıyor. Görevden alınmasını gerektiğini söylüyor.

Bülent Arınç Melih gökçek için parsel parsel Ankara'yı sattığını iddia ediyor. Adam kayırmaktan, çıkar ilişkilerinde dem vuruyor.  Gökçek ile ilgili 100 konuyu 8 Haziranda anlatacağını ileri sürüyor. O güne kadar AKP'yi yıpratacak hiçbir konuya girmem diyor. Bu konu tolumu ilgilendiren bir konudur. Bu konu parti disiplin kurulu kararı ile örtülecek bir konu değildir. Bu iki muhterem senelerce birlikte ayni parti çatısı altında görev yapmışlardır. Birbirlerini gayet iyi bilirler. Şimdi Bülent Bey Gökçek için. Cemaate arsa verdiğini, zenginler okul yaptırdığını ve seçimlerde cemaatin kucağına oturduğu iddia ediyor.

Tanrıya yönelik ibadetler ve bazı görevler kul ile tanrı arasındadır. Ancak kumu malları ve onların korunması doğrudan kul haklarını da içersine alır. Kur-an ifadesi ile Allahın sınırlarını ihlaldir. Toplumun her kesimini ilgilendiren bir haktır. Ne AKP'nin menfaatleri denilip örtbas edilebilinir. Ne de seçim sonuna ertelenebilinir. Bülent Bey bulunduğu makamın gereği olarak, Yanlışa, yolsuzluğa, hukuksuzluğa karşı durması gerekir. Belediyenin her kuruşunda ve kamu mallarında tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı vardır.

Başbakanın olayın üzerini örtbas etmek için. Parti disiplin kurluna havale ederek işin kapatılması kamu vicdanını sızlatmakta dadır. İktidar bu işin üzerini örtmesi demek kamunun mallarını ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını korumamasıdır. Bülent Beyin seçilere kadar AKP' ye zarar verecek hiçbir şey konuşmam demesi pati menfaatinin ülke menfaatinin önüne geçtiğinin bir göstergesidir. Hâlbuki ülke menfaati parti menfaatinin önünde olması gerekir. İktidarın görevi kamu mallarını korumak değil midir?

Bu olay ayni zamanda kişi menfaatlerinin bazı kişilerce korunduğunun da göstergesidir. Çünkü Melih Gökçek'in bu olaylarda şahsi çıkarlarının olduğunu da gösteriyor. 17 Aralık olaylarında adı geçen bakanlar nasıl yüce divandan AKP tarafından kaçırıldı ise. Bu olayda iktidar tarafından üstü kapatılmaya çalışılmıştır. İktidarın içişleri bakanı tarafında melih Gökçek'in derhal görevden alınması gerekirdi. Çünkü savcılık hakkında soruşturma açmış. Soruşturmanın selameti açısından görevden alınmalıdır. Zaten Melih Gökçek Burhan Kuzu ile yaptığı bir konuşmada. Belediye başkanlarına da dokunulmazlık getirilmesini önermişti. Demek ki Ankara da beli ki bazı kanunsuz işler yapmış ki. Belediye başkanlarına da dokunulmazlık getirilsin diyor.

Şimdi savcılık soruşturma açmışta soruşturmaya izin verilecek mi? Melih gökçek için içişleri bakanından izin istenecek. Ben içişleri bakanının soruşturma açılmasına izin verileceğini zannetmiyorum. Bülent Arınç içinde büyük millet meclisi izin verecek. Buna da izin verileceğini tahmin etmiyorum. Meclis Pazar gününden itibaren tatile giriyor. Artık seçim sathına girilmiş demektir. Herkes meydanlarda konuşacak. Vatandaşın bir sürü sorunu varken vatandaşın sorunları önemli değildir. Önemli olan ballı bir meslek haline gelen milletvekili seçilmek önemlidir.

Bu olayın ne İslamiyet de ne de hukukta yeri yoktur. İslamiyet'i yaşayan kişilerin böyle olaylardan kaçınması gerekir. Böyle olaylara İslamiyet'i yaşayanlar dikkat etmezse vatandaşa kötü örnek olurlar. Bilhassa yöneticiler bu konularda daha hassa davranmalıdır. Balık baştan kokar diye bir tabir vardır. Onun için bu tabiri söyletmemeleri gerekir. Seçime adım adım yaklaşıyoruz. Ülkede olan olayları iyi inceleyerek kararımızı vermeliyiz. Başbakanın danışmanı AKP'ye oy verenlerin % 70'şi yolsuzluğa inanıyor. Darbeden korktukları için yine AKP diyorlar diyor. Demek ki AKP senelerdir darbe diye diye milletin kafasına darbe kelimesini yerleştirmiş. Yani beyin yıkama olayını çok iyi gerçekleştirmiş. Her olaya darbe damgası vurulması etken olmuş. Ergenekon darbe, gezi parkı olayları darbe, cemaatin yaptığına darbe denirse tabii ki vatandaşta da darbe korkusu oluşur. Seçimde ülkenin ve çocuklarınızın geleceğini düşünerek oyunuzu kullanın. Zengindir fakiri sevmez. Bu AKP'den hayır gelmez oyunu ona göre kullan seçmen kardeşim. Saygılarımla.

                                        31 – 03  - 2015   Mustafa KOÇAL

 

 

 

 

 

 

 

  • Çarşamba 33 ° / 21 ° Gök gürültülü sağanak yağış
 • Perşembe 31 ° / 20 ° Güneşli
 • Cuma 29 ° / 16 ° Güneşli

Balıkesir

08.07.2020

 • İMSAK 03:50
 • GÜNEŞ 05:42
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:15
 • AKŞAM 20:46
 • YATSI 22:29
 • BIST 100

  119.575%0,20
 • DOLAR

  6,8661% 0,12
 • EURO

  7,7517% 0,19
 • GRAM ALTIN

  397,67% 0,43
 • ÇEYREK ALTIN

  656,1555% 0,43