(Uzaktan Gelen yakın Sesler) Orhan ORGARUN


İSLAM’LA İLİŞKİSİ SIFIRLANAN BİR KUŞAK GELİYOR…

İSLAM’LA İLİŞKİSİ SIFIRLANAN BİR KUŞAK GELİYOR…


Yaşadığımız Topraklarda İslamın Varlığı ve Birliği Tehlikeler İçinde…

        Sadece üretimden çalışkan olmaktan yana değil, sadece tüketim çılgınlığı peşinde koşturan tembelliğe endeksli bir toplu karşımızda duruyor. Kariyerlerini bir harcanan para birimi olarak gören sadece paraya tapan, egoizmin pençesinde kıvırıp duran, medya, sanal dünya, film, futbol gibi neredeyse hayatın bütün alanlarını şekillendiren bütün mecralarda, hız, haz ve ayartı peşinde koşturan duyarlılıklarını yitirmiş, dünyanın ve kendinin sanının sorunlarına yabancılaşmış kendinden ötesini göremeyen bir toplumla karşı karşıyayız günümüzde.

        Bu toplum, bu ülkenin bin yıllık medeniyet birikimini aldiyet ve mensubiyet biçimleri yerle bir olmuş, bir an once kapağı Avrupa’ya, Amerika’ya atmak için kurulmuş, kurgulanmış beyni yıkanmış bir yok oluş kuşağı günümüzde karşımızda duruyor..

        Bu toplumun içinde içki, sigara, uyuşturucu, kumar, şans oyunları, hırsızlık, İslam dininde yasak olan faiz, repo, depo, fitne fesatçı karma özelliklerini es geçiyorum..

        Bu toplumu görünen bir tablo gibi iyice bakarsak bir yok oluş kuşağını tablonun içinde görürüz..

        Gelecek geleceklikten çıktığını görürüz. Bu toplumun bin yıllık kültüründen ayrılıp nasıl sefil bir hale düştügünü de görürüz. Yakın tarihimize baktığımız da Gazi Atatürk’ün İlk eve İnkilaplarına baktığımızda bu gençlerin hangi kafada yolaldığıd çok merak konusudur. Gazi Atatürk bu gençliğe su gibi içk için hertürlü fırıldaklığı yapınama bir egoist gibi kendinizden öteyi görmeyin mi demiştir.

        Yoksa Gazi Atatürk bu gençlige; “Tekbir şeye ihtiyacımız var. Sadece ve sadece Çalışkan olmak.” Mı demişter. Gazi Atatürk’ü boynuna koluna vucudunun diğer taraflarına tattoo dövme yaptırarak kendini Gazi’nin peşinden gittigini sanan binlerce hadsiz de bu toplumun içinde gezinmektedir.

        Gazi Atatürk’ü anlamak için başta onun yaptığı devrimleri, yaptığı İlke ve İnkilapları anlamak gerekir. Bu noktada değişik bir örnek verecek olursak! Bu iş İslam dinine mensup bir insanın namaz kılmaya niyetlenmesi faka namazdan once ne kendini temizlemesine de abdest almadan namaza durmasına benziyor..

        Kısaca ilk baş Gazi Atatürk kimdir? Bu ülke için neler yapmıştır? Bu ülkeyi işgal girişimine kalkan Emperyalizmin Uşaklarıyla nasıl cetin bir mücadele içinde cepheden cepheye savaşmıştır? Bunları bilmek gerekir? Öyle dövmeyle olsaydı bu işler Kurtuluş Savaşında Büyük Taaruzda herkez dövme yaptırırdı.

        Gazi Atatürk’ün izinden bazıları gitmek isteselerde gidemezler. Onlar sadece kendilerin avutmaktan öteye gidemezler. Zaman içersinde hepsi Emperyalizmin bir oyuncağı haline dönüşüyorlar..

        Bunlara tabi olarak zaman içersinde Emperyalizm oyuncakları sayesinde herşey bir yokoluş içinde sürüp gidiyor. Yine değişik bir örnek verecek olursak toplumdaki evlenme oranlarıyla kısa sürede gerçekleşen boşanma oranlarının eşitliğide karşımıza çıkıyor. Bunun başlıca nedeni yok oluş toplumunun bir birine denk düşmemesidir..

        “Ya oldugun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.” Mevlana bu sözün de gayet haklı çıktı. Günümüzde yokoluş nesli hiç bir zaman gerçiği yansıtmıyor. Bunun da neticesi olarak hep bir çöküş yıkım havası esiyor bu toplumun üzerinde.. • Cumartesi 14.6 ° / 11.6 ° Moderate rain
 • Pazar 17.4 ° / 12.3 ° Hafif yağmur
 • Pazartesi 15.3 ° / 9.8 ° bulutlu bulutlar

Balıkesir

16.10.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.410%-0,16
 • DOLAR

  9,2572% 0,87
 • EURO

  10,7854% 1,05
 • GRAM ALTIN

  526,36% -0,73
 • Ç. ALTIN

  868,494% -0,73