Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


İstanbul`un fethi de siyasete karıştırıldı

İstanbul`un fethi de siyasete karıştırıldı


İstanbul'un fethinin 562'ci yıl dönümü kutlama töreni bir gün sonraya alınarak. AKP'nin mitingi ile kutlandı. Böylelikler İstanbul'un fethi de siyasete karıştırıldı. Şimdiye kadar İstanbul'un fethi böyle kutlanmıyordu da.  562'ci yıl dönümü neden farklılık taşıdı? AKP'nin propaganda mitingi olduğu için. AKP İstanbul mitingine çok önem veriyordu. Cumhurbaşkanı ve başbakan bu mitingde konuştu. Bu mitingde önemli bir konu gündeme geldi. Tır meselesi var, ya o mesele. Bu tırların durdurulduğu zaman Türkmenlere yardım gönderiliyordu denildi. Sonra spor malzemesi denildi. Son günlerde silah olduğu ortaya atıldı. Başbakan Türkmenlere yardım gönderdik. Kendilerini savunmaları için diyor. Bunun anlamı silah gönderdiktir.  Sonra cumhurbaşkanı çıkıyor sahneye bu MİT tırları ile ilgili olarak veriyor veriştiriyor. Bu casusluktur, bu vatana ihanettir diye bağırdı çağırdı. Bunlar cezasız kalmayacaklar. İnlerine girdik, diye sözü Feytullah Gülene getirdi. Sen hocasın ne işin var Pelsinvanya da? Mekke'ye git! Medine'ye git diye akıl vermeye başladı.

Bu MİT tırları ülkenin başını çok ağrıtacağa benziyor.  Çünkü ortaya atılan iddiaya göre. Silahlar Suriye'deki terörist guruplara gönderilmiş. Şayet bu iddia doğru ise ve belgeleri ile ortay konursa. Türkiye suç işlemiş demektir. Çünkü başka bir ülkeni isyancılarına silah göndermek, ülkeler hukukuna göre suçtur. Böyle bir durumda Lahey adalet divanında yargılanır. Zaten Avrupa ülkelerinin çoğu bizim Suriye deki terörist guruplara silah gönderdiğimize inanmakta dadır. Bu Avrupa ülkelerinin elinde bu olayı kanıtlayacak belge varsa işte o zaman işimiz çok zor demektir. Cumhurbaşkanı gençlere hitap ederken yine tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek dilden bahsetti. İyi güzelde doğuda çift dil konuşuluyor. Başbakan doğudaki mitinginde Kürtçe konuşuyor. Bir başbakan ülkenin tek dili Türkçedir yazan anayasayı bilmiyor mu? Başbakanın Kürtçe konuşması demek orada konuşulan dili kabul etmesi anlamına gelmez mi?  Cumhurbaşkanının kuranın Kürtçe mealini oralarda yaptığı mitinglerde tanıtması Kürtçenin dil olarak kabul edilmesi anlamı taşımaz mı?  Tek bayrak'dan bahsetti. Doğudaki şehir ve kasabaların sokak ve caddelerinde PKK paçavrasını asılması ikinci bir bayrak değil midir? Mahkemelerde anadilde savunma hakkı verilmedi mi? Sanıklar Türkçe bildikleri halde. Savunmaların Kürtçe yapmadılar mı? Hazreti Yusuf'un namuslu olduğunu söyleyerek gençlere hazreti Yusuf'u örnek almaların önerdi.  Hazreti Hamza'nın kahramanlığın örnek gösterdi. Hazreti Ali'nin cesaretini örnek gösterdi. Fakat adaletin timsali olan Hazreti Ömer'in adaletini örnek göstermedi. Hazreti Ömer devlet işini yaparken devletin mumunu yakarmış. Şahsi işini yaparken kendi mumunu yakarmış. Diyerek Hazreti Ömer'i kendinize örnek alın neden demedi? Barış süreci üzerinden aydınlara yüklendi. Özerklikten falan bahsediyorlar. Bunlar nasıl aydındır demeden de kendini alamadı. Akilleri bu ülkenin başına bela eden AKP değil mi? Türk kelimesi kullanılmasın diye iktidara rapor veren Tayyip Erdoğan'ın seçtiği akiller değil miydi? Türk bayrağı yerine Türkiye bayrağı denilsin demediler mi? Akiller ile aydınlar ayni gurupta olanlardır. Şimdi bu aydınların söylemlerine kızan cumhurbaşkanı barış sürecini millete anlatın diye bu akilleri görevlendirme dimi? Onların söylemlerine gör Öcalan ile görüşme planları yapılmadı mı?

Barış süreci üzerinden HDP ile girilen polemiğe ben inanmıyorum? Dolmabahçe sarayında yapılan toplantıda alınan 10 maddelik metin geçerliğinin koruyor. Bu 10 maddelik anlaşmanın açıklanmasından sonra AKP oy kaybetmeye başladı. İşte bu oy kaybını durdurmak için. HDP ile kavga ediyorlarmış süsü veriliyor. Hattı zatında AKP ile HDP birbirleri için çalışıyorlar. Amaçları ayni seçimden sonra birlikte hareket edeceklerdir. Birlikte yeni anayasayı çıkaracaklar. Artık seçim mitinglerinin belli bir statü üzerinde yürüdüğünü söylemek mümkün değil. Öyle söylemler oluyor ki. Hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu dahi anlamak mümkün değil. Hani bir söz vardır. Zıvanadan çıkmış derler. Aynen öyle bir seçim süreci geçirmekteyiz. Saygılarımla.

Yaşasın Türkiye cumhuriyeti! Yaşasın Türk milleti! Yaşasın Türk milliyetçiliği! Türkoğlu olarak doğduk. Türkoğlu olarak yaşadık! Türkoğlu Türk olarak öleceğiz. Herkesin ırkı ile gurur duyması doğal hakkıdır. Bizlerde Irkımızla gurur duyuyoruz. Kimseden ırkımıza saygı göstermesini beklemiyoruz. Gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 01- 06 – 2015 Mustafa KOÇAL • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok
 • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok
 • Cuma 34 ° / 20.9 ° Açık hava

Balıkesir

23.06.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.403%-0,52
 • DOLAR

  8,6475% -0,03
 • EURO

  10,3391% 0,05
 • GRAM ALTIN

  498,24% 0,70
 • Ç. ALTIN

  822,096% 0,70