Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


KUDÜS BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZDİR…

KUDÜS BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZDİR…


Kanımızı Dökmeye Hazırız.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kudüs ve Mescid-i Aksa İslam Dünyası ve Türkiye İçin Çok önemlidir!

                Gazi Atatürk, 1937 tarihinde TBMM’de yaptığı tarihi konuşmada;

“İslam Dünyası ve Türkiye için büyük bir öneme sahip Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerinde BATI tarafından oynanan oyunlara asla müsaade etmeyeceklerini belirtmişti. İki Cihan Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizin son arzusu olan mukaddes toprakların, daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız. Avrupa’nın bu mukaddes yerlere temellük (Sahip olma.) etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam Âleminin ayaklanıp icraata geçeceğinden şüphemiz yoktur” demişti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu açık emrine rağmen, Türkiye’ni n 1970’li yıllarda Askeri Vesayet döneminde görevli komutanların Filistin’e bakış açısı, Amerika gözüyle veya etkisi ile hareket ettiklerinin işaretlerini mi taşıyordu?

                Üstelik 12 Mart 1971 Darbesi’nde MİT Müsteşarının Fuat Doğu olduğu düşünülürse durum daha iyi anlaşılıyordu sanırım. Zira Fuat Doğu’nun ‘BEN MİT MÜSTEŞARLIĞI YAPMADIM. CIA’NIN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPTIM’ şeklindeki ifadesi güvenilir kaynaklarca iddia edilmişti. (*) (Bakınız Kaynak: Yeni Şafak Gazetesi, 11.12.2017/Kanımızı Dökmeye Hazırız, Bülent Orakoğlu)

                Bu iddia doğruysa TSK içindeki darbeci askerler GAZİ ATATÜRK’Ü DİNLEMEK YERİNE ABD’Yİ TERCİH ETMİŞ OLUYORLARDI!

                İsrail’in dünyanın muhtelif ülkelerinde yaşayan Yahudileri bir proje çerçevesinde, çeşitli vaatler ile İsrail’e getirerek Filistin’den gasp edilen topraklarda yeni yerleşim birimleri ihdas ederek, Yerleştirme Stratejisi BALFOUR DEKLARASYONU DOĞRULTUSUNDA 1917’DEN hali hazır 2020 yılı mevcut günümüze durmaksızın devam ediyor.

                İngiltere Dışişleri Bakanı Balfour’un Birinci Dünya Savaşı’nın üçüncü yılında SİYONİST HAREKETİN önde gelen figürlerinden ROTHSCHİLD’E hitaben yazdığı “FİLİSTİN TOPRAKLARINDA YAHUDİLER İÇİN BİR VATAN VADEDEN” mektup, tarihe “BALFOUR DEKLARASYONU” olarak geçti!

                Deklarasyon, İSRAİL DEVLETİNİN KURULMASINA GİDEN SÜREÇTE EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞI OLARAK GÖRÜLÜYORDU! Pek çok Arap Kanaat Önderi Balfour Deklarasyonunu 1948’de yaşadıkları ve NAKBA olarak adlandırdıkları büyük felaketin tetikleyicisi olarak gördü. Hala daha da görmeye devam edenler çoktur!

                Tüm dünyadaki Yahudilerin, İsrail’e göç etmesi için” çalışmalar yürüten Uluslararası YAHUDİ HIRİSTİYAN KARDEŞLİĞİ (IFCJ) 25 yıl boyunca işgal topraklarına 730 bin Yahudi’nin yerleşmesine aracılık etti!

                Halihazırda 26 ülkede faaliyet gösteren IFCJ EKONOMİK SIKINTI ÇEKEN YAHUDİLER İÇİN ÖNGÖRÜ TURLARI DÜZENLİYOR, ÜCRETSİZ ULAŞIM, YERLEŞİM SONRASI MALİ YARDIM SUNUYOR!

                ABD Neden İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e Taşıma Kararını Neden Ve Niçin Aldı?

                ABD’NİN BU KARARI TAMAMIYLA Rusya ve bölge ülkeleri Türkiye ve İran üçlüsünün inisiyatifiyle başlatılan ASTANA SÜRECİ sonrasında Suriye’de yaşanan ateşkes ve barış sürecini bozma ve baltalamaya yönelik bir girişimdir. Bu karar ile Astana Sürecinden dışlanan ABD zaten TERÖR ve SAVAŞLA KAYNAYAN BÖLGEDE GERGİNLİK ve ÇATIŞMALARI TETİKLEYECEK FİTİLİ ATEŞLEMEK İSTEMEKTEDİR!

                Trump bu hamleyle tekrar Ortadoğu’da söz sahibi olmayı amaçlamıştır. Zira ABD, uzun yıllardan bu yana Ortadoğu’da bilhassa SURİYE İÇ SAVAŞINDA, BÖL, PARÇALA, YÖNET STRATEJİSİYLE HAREKET ETMİŞTİR!

                Ancak Suriye İç Savaşında Türkiye, İran ve Irak’ın birlikte hareket etmesi Rusya’nın da destek vermesi ABD’NİN BÖLGEDEKİ SAVAŞ PLANLARINA ÇOK BÜYÜK BİR DARBE VURMUŞTUR!

                İşgalci Ve Gasp’çı İsrail..

                Bir zamanlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı Arap ülkeleri liderlerinin anlamlı suskunluğu karşısında Müslüman ülkeleri cesaretlendirecek, ABD ve İsrail’i kınayan ve telin eden açıklamalarına devam etmişti. Bu durum karşısında birçok Müslüman ülkede Erdoğan’a karşı bir sevgi seli oluşmaya devam etti.

                Sayın Erdoğan yaptığı açıklamalarda; “AMERİKA’NIN KUDÜS İLE İLGİLİ KARARININ BİZİM NAZARIMIZDA HİÇBİR HÜKMÜ VE GEÇERLİĞİ YOKTUR. KUDÜS’ÜN KADERİ 1967’DEN BERİ HİÇBİR AHLAK VE HUKUK TANIMADAN FİLİSTİNLİLERİN TOPRAKLARINI GASP EDEN İŞGALCİ İSRAİL’İN ELLERİNE BIRAKILAMAZ.

                KUDÜS BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR!

                KUDÜS BİZİM KIBLEMİZDİR!

                KUDÜS BİZİM İÇİN VE 1,7 MİLYARLIK İSLAM ALEMİNİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR!

                MEKKE VE MEDİNE NE İSE DİĞER BİR YARISI DA KUDÜSTÜR” DEMİŞDİ!.. • Çarşamba 13 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 14 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 16 ° / 3 ° Güneşli

Balıkesir

08.04.2020

 • İMSAK 05:08
 • GÜNEŞ 06:35
 • ÖĞLE 13:15
 • İKİNDİ 16:53
 • AKŞAM 19:46
 • YATSI 21:07
 • BIST 100

  93.013%0,68
 • DOLAR

  6,7646% 0,15
 • EURO

  7,3673% 0,02
 • GRAM ALTIN

  359,31% 0,20
 • ÇEYREK ALTIN

  592,8615% 0,20