Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


KUDÜS İÇİN ÇİĞERİ YANAN LİDERLER LAZIMDIR…

Suriyeli Arap şair Nizam Kabbani, Kudüs’ü mısralarında şöyle tarif eder ve anlatır:


Suriyeli Arap şair Nizam Kabbani, Kudüs’ü mısralarında şöyle tarif eder ve anlatır:

                EY KUDÜS..

                “Ey Kudüs, ey nebilerin çıktığı şehir,

                Ey yer ve gök arasındaki en kısa yol.

                Ey parmakları yanan güzel çocuk

                Hüzün var gözlerinde, ey iffet şehri

                Ey Resulün uğradığı bahçe

Kaldırımlarında hüzün var

Minarelerinde hüzün var

Ey Kudüs, ey karalara bürünen şehir

Ey Kudüs, ey hüzün dolu olan şehir

Ey göz kapağında gezinen iri gözyaşı

Kim durduracak sana düşmanlığı?

Ey Kudüs, ey şehr-i yârim

Ey Kudüs, ey sevgilim!

Ey zeytin ülkesi, ey selâm ülkesi!”

“ETRAFI BEREKETLİ KILINMIŞ” KUTSAL BELDE, KUDÜS, PEYGAMBERLER DİYARI. MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ VE HARAM MESCİDLERİN ÜÇÜNCÜSÜ MESCİD-İ AKSA.

Hz. Rasûlullah’ın, “BEYTÜ’L MAKDİS, kıyamette ‘HAŞİR’ ve ‘NEŞİR’ yeridir. Oraya GİDİNİZ ve NAMAZ KILINIZ” buyurduğu, tüm GÜNAHLARIN DA AFFEDİLDİĞİ YER.

Sevgili Peygamberimiz Efendimizin (s.a.v.) GÖĞE YÜKSELTİLDİĞİ HAKKIN TECELLİGÂHI.

Ahir zamanın en büyük fitnesi olan DECCAL’İN GİREMİYECEĞİ DÖRT MEKÂNDAN BİRİSİ.

Büyük İslam Âlimi İmam Gazzali’nin meşhur eseri İHYÂ-U ULÛMUDDİN’İ KALEME ALDIĞI YER!

                ABD Başkanı Trump, İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıdıklarını belirterek, İsrail ABD Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacaklarını açıklanmasının ardından herkes bir şeyler söyledi. BM tiyatroya halen mevcut olan günümüzde devam ediyor. ABD ile ‘ARAM BOZULMASIN” diyen GÖSTERMELİK SÖZDE İSLAM LİDERLERİ ‘DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN’ hesabında.

HAÇLI İLE KOL KOLA GİREN, MÜSLÜMANIN HAKKINI HİÇ Mİ HİÇ ASLA SAVUNAMAZ!

                O bildik sloganik olmaktan öteye geçmeyen OYUN SÜRÜYOR, KİMİ FİGÜRAN, KİMİ DUBLÖR, KİMİ AKTÖR!

                Hâlbuki İslam Âlemini kan ve gözyaşına bulayan ABD’NİN BOP fitnesi BÜYÜK İSRAİL DEVLETİNE alan açmaya, MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMAYA TAŞERONLARIYLA HALEN DEVAM EDİLİYOR!

                İslam Âlemi zan ile hareket etmekten, ABD-İSRAİL YALANLARINA KANMAKTAN NE YAZIK Kİ GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEYE VAKİT BULAMIYOR!

                Bir hatırlayın, Kudüs’ü HAÇLILARIN elinden kurtaran Selahaddin Eyyûbi’nin sözlerini:

“KUDÜS ve BEYTÜ’L-MAKDİS, MESCİD-İ AKSA, HAÇLILARIN İŞGALİ ALTINDA BULUNDUĞU MÜDDETÇE BEN NASIL OLUR DA GÜLEBİLİRİM, NASIL OLUR DA SEVİNEBİLİRİM ve İSTEDİĞİM GİBİ NASIL OLUR DA YEMEK YİYEBİLİRİM? HELE HELE, GÖZÜME UYKU NASIL GİREBİLİR?”

                Böyle ciğeri yanan liderler lazım. Filistin için timsah gözyaşı dökmeyen, bu acıyı tâ yüreğinde hisseden, uyumayan, yemek yiyemeyen, sevinemeyen, gerçekten üzülen ve çare arayan liderlere acil olarak lazım!

                Ne yazık ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatından sonra ülkemizde siyaset, AB-ABD-İSRAİL ekseninde şekillendiği için olsa gerek, Ortadoğu’da meydana gelen gelişmeleri doğru okuyamadığı için, ülke olarak bize hep zarar verdiği tescillenen MÜTTEFİKİMİZ ABD gözüyle KOMŞULARINI DEĞERLENDİRMİŞTİR!

                Suriye örneği en son örneğidir. BOP bir nimet değil, ASRIN DECCAL FİTNESİDİR. ALLAH’IN RIZASI, BOP’A KARŞI OLMAKTAN GEÇER. Arap Baharının aslında İSRAİL’İN YAZI, DİNLERARASI DİYALOGUN DA BOP’UN DİNİ AYAĞI OLDUĞUNU GÖRMEK LAZIM!

                Var mısınız? Bağırmak değil mesele olan şey icraattır! Ferasetten beslenecek siyasi bir bakışa acil olarak ihtiyacımız var!

                Sizlere ve bizlere halkımıza sağlam bir basiret lazımdır!

                1937 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Filistin konusunda bir ültimatom vererek tavrını açık bir şekilde ortaya tam olarak koymuştu:

                “Biz vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in MUKADDES YERLERİNİ Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Biz şimdiye kadar DİNSİZ ve İSLAMİYET’E lakayıt olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber Efendimizin (s.a.v.) son arzusunu yani, MUKADDES TOPRAKLARIN DAİMA İSLAM HAKİMİYETİNDE KALMASINI TEMİN İÇİN HEMEN BUGÜN KANIMIZI DÖKMEYE HAZIRIZ. AVRUPA’NIN BU MUKADDES YERLERE TEMELLÜK (Sahip olma.) etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam Âleminin ayaklanıp icraata geçeceğinden şüphemiz yoktur.”

                Bundan dolayı olsa gerek Iraklı din adamı Iyad Celaleddin şunu söylemişti:

“IRAK’IN YENİDEN BİRLİĞİNİ SAĞLAYABİLMEK İÇİN YASAYI ZORLA UYGULAYABİLECEK BİR IRAKLI ATATÜRK LAZIM.”

                Bugün Gazi Atatürk’ü doğru okuyan tek bir lider var. Feraseti, ilmi birikimi ile yıllardır iç ve dış siyasileri, milletimizi Prof. Dr. Haydar Baş herkezi uyarıyor. Hatırlatalım, 2 Mart 2004’te şu ikazı yapmıştı:

                “ABD, Taliban’ı bahane kıldı Afganistan’ı işgal etti. Saddam’ı vesile kıldı Irak’a çıkarma yaptı. Kitle imha silahlarını gerekçe olarak göstermişti ama bu butlanı (Haksızlık. Batıl boş olma. Boşluk, çürüklük.) batıl oldu. Buna rağmen ABD yine doymadı. Çünkü ABD’yi doyumsuz yapan şey BÜYÜK İSRAİL PROJESİDİR!

                İsrail, Filistin’de devlet kurduktan sonra ARZ-I MEV’UD hayalleri için çalışmaya başladı. ARZ-I MEV’UD, YAHUDİLERİN, YAHOVA’NIN KENDİLERİNE VAAD ETTİĞİNE İNANDIKLARI FIRAT ve DİCLE ARASINDAKİ TOPRAKLARA VERİLEN ADDIR!

İşte bu topraklarda BÜYÜK BİR İSRAİL DEVLETİ KURULMAK İSTENMEKTE, ABD de bunun başını çekmektedir.”

Ve, 8 Aralık 2017 tarihli makalesinde Prof. Dr. Haydar Baş en somut çözüm tekliflerinden birini sunuyor. “İŞLENEN CİNAYETE ÜMMETİN TAMAMI TEK VÜCUT OLARAK KARŞI DURMALI ve MESCİD-İ AKSA’YI MÜSLÜMANLARIN BAŞKENTİ İLAN ETMELİDİR.” diyor du!

2020 yılında siyasetimiz doğru ve yerinde bir çözüm arıyorsa bunu ABD ve RUS koridorlarında gezerek değil, gerçek olan doğru liderlerde bulabiliriz!

İslam dünyasının imanını ispat etmesi için önünde bütün Müslümanların meselesi olan Kudüs duruyor. Bakalım bu imtihanı nasıl verecek? Ben-i İsrail kavmine karşı samimi olarak kimler duracak?

Yoksa denildiği gibi; “MÜSLÜMANLAR BİRBİRİ İLE SAVAŞTIKÇA, AĞITLAR; KÜRTÇE, TÜRKÇE ve ARAPÇA zafer çığlıkları İNGİLİZCE ve İBRANİCE OLACAKTIR!

Biz “ATATÜRK VATANDIR” dedik. “EHL-İ BEYT” dedik. KUDÜS’E, KIBRIS’A, AFGANİSTAN’A , IRAK’A, LİBYA’YA, SURİYE’YE, FİLİSTİN’E, ARAKAN’A OLDU OLASI HEP SAHİP ÇIKTIK. DİNLERARASI DİYALOGA, KAPİTALİZME, BOP’A, ARAP BAHARINA, her  türlü FİTNEYE, İSRAİL’E, AB ve ABD’YE onların sinsi projelerine, ötekileştirmeye, ayrıştırmaya, bu topraklarda gözü olanlardan gelecek imkânlara hep hayır dedik. Ve demeye devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi ve onun gibi değerli olan insanlar gibi kaybetmedik!   Aldanmadık!     Aldatmadık!.. • Çarşamba 13 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 14 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 16 ° / 3 ° Güneşli

Balıkesir

08.04.2020

 • İMSAK 05:08
 • GÜNEŞ 06:35
 • ÖĞLE 13:15
 • İKİNDİ 16:53
 • AKŞAM 19:46
 • YATSI 21:07
 • BIST 100

  92.382%0,00
 • DOLAR

  6,7764% 0,32
 • EURO

  7,3857% 0,27
 • GRAM ALTIN

  359,42% -0,71
 • ÇEYREK ALTIN

  593,043% -0,71