Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


LATİN ALFABESİ’NİN TEMELİNDE TÜRKÇE YATIYOR…

LATİN ALFABESİ’NİN TEMELİNDE TÜRKÇE YATIYOR…


* Dostluğu öldüren en tehlikeli silah, itimatsızlıktır. Hazret-i Ali (Radıyallahü anh)

                * Kendimiz hakkında, yapabileceğimize inandığımız işlere göre hüküm veririz. Başkaları ise, hakkımızda yapmış olduğumuz işlere göre hüküm verirler. Longfellow

                * Haksızlık yapıp tüm insanlarla birlikte olmaktansa, adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir. Mahatma Gandhi

 

LATİN ALFABESİ’NİN TEMELİNDE TÜRKÇE YATIYOR…

 

Türkiye Kendi Tarihini Yabancılardan Öğrenir Oldu..

                Batılı güçler tarihimiz ile durmadan oynuyor!

                Türkler yüzyıllarca Avrupa’nın gizli ya da açık saldırılarına hedef oldu. Bu saldırılar kimi zaman “BİLİMSEL” kılıflara büründürüldü. Bilimin adını anarak Türk’lere Cumhuriyet’ten sonra da Türkiye’ye yapılan acımasızca saldırılar, kendisini “AYDIN” olarak gören bazı insanları bile etkiledi.

                Sonuçta, öyle bir noktaya gelindi ki, TÜRKİYE KENDİ TARİHİNİ YABANCILARDAN ÖĞRENİR OLDU!  Yabancılar bir “FİLM SENARYOSU” gibi bizim için bir “TARİH SENARYOSU” yazmışlar, kendi ülkelerinde bunu yürürlüğe koydukları gibi -NE YAZIK Kİ- Türkiye’ye de kabul ettirmişler gibi görünüyor.

                Türklerin yaklaşık 200 yıllık batı hayranlığı ve -Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de şikayet ettiği  gibi- KENDİNİ KÜÇÜK GÖRME (ya da, bir anlamda BATI’YA TAPINMA) pisikolojik rahatsızlığı bu durumu sorgulamayı da engellemiş görünüyor.

                Ancak, yakın zamanda görüldü ki, Batı’nın ön yargılı dayatmacı sözde bilimsel değerlendirmeleri hiçbir bilimsel temele asla yaşanan gerçek olan tarihte bir geçerliliği bulunmuyor…

                Bazı yazdığı yalan senaryo tarihle hem kendini hem yaşanan tarihi hem de bu yazdığı sahte tarihle ona inananları kandırma yolunda durmadan ilerliyor..

Kâzım Mirşan adlı bir araştırmacı ve onun izinden giden Hâluk Tarcan ile aynı yöndeki bağımsız araştırmalarla benzer bir sonucu ulaşan Selâhi Diker ve rahmetli büyükelçi-araştırmacı Adile Ayda gibi aydınlarımız bu gerçeği ortaya çıkardılar!..

                Bu bilimsel çalışmaların sonuçlarının dünya kamuoyu gibi Türk kamuoyu tarafından da niçin bilinmediğine ilişkin soru, üzerinde dikkatle durulması gereken çok büyük bir sorumsuzluk ve aymazlık örneğini ortaya çıkarıyor!

                Son 30 küsur yıllık bilimsel çalışmaların sonucunu açıklayan Kâzım Mirşan’a Prof. Dr. Bozkurt Güvenç ve ünlü Sümerloğumuz Prof. Dr. Muazzez İlmiye Çığ ile birçok araştırmacı da katıldı…

                Kâzım Mirşan’ın bilisel araştırmalarına göre;

                “ TARİH SÜMER’DE DEĞİL TÜRKLER’DE BAŞLIYOR, KAĞIDI İLK TÜRKLER BULDU, TÜRKÇE’NİN KÖKENİ 16.000 YIL ÖNCEYE GİDİYOR, LATİN ALFABESİ’NİN TEMELİNDE TÜRKÇE YATIYOR.”

                Avrupa uygarlığı kuranların ETRÜSKLER olduğunu Batılılar eskiden bu yana kabul ediyordu. Bugün ortaya çıkan geçek ise, ETRÜSKLERİN ÖN- TÜRKLER OLDUĞUDUR!

                Tanınmış bilim adamımız Prof. Dr. Bozkurt Güvenç diyor ki:

                “BATI’NIN TÜRKLER’LE İLGİLİ VE ASIL AFFEDEMEDİĞİ HUSUS ŞUDUR. BATI, 200-300 YILDAN BERİ DÜNYA TARİHİNİ YAPMAKTADIR VE HEP KAZANMIŞTIR, DÜNYAYLA OLAN TÜM ÇATIŞMALARINDA.”

                Günümüzün siyasal gelişmelerini yönlendirmek isteyen Batılı güçler, bilime de politika karıştırılmasını sağlayarak, “TARİH YAPANLARA SÂDIK KALMAYAN TARİH YAZICILARINI” hemen öne çıkarmaktadır.

                Türklere karşı çıkanlar tarafından bile çürütülemeyen yeni tarih tezini, Batı’nın Türkler’i tarihsiz bırakma ve Türk tarihinden kurtulma çabalarını, Türkiye üzerinde oynanan oyunları, Türkler’i sevmeyen Türkoloğları, Türk Tarihi’ni yabancılardan öğrenmenin üzücü bir yanını, Türkiye’deki acınacak ilgisizliği, bilimsellik maskesiyle yapılan PAPAĞAN EĞİTİMİ ve ORYANTALİZM’İN yıkıcı etkilerini. Gerçek olarak yaşanmış yok edilmek istenen gerçek tarihimizi halkımızın ilgiyle okumaya çok ihtiyacı vardır.

                Böylece, “TÜRKLÜĞÜN MEDENÎ VASFI GÜNEŞ GİBİ DOĞACAKTIR” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi bir şekilde anlayacak ve “Bu 2.’inci bir, KURTULUŞ SAVAŞI’dır” diyen çok büyük değerli tarihteki bilim adamlarımıza ayrıca yeniden hak vereğiz!..

                Kur’ân Ne Diyor?

                “… Allah sabredenlerin mükâfatını hesapsız verir.” (39. Zümer Sûresi, Âyet/ 10) • Cuma 18 ° / 0 ° Parçalı bulutlu
 • Cumartesi 15 ° / 6 ° Bulutlu
 • Pazar 10 ° / 2 ° Sağanak

Balıkesir

05.03.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.546%0,50
 • DOLAR

  7,4854% -0,34
 • EURO

  8,9449% -0,79
 • GRAM ALTIN

  407,34% -0,74
 • Ç. ALTIN

  672,111% -0,74