(Uzaktan Gelen yakın Sesler) Orhan ORGARUN


MASONLUK NEDİR ? (3)

MASONLUK NEDİR ? (3)


* Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

              Hazret-i Ali (Radıyallahü anh)

                * Politikada daha çok tutkular ve inançlar, pek az da düşünceler çarpışır. (Gustave Lee)

MASONLUK NEDİR ? (3)

                Masonlar Ve Siyonizm..

                Masonluğa karşı yönetilen türlü suçlamalardan biri de, Masonluğun temelinde YAHUDİLİK ve YAHUDİLİĞİN ÖTESİNDE SİYONİZM YATTIĞI İDDASIDIR.

                Nitekim, Türkiye de bulunan mason düşmanlarından Cevat Rıfat Atilhan’ın MASONLUK NEDİR ADLI KARALAMA KİTABINDA“ Masonluk, Yahudi şeriatının başka bir maskesi, yeni bir isimdir. Farmasonların dinleri KABBALE YAHUDİ DİNİ, ADETLERİ, RUMUZLARI, ANANELERİ, İBADETLERİ VE HERŞEYLERİ İBRANİDİR..

                Muhaffet Tevrat ve Yahudiliğe bağlıdır, Siyonizm ameline hizmet ederler.. yolu sözlerini Türkiye’de MUTAASSIP MÜSLÜMANLARCA ileri sürülen bu savaşların kaynağı, gerçekte KATOLİK KİLİSESİ ve PAPAZLARDIR. Çünkü bu savlara karşı herkesten önce onlarca ileri sürülmüştür..

                Masonların Akasya adıyla yayınlanan dergilerinin 1908 yılında yayınlanan 62. sayısındaki şu sözlerle, MASONLARLA YAHUDİLER arasındaki bağın en açık bir işareti olarak sık sık ileri sürülür:

                “YAHUDİSİZ HİÇ BİR MASON LOCASI YOKTUR. YAHUDİ HAVRALARINDA HİÇ BİR MEZHEP MEVCUT DEĞİLDİR. Orada FARMASONLARLA OLDUĞU GİBİ YALNIZ SEMBOLLER VARDIR. BUNDAN DOLAYI Kİ İSRAİL MABEDİ BİZİM TABİİ MÜTTEFİKİMİZDİR. VE BU SEBEBLEDİR Kİ MASONLAR ARASINDA GENİŞ MİKTARDA YAHUDİLER VARDIR.”

                Aynı Akasya Dergisinin gene 1908 yılında yayınlanan 98. sayısındaki şu sözler de öyle:

                FARMASONLUK (DİNSİZLİK, KÂFİRLİK.) Yahudi düşmanlığından uzaktır. YAHUDİLER MÜSAVİ HAKLARLA LOCALARA GİRMEKTE SERBESTTİRLER.”

                Mason düşmanlarının, masonların yayın organlarından, özellikle de Fransa’daki düzensiz masonların yayın organlarından aktardıkları bu sözlerle savlarını saptama çabalarının bir eksik yanı olduğunu gözden kaçırılmamalıdır..

                Nitekim böyle olduğu içindir ki, Masonlar bu tür saldırılara karşı derhal şu savunmayı ortaya koyarlar:

                “Fransız Büyük İhtilal’ine kadar (1789) Avrupa’da Yahudiler siyasi ve medeni haklardan yoksundu. Bir tür parçalanma süreci yaşamı sürerlerdi. Spekülatif modern masonluk ise, 1717 tarihinde kurulmuştur. Fransa’da Yahudilerin masonluğa kabulü ise ancak 18. yüzyılın sonlarında söz konusu olmuştur..

                Yahudiler tam vatandaşlık haklarıyla ancak 19. yüzyılın başlarında tanışmıştır. Prusya’da Yahudilere uygulanan önlemler 1812’de kaldırılmış, Yahudi gençlerin üniversitelere kabulü 1844’de söz konusu olmuştur. Dolayısıyla, siyasi ve medeni hakları olmayan Yahudilerin, tüm dünyayı kaplayan MASONLUĞU KURMALARI SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ..

                Filistin’de Yahudilere bir yurt kurmak amacına yönelik SİYONİZME gelince, bu da, Yahudilerin Avrupa’da siyasi haklarını elde etmelerinden çok sonra ancak 1896 yılında THEODOR HERZL’in öncülüğünde kurulan bir dernekle ortaya çıkmıştır. Yahudilerin daha önceki ilk dernekleri ise 1840 yılında kurulmuş kültürel alandaki BENERBERIT ve 1860 yılında kurulmuş olan ALIYANS DERNEKLERİ OLMUŞTUR..

                “SPEKÜLATİF” Masonluğun 1717’de kurulduğunu, daha önce de orta çağlardan gelme ve Corporation’ların devamı olan “AMELİ” Masonluğun tarihleriyle SİYONİZMİN ortaya çıkış tarihi göz önünde bulundurulursa, Masonluğun Siyonizmin ve Yahudiliğin aracı olduğunu söylemek olanaksızdır..

                Masonlukta, mason kitaplarında İbrani isimlere, terimlere, hikayelere rastlanması ise, Masonların Yahudilikten esinlendikleri saptayacak kesin belirtiler değildir. Bu terimler ve isimler yer yer İslam’ın tek kitabı Kur’ân-ı Kerim’de geçer. 17. İsrâ Sûresinin ilk âyeti (KULU MUHAMMEDİ (S.A.V.) Bir gece MESCİD-İ HARÂM’DAN KENDİSİNE BİR KISIM ÂYETLERİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN ÇEVRESİNÎ MÛBAREK KILDIĞIMIZ MESCİD-İ AKSÂ’YA GÖTÜREN ALLAH’IN ŞANI YÜCEDİR) der..

Mescid-i Aksâ, Kudüstedir. Müslümanlarca da kutsal bir yer sayılır. Buna dayanarak, MASONLAR, MESCİD-İ AKSÂ’dan söz ediyorlar diye, MASONLUK MÜSLÜMANLIKTAN ESİNLENMİŞTİR DİYEBİLİR MİYİZ?

Öte yandan masonluğun sembollerinden biri olan altı köşeli yıldız, Hazret-i Süleyman’ın mührüdür. Bu altı köşe yıldız binlerce yıl sonra bir YAHUDİ DEVLETİ KURMAK İSTEYENLERİN BAYRAĞI OLMUŞTUR diye bunu Yahudiliğin sembolü mü sayacağız?

                O zaman, AKDENİZİ BİR TÜRK GÖLÜ HALİNE GETİREN OSMANLI KAPTAN-I DERYALARININ SANCAKLARINDA, DAHA DÜNYADA SİYONİZM SÖZCÜĞÜ BİLE BİLİNMEZKEN DALGALANAN ALTI KÖŞELİ YILDIZI DA ÖZEL BİR AMAÇLA SİYONİZME HİZMET İÇİN KULLANDILAR DİYE Mİ DEĞERLENDİRECEĞİZ?”

                Saldırılara karşı savunmalarını yapan MASONLAR, MASON LOCALARINDA, DİN, DİL, IRK, RENK AYRICALIĞI GÖZETİLMEMESİNİ SAVUNDUKLARINI, dolayısıyla, Lâik olan varsa, Yahudilerin de aralarına katılabileceğini söylemektedirler…

Kur’ân Ne Diyor?

“Hayır! Gerçekten insan, kendisini muhtaç olmayacağını zannettiği için azar.” (96. Alak Sûresi, Âyet/ 7)

                “Cumâ günü günâh işlemeden selâmetle geçerse, diğer günler de selâmetle geçer.”

        (Hadis-i Şerif) • Cumartesi 14.6 ° / 11.6 ° Moderate rain
 • Pazar 17.4 ° / 12.3 ° Hafif yağmur
 • Pazartesi 15.3 ° / 9.8 ° bulutlu bulutlar

Balıkesir

16.10.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.410%-0,16
 • DOLAR

  9,2572% 0,87
 • EURO

  10,7854% 1,05
 • GRAM ALTIN

  526,36% -0,73
 • Ç. ALTIN

  868,494% -0,73