MİLLET HER ŞEYİ İYİ BİLİYOR, HER ŞEY ÇOK GÜZEL!
MİLLET HER ŞEYİ İYİ BİLİYOR, HER ŞEY ÇOK GÜZEL!
Tarih: 10.7.2018 20:23:23
Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)

Seçim  sonrası  faiz  yönetiminde  ne  değişecek?

                AK Parti´ye göre ekonomik krizden kurtulmak için bu seçim acil olarak yapıldı. Denebilir ki, Kanun Hükmünde Kararname dâhil tüm yetkilerin emrine amade olduğu AKP´nin Genel Başkanı aynı zamanda  Cumhurbaşkanı  Sayın Tayyip Erdoğan ne  istedi  de  yapmadı.

                Erdoğan´ın seçim öncesi  ekonomi  yönetimi  ile serzenişlerine  şahit  olmuştuk.

                Erdoğan  enflasyonun  yükselmesi  karşısında,  enflasyon  düşürmek  için  faizin  düşmesi gerektiğini  ifade  etmeye  başlamıştı.

                Ana  sebebin  faiz  olduğunu  ve  FAİZİN  BÜTÜN  KÖTLÜKLERİN  ANASI  OLDUĞUNU  ifade ediyordu.

                Şu  kadar  yıllık iktidarından  sonra  sanki  FAİZİ  yeni ilk olarak tespit etmiş  gibi konuşmaya başlamıştı.

                Merkez Bankası´na ve para yönetimi ile sorumlu bakanlarını faizi düşürün talimatı veriyordu. Yetmedi  vatandaşa  çağrı  yapıp, elinizdeki  dövizi, altını bozdurun  TL´ye  geçin  demişti!

                Bütün  bu  teşebbüslerine  rağmen  enflasyon  bir  türlü düşmedi.

                Aslında sorumlu Merkez Bankası´nın veya para yöneten bakanlıkların faiz oranlarını aşağı çekmesi  de  mümkün  değildi. Vatandaşın yastık altındaki altını ve cebindeki dolarını, eurosunu TL´ye çevirmesi  de  asla  çözüm  değildi.

                Oynamasını bilmeyen gelin misali, yerim dar deyip duran Sayın Erdoğan´ın göremediği ve hiç hissedemediği   çok  önemli  bir konu  vardı.

                Elbette,  faiz  bütün  kötülüklerin  anasıdır.  Ancak  hükümetin  takip  ettiği  liberal ekonomi sistemine  göre  FAİZ  VAZGEÇİLMEZ  çok  önemli  bir  unsurdur.

                Hatta faizin düşürülmesi konusundaki hükümet gündemi yurt dışından yurtiçine gelen sıcak para akışı da  etkiledi.  Borç alınan sıcak  para gelmeyince de ekonomide dengeler  daha da  bozuldu, kurun  ateşi  yükseldi. Sayın Eroğan´a göre Merkez Bankası  ve devletin bakanları  onu dinlemediği için sorunlar  yaşanıyordu.

                Erdoğan´a göre yürütme yetkisi de aldığı mevcut  günümüz  zamanı  içersin de  hiçbir  engel kalmayacaktı!

                Evet,  seçimler  yapıldı  ve  tırpanlanmış da  olsa  yetki  yeniden  Sayın  Erdoğan´a  verildi!

                İşte tam da şimdi  artık HİÇBİR  MAZERETİ  OLMADAN  Sayın Erdoğan görücüye çıkmış oluyor!

                Ancak  şu  iyi bilinmeli  ki, liberal  ekonomik  sitem  devam  ettiği  müddetçe  faiz  oranlarının düşmesi  de mümkün değil, enflasyonun da düşmesi mümkün değildir. Sıcak paraya olan ihtiyacın da bitmesi  de mümkün  değildi:  hatta  bağımsız  olmak  da  asla  ve  asla  mümkün  değildir!

                Sıfır  faiz  mi  olsun  istiyorsunuz,  enflasyonun  düşmesini  mi  istiyorsunuz, ülkenin bağımsız olmasını  istiyorsanız,  dövizin  boyunduruğundan,  sıcak  paraya  olan bağımlılıktan kurtulmak mı istiyorsunuz?

                Bunun  bir  tek  çözümü  vardır, O  da  Atatürk  Karma  Milli  Ekonomi Modeli´nin  günümüzde tekrar  uygulanmasıdır!

                Her  şey  çok  güzel!

                Her  şey  güllük  gülistanlık… Her  şey  çok  güzel… Hatta  fıstık  gibi.

                Millet  her  şeyi  çok  iyi  biliyor  ve  ona  göre  karar  verdi.

                Bu  ülkenin  500 milyar  dolar dış  borcu  yok, yanılmışız!

                Yıl sonuna kadar ödenmesi gereken 183  milyar dolar  gibi tüyler ürpertici bir borç gerçeği de aslında  kümbe  kül  yalan!

                Londra´ya  borç dilenmeye  filan  da  gitmedi  erkânı, tatile gittiler, British Museum´u Trafalgar Meydanı´nın  gezip/tozup  geldiler!

                İşsizlik  filan da  yok  memlekette.  Bir  milyon üniversite  mezununun  işsiz  olduğu,  100 bin mühendisin  iş bulamadığı,  450 bin  öğretmenin  boşta  gezdiği  hep  yalan!

                Siz  necip  milletimizden  daha  iyi mi  bileceksiniz?

                Cari  açığın 57 milyar dolar  olduğunu  söyleyenlerin ağzını  cart diye  yırtmak lâzım!

                Bunlar  olsa  olsa  vatan  hani.

                Dolar aslında kısa sürede  4.9 liraya çıkmadı. Yukarı bir  çıktı indi, baktı ki  yukarıdan manzara nasıl. Şu an  4.7  lira. Türk  Lirası her  ne  kadar  dünyada  dolar  karşısından en  fazla değer  kaybeden para birimi ise de bunu  durduk  yere  gündeme  getirmek  vatana  ihanettir.  Milletimizin  iradesine saygı  gösterin. Milletimiz her  şeyi  biliyor!

                Yok, soğan  1 Liradan  5 Liraya  çıkmış,  patates  7 lira olmuş.  Bunları  hep  patates  dininden olanlar uyduruyor. Tarım  Bakanımız  bile ‘SOĞAN-PATATES ‘ fiyatı  nasıl  oldu da fırladı, ben  bile anlamadım derken  bizim  gibi gaflar  erbabı nerden  bilecek  bunun  sebebi  hikmetini. Bunlar dış güçlerin  oyunu!

                Millet evine tane ile patates almaya alışıp (dün bunu bizim mahalle bakkalında  gördüm, kadın geldi  2  patates  aldı  gitti!) tasarruf  kavramına  dört elle sarılmışken ‘YİĞİT  MUHTAÇ  OLMUŞ  KURU SOĞANA´ diye  çığırmak  beyhudedir.

                Türkiye´nin  dış  politika  hiçbir  sorunu  yoktur.  4  milyon Suriyeli Türkiye´ye  piknik  yapmaya  gelmiştir. Piknik bitince dönecekler. Onlara 30 milyar dolar filan da harcamadık, o ifade sürçü lisandı. 30 bin dolar denilecekti  sehven  milyar  denildi!

                Milletimiz  Suriyelilerden  çok  mu  çok  memnun.  Onlara  bir  değil  2  maaş  bağlanmasını, hastanelere  VIP  araçlarla  getirilmesini  istiyor.

                Seçim  sonuçları  necip  milletimizin “ YA  RABBİ,  4 MİLYON  YETMEZ, BİR  4 MİLYON SURİYELİ DAHA  GELSİN” diye  duâ  ettiğini  gösteriyor!

                SİZ  MİLLETİMİZDEN  DAHA  İYİ  Mİ  BİLECEKSİNİZ?

                Fıstık  gibi  bir  koalisyon  oldu.

                Milliyetçiliği ayaklar altına alan bir parti  ile milliyetçi  bir  parti  arasında fiili  bir  koalisyon oluştu.

                Milliyetçilerle milliyet düşmanları el  ele  tutuştu.

                Ve şimdi parlamenter sistemin ortadan kalktığı, başbakan kelimesinin kullanılmayacağı, tek kişinin iradesiyle ülkenin  yönetileceği  bir  rejime  milletimiz ´EVET´ dedi!

                Hülasa, patatesti soğandı diye oyalanmama hiçte bakmayın,

                GİDEN  TÜRK  DEVLETİDİR  BEYLER!

                Kazanırken  kaybetmek  nedir  herkes  görecek, bu seçimde ilk defa, Sayın Erdoğan´ın Kazanmasını şahsen ben isteyenlerdenim. Bunca yanlış icraatları, 16 yıldır, bir değil, binlerce kez Eleştirmiş, olanlardan birisi olarak açıkça söylüyorum. “Erdoğan mutlaka kazanmalı” dedim!

                Çünkü 16 yıl ülkenin  anasını ağlatan bir irada, bir zihniyet, bir anlayış, bir iktidar, bu çöküşün altında  kalmalı. Memleketi  bu  hale  getirenler, bedelini  ödemeli.  Düşün  ki,  25 Haziran´da İNCE/AKŞENER  gelmiş  olsalardı  büyük  bir  enkaz  devralmışlardı!

                İki  ay  sonra  tepetaklak…

                İktidar,  “BİZİ  SEÇMEDİNİZ,  BAY  MUHARREM/BAYAN  MERAL´  SİZİ  BATIRDI”  der  mi, demez mi?

                Peki , bu  tutar  mı  tutmaz  mı?

                Kurtulduk  zannederken,  mevcut  iktidar, tekrar  hiç  gitmemek  üzere,  gelir  mi  gelmez  mi?

Fakat  şimdi  bırakın “KAZANDIK”  zannetsin, bir  süre  daha  eğlensinler.

                Nasıl  olsa  gidecekler!

                Kazanırken  kaybetmek  nedir  herkes  görecek.

                Bilmece gibi konuştuğumu sakın ola ki düşünmeyin. Sayın  Erdoğan, AKP´den büyük bir  enkaz devraldı  ve  artık  hiçbir bahanesi  kalmadı!

                İstanbul  Belediye  Başkanı  olmak  istedi,  oldu!

                Başbakan  olmak  istedi,  oldu!

                Cumhurbaşkanı  olmak  istedi,  oldu!

                “BAŞKAN”  olmak  istedi,  oldu!

                Artık resmen  tek  adam  oldu. Her  şey  ondan  sorulur. Her  şey  onun isteği  ile yapılır  ve her şeyin  faturası,  kendine  çıkarılır. İster  istemez,  halka  kızıyor,  darılıyoruz.  “Ülke  soğana  muhtaç edilmişken,  neden  ‘BİR  DAHA´  seçti” diye,  veryansın  ediyoruz!

                Emin olun halk, tekrar  vererek  Erdoğan  defterini kapattı. Halkın bir ek derdi var, o da geçim. İkinci derdi ise huzur  ve  güvenlik. Medyayı  eline  geçirmiş, halkı  gerçeklerde  ve  doğrulardan kopartarak, “AYAN  DİNİNDE” tutmayı  başarmış  bir  iktidarın akıbeti  çok  kötü!

                Stalin, “HALKI  YOLDUKÇA  TAVUK  GİBİ  YOLANIN  AYAN  DİNİNE  SOKULUR” görüşünü, yolduğu  bir  tavuk  ile danışmanlarına ispatlar. İşte,  bu  son  seçimde,  birazda  bunu  gördük!

                İktidar, kazandığı halde ağzını bıçak açmıyor, neden?

                Denizin bittiğini görüyorlar. Sonlarının  geldiğini  de…

                Üç  ayda  bir  seçim  yapsın  ve  yüzde  70 alsınlar,  değişen  hiçbir  şey  olmaz. Batı, Erdoğan´ı son kez destekledi, bu  yeni  sistem hayata  geçsin diye.  Halk destekledi, bozduğunu  düzeltsin  diye.  Batı, amacına ulaştı.

Bundan  sonra, Erdoğan´a “DİKTATÖR” diyecek  ve  onu  bahane  ederek, Türkiye´nin  üzerine  üzerine  gelecek, iç  savaş  çıkartmak için elinden  geleni  yapacak.  Erdoğan  sevgisini  ve  Erdoğan  nefretini kullanarak, yeni/ yeni  tezgâhlar  peşinde  olacaktır!

                Herkes  uyanık  olsun  lütfen!

                Alevi-Sünni  meselesini  kaşıyacak,  Kürt-Türk  fitnesini  yayacak  ve  ekonomik  olarak sıkıştıracaktır. İran´a  cephe  ülkesi  yapacak,  Rusya  ile zıtlaştıracak. Türkiye´ye  içerden  ve  dışardan

parçalanması  için kuvvetli  bir  basınç  uygulayacaktır!

                Önlerinde öncelikli olarak, İran konuş var. Türkiye´yi bu işte kullanabildikçe, kredi musluklarını açacaklar. O  kadar ki,  ölmesin  yeter!

                Her yıl, 200 milyar dolar ödemesi olan Türkiye, ABD-Rusya arasında gidip gelecek, iki tarafı da “İDARE” ettiğini sanacak ama  sonunda, bir yerden çökecek. Keşke  yalan çıksam, keşke söylediklerim boşa  çıksa  ama ne  yazık  ki, dediklerimiz  hep  çıktı!

                Gelişmeleri  okumasını bilmeyenler, komplo ürettiklerimizi  sanmışlar ama gerçekleşince de “NERDEN  BİLDİNİZ?” sorusunu  sorarlar.

                Türkiye  böyle  tablolara  direnemez.  Hele  de,

                Rejim  değişikliği  ABD  istediği  için oldu!

                Hatırlayın lütfen,  ABD´nin  siyahî eski  dışişleri bakanı  Condoleezza  Rice, “BOP  kapsamında 22  MÜSLÜMAN  ÜLKELERİN  REJİMLERİ  VE  HARİTALARI  DEĞİŞECEK”  demişti!

                İşte Türkiye´nin , 2010 ve 2017 referandumlarının  ardından,  24 Haziran 2018 seçimleriyle nihayete  erdirilen  REJİM DEĞİŞİKLİĞİ, Rice´ın  sözünü  ettiği  o  değişikliktir  işte.  Bundan  sonra  ki Gelişmeler, harita değişikliği amaçlarına yönelik olacaktır.

                Türkiye, rejimi ve haritası değiştirilmek istenen ülkeler listesinin başında gelmesine rağmen, İstenin  sonuna  konması, bizi  asla ve  asla  şaşırtmadı!

                Anladık mı bu  ülkede, ABD´nin  her  türlü  planını bozacak, Anlamayanlar  “KEK”  yiyip, “MİLLET  PARKINDAN  YUVARLANSINLAR” , NE  YAPALIM!

                Yedikçe  acıkıyoruz!

                Doluya  koyuyoruz  almıyor,  boşa  koyuyoruz  dolmuyor!

                Karnın doysa, gözün  aç, gözün doysa  kalbin aç!

                Yedikçe  acıkan, harcadıkça fakirleşen, çalıştıkça  tembelleşen, kazandıkça  borçlanan, çoğaldıkça yalnızlaşan bir millet olduk!

                Millet  olarak arayıp da  bulamadığımız  şey  nedir  acaba?

                Adres  yanlış, rehberler  de  karga  olunca  gerisi  söz  düşünün!

                Teknolojinin baş döndürücü gelişmesi yalnızlığı, ekonomik zorluklar haramı ve  bencilliği, sözde siyasi zaferler ise her türlü tefrikayı topluma pompalamaya devam ediyor.

                Teknoloji  geliştikçe  insan  ilkelleşiyor!

                İletişim ve haberleşme araçları ile mektuplaşma geleneğimizin ortadan kalktığı gibi cep telefonu ve internet ile de‘ ADRES  SORMA, ADRES  ARAMA´ ihtiyacı da yavaş yavaş son buluyor. Artık gideceğiniz  adresten  birisi  sizin telefonunuza  konum  atıyor  ve  elinizdeki  telefon  sizi  o  adrese ulaştırıyor.

                İşte insanın hayat yolculuğunda onu varması gereken noktaya taşıyacak, ona rehber olacak, ona doğru konumu atacak  güvenilir, sadık  bir dosta, rehbere  acil  olarak  ihtiyacı vardır!

                Bugün  toplumumuz  yanlış  kişileri  kendine  rehber  edinmenin  getirdiği  türlü mağduriyetler neticesinde  her  türlü sosyal, siyasi, ekonomik  sahada istikametini yitirmiş, kıblesini şaşırmış, gönyesi bozulmuştur!

                Dün, “HOCAEFENDİ” diye dizin dibinde  gözyaşı  döktüğü  bugün  terörist  başı,

                Dün  faiz  diye el  çektiği  bugün  sofrada  aşı,

                Teğet  geçer  derken  kafa  göz  kıran körün taşı,

                Ağlamasın denilen  anaların durmuyor  gözü  yaşı…

                Bütün  bunların  ötesinde  ya  da  özünde, maalesef  toplumumuz  ALLAH´ı   unuttu!

                Unutmanın  da  ötesinde  O´nu  tanımıyor!

                O´nu  kıt  aklınca tasvir  ediyor, O´nu  aklınca  yüceltiyor,  O´na  aklınca  kul oluyor  ve  O´dan aklınca korkuyor!

                Kısaca Allah´a kul olmak için  Allah´ın istediği gönül, muhabbet  ve  ölçülerden  bîhaber!

                Hal böyle  olunca  herkese  göre  bir  ALLAH  ve  her  keseye  göre  bir  İSLÂM  anlayışı  ortaya çıkıyor ki, bu BATILDIR!

                Peki, ne  yapılmalıdır?

                Topluma ne olduğunu, kim olduğunu gösterecek, anlatacak bir nesil yetiştirilmelidir.

                Kur´ân-ı  Kerîm´inde  Cenab-ı  Hak, “SADIKLARLA  BERABER  OLUN” buyuruyor.

                Kimdir  bunlar?

                Şüphesiz  her  insanın kalbinden  ALLAH´a  bir  yol  gider.

                “Sadık” dediğimiz kul, o  yola  girmiş ve  ALLAH´ı bulmaya, O´nun tecellilerine  mazhar  olmaya karar  vermiş  bahtiyar  insandır.

                O halde ALLAH´ı hatırlatacak, dost, sadık  bir  gençliğin toplumda  yeşertilmesi  elzemdir!

                Toplumumuz, o  örnek  nesilden  mahrum  kalmanın bedelini  bugün  çok ağır  bir  şekilde ödemektedir!

                Neden?

                Çünkü o örnek şahsiyetten mahrum kalan bir toplum aynı zamanda kendi kimliğinden de fersah  fersah  uzaklaşmıştır!

                Toplumu meydana getiren her ferdin bir manevi bir de milli olmak üzere iki benliği vardır. Bu milli ve manevi benliğin dışına çıktığı zaman İNSAN  OT gibi olur. Bir değeri kalmaz, kimse tarafından  hiç  sevilmez!

                Maalesef  toplumumuzda  bireyler  yalnızlaşmış  ve  değersizleşmiştir.

                Böylece  yalnızlaşan ve değersizleşen  bireyler  için ise İslâm toplumsal olarak  yaşanılan müşahhas  bir  sosyal  hayat  olmaktan  çıkmış, mücerret  mefhumlar  yığınına  dönüşmüştür.

                İslâm; kurallar, kaideler, yapılması zorunlu olan farzlar ve fiiller yumağı haline getirilirken, muhatabı olan insan ise  yok  sayılmıştır. Sözde  cemaatler  ve  hoca efendiler, Seydalar, gafsalar, bediüzzamanlar  eliyle, ALLAH ve kul  arasındaki  ilişki işçi işveren  ilişkisine dönüştürülmüştür!

                O halde  kurtuluş  reçetemiz  örnek  ve  önder  bir  nesil  ile bozulan toplum  dokusunu yeniden  işlemektir!

                Dinimiz titiz iyi bir şekilde tekrar incelenmeli eksiklerimiz tespiti yapılarak  uygulanmaları Kur´ân´a  göre  harfi  harfine  uygun  olarak  uygulanmalıdır!.. 

Anahtar Kelimeler: MİLLET, ŞEYİ, BİLİYOR, GÜZEL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
BİZİ ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR… (22 Şubat 2019 - Cuma)
BUGÜN… (21 Şubat 2019 - Perşembe)
SUÇSUZ ARIYORSAK YOK! İLKE ARIYORSAK, YOK! (20 Şubat 2019 - Çarşamba)
BUGÜN… (17 Şubat 2019 - Pazar)
YABANCILARIN KANATLARI ALTINA GİRME… (16 Şubat 2019 - Cumartesi)
PARMAĞA TAKILIP KALANLAR… (15 Şubat 2019 - Cuma)
BUGÜN… (13 Şubat 2019 - Çarşamba)
BUGÜN… (12 Şubat 2019 - Salı)
NEYSE BUNDAN SONRASINA BAKALIM… (11 Şubat 2019 - Pazartesi)
BUGÜN… (09 Şubat 2019 - Cumartesi)
KİM YÜRÜTÜYOR? (08 Şubat 2019 - Cuma)
ŞAŞIRDIK MI? (07 Şubat 2019 - Perşembe)
ŞERİATI GETİREN YUNAN… (06 Şubat 2019 - Çarşamba)
GEL DE BUNU YUNAN´A ANLAT! (05 Şubat 2019 - Salı)
ORTAK PAYDA BORÇLU OLMAK… (04 Şubat 2019 - Pazartesi)
HAYAT ANLAMINI YİTİRİYOR… (03 Şubat 2019 - Pazar)
VATAN HER YERSE… (01 Şubat 2019 - Cuma)
BİLİN Kİ KAVGA BÜYÜYORDUR… (31 Ocak 2019 - Perşembe)
TÜRKLÜK BİR ŞEMSİYEDİR… (30 Ocak 2019 - Çarşamba)
TÜRK POLİSİ… (29 Ocak 2019 - Salı)
BİR KURAL VARDIR! (26 Ocak 2019 - Cumartesi)
HAZRET-İ ALİ (r.a.)… (24 Ocak 2019 - Perşembe)
KİM KİMİN, NEYİN PEŞİNDE? (22 Ocak 2019 - Salı)
ABD´YE EL UZATANLAR… (19 Ocak 2019 - Cumartesi)
ALLAH, HER ŞEYDEN HABERİ VARDIR (18 Ocak 2019 - Cuma)
15 TEMMUZ FELAKETİNİ GETİRENLER MALUM… (16 Ocak 2019 - Çarşamba)
İNSANLARIN SOSYAL MEDYA HESAPLARI… (15 Ocak 2019 - Salı)
İTİRAZI OLANLARI DİNLERİM… (10 Ocak 2019 - Perşembe)
ASGARİ ÜCRETİN GERÇEK ANLAMI… (03 Ocak 2019 - Perşembe)
KÂĞIT DEMEK… (02 Ocak 2019 - Çarşamba)
BİLMEM DOĞRU MU SÖYLÜYORUM? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
SİZİN UFKUNUZ GERÇEK İTİKADINIZ NEDİR ? (29 Aralık 2018 - Cumartesi)
NE OLDU DA SİZLER, BİZLER SUSTUK… (28 Aralık 2018 - Cuma)
1963 YILI KANLI NOELİ… (25 Aralık 2018 - Salı)
ÜLKEMİZDEKİ MEVCUT SİYASET YARIŞI… (24 Aralık 2018 - Pazartesi)
“BENDENDİR, DEĞİLDİR”… (23 Aralık 2018 - Pazar)
KİMSEYİ SUÇLAMIYORUM… (22 Aralık 2018 - Cumartesi)
FIRAT KALKANI HAREKÂTI… (20 Aralık 2018 - Perşembe)
ORTADOĞU BİR BATAKLIKTIR… (19 Aralık 2018 - Çarşamba)
HADİ ŞUNU AÇIK YÜREKLİLİKLE KONUŞALIM MI? (17 Aralık 2018 - Pazartesi)
YANLIŞ HAYAT DOĞRU YAŞANMAZ... (16 Aralık 2018 - Pazar)
KÖTÜLERİN İDARESİ DE KÖTÜ OLUR!.. (15 Aralık 2018 - Cumartesi)
BUGÜN ADI FETÖ OLUR YARIN BAŞKA BİR ŞEY… (13 Aralık 2018 - Perşembe)
EN ÖNEMLİ İLKE LÂİKLİKTİR… (12 Aralık 2018 - Çarşamba)
HAÇ VE HİLAL´İN SAVAŞINDA… (09 Aralık 2018 - Pazar)
NE YAPMALARI LAZIM? (05 Aralık 2018 - Çarşamba)
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ… (03 Aralık 2018 - Pazartesi)
KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ HANİ NEREDE? (29 Kasım 2018 - Perşembe)
TÜRK MUCİZESİ… (28 Kasım 2018 - Çarşamba)
DİNSİZ SAYDIKLARI… (25 Kasım 2018 - Pazar)
ATATÜRKÇÜ NURSEN ÖĞRETMEN… (24 Kasım 2018 - Cumartesi)
ÇOK ŞEYLER KAYBETTİK ÇOOOK! (15 Kasım 2018 - Perşembe)
ANDIMIZ ÜLKEMİZİN MİLLİ DAVASIDIR… (12 Kasım 2018 - Pazartesi)
MİLLİ GÜÇ UNSURLARI ŞUNLARDIR… (11 Kasım 2018 - Pazar)
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE 10 KASIM… (10 Kasım 2018 - Cumartesi)
BU NEDEN YAPILMIYOR? (08 Kasım 2018 - Perşembe)
NASIL OLUYOR DA BÖYLE OLUYOR… (04 Kasım 2018 - Pazar)
RUHUN ŞAD OLSUN EY ATATÜRK! (02 Kasım 2018 - Cuma)
29 EKİM KUTLAMALARI UNUTTURULMUŞTUR… (29 Ekim 2018 - Pazartesi)
CEMAL KAŞIKÇI´NIN İNFAZI !.. (24 Ekim 2018 - Çarşamba)
YAZIK DEĞİL Mİ? (20 Ekim 2018 - Cumartesi)
ATATÜRK´ÜN VASİYETNAMESİ… (18 Ekim 2018 - Perşembe)
SAKIN BU OLAYI KİMSEYE ANLATMA! (15 Ekim 2018 - Pazartesi)
MUSTAFA SABRİ VATAN HAİNİDİR… (14 Ekim 2018 - Pazar)
TÜRKLER HEP ÖTEKİDİR, YABANCIDIR!.. (11 Ekim 2018 - Perşembe)
KUDÜS YÜCE İSLÂM İÇİN DE KUTSALDIR… (10 Ekim 2018 - Çarşamba)
FİLİSTİN´DE YAŞANAN SOYKIRIM… (09 Ekim 2018 - Salı)
HAYAT BÖYLE DEĞİL MİDİR? (03 Ekim 2018 - Çarşamba)
SEFUERDİ YAHUDİLERİ VE KÜRTLER… (30 Eylül 2018 - Pazar)
HERKES KENDİ KİTABINI OKUMALI! (28 Eylül 2018 - Cuma)
İSRAİL ASLA BARIŞ YAPMAZ, YAPAMAZ!.. (26 Eylül 2018 - Çarşamba)
EĞİTİM HER ŞEYİN BAŞI… (24 Eylül 2018 - Pazartesi)
İSRAİL ASLA BARIŞ YAPMAZ, YAPAMAZ!.. (23 Eylül 2018 - Pazar)
MİLLİ HAKİMİYET BAŞKA BİR KONUDUR… (20 Eylül 2018 - Perşembe)
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN… (19 Eylül 2018 - Çarşamba)
REHBERİMİZ ATATÜRK´TÜR… (18 Eylül 2018 - Salı)
YAHU BU NASIL AKIL NASIL İZAN… (13 Eylül 2018 - Perşembe)
KİM SİZİ KANDIRDI? KİM SİZİ ALDATTI? (12 Eylül 2018 - Çarşamba)
ASLEN DENKLEM ÇOK BASİT… (11 Eylül 2018 - Salı)
ANADOLU KITASININ ÇİLEKEŞ İNSANLARI… (06 Eylül 2018 - Perşembe)
KAOSUN DA BARIŞIN DA ANAHTARI OLAN BÖLGELER… (05 Eylül 2018 - Çarşamba)
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI (1922)… (30 Ağustos 2018 - Perşembe)
DÜŞMANI OLMAYAN İDEOLOJİ TAŞIYAMAZ… (27 Ağustos 2018 - Pazartesi)
ZAFER AYI AĞUSTOS… (26 Ağustos 2018 - Pazar)
HUKUK DEVLETİNİN EN ÖNEMLİ AYAĞI… (22 Ağustos 2018 - Çarşamba)
AB TÜRKİYE´YE KARŞI İKİ YÜZÜ… (21 Ağustos 2018 - Salı)
ASLIMIZDAN KOPAMAYIZ… (19 Ağustos 2018 - Pazar)
OSMANLI TARİHİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
OSMANLI´ YI, CEHALET VE YOBAZLIK BATIRDI!.. (15 Ağustos 2018 - Çarşamba)
NİHAYETİNDE HEP AYNI YERE GELİYORUZ… (12 Ağustos 2018 - Pazar)
İNSAN DOĞDUĞUNDA KİŞİLİK SAHİBİDİR… (09 Ağustos 2018 - Perşembe)
ÜLKEMİZDE KURUMLAR ÜSTÜ BİR GÜÇ… (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI (28 TEMMUZ 1914-1918 (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
ANAYASA´MIZDAKİ VATANDAŞLIK TANIMI… (26 Temmuz 2018 - Perşembe)
İDEAL OLAN TEK İNSANİ BİÇİM VARDIR… (25 Temmuz 2018 - Çarşamba)
ÇOK MERAK EDİYORUM! (23 Temmuz 2018 - Pazartesi)
ARKADAŞ, BURASI TÜRKİYEDİR… (22 Temmuz 2018 - Pazar)
GÜLDÜRMEYİN ADAMI… (16 Temmuz 2018 - Pazartesi)
BİZİM, SİZİM, BİZİM!.. (15 Temmuz 2018 - Pazar)
İKİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ ÖYKÜ… (14 Temmuz 2018 - Cumartesi)
İSLÂM MİLLİYETİNE ÖNEM VERMELİYİZ… (12 Temmuz 2018 - Perşembe)
TOPLUMLAR,SİYASİ SİSTEMLERDEN NE BEKLERLER? (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
TÜRKİYENİN MAYASI… (10 Temmuz 2018 - Salı)
TÜRK MİLLETİ BİR OYNAMAYA BAŞLARSA!.. (09 Temmuz 2018 - Pazartesi)
TOPRAK İÇİN, ANADIR DEDİK… (07 Temmuz 2018 - Cumartesi)
ZORBALIĞIN TEMEL İLKESİ KORKUDUR… (03 Temmuz 2018 - Salı)
KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI… (01 Temmuz 2018 - Pazar)
NE HALLERE KALDIK! (29 Haziran 2018 - Cuma)
VAHHABİLİKTEN, ILIMLI İSLAM´A GEÇTİLER… (28 Haziran 2018 - Perşembe)
ORTAK KİMLİK… (27 Haziran 2018 - Çarşamba)
KOSKOCA AĞA YALAN SÖYLEYECEK DEĞİL YA! (25 Haziran 2018 - Pazartesi)
İÇİ ACIYANLARA, CANI SIKILANLARA!.. (24 Haziran 2018 - Pazar)
YAHU! BU NASIL OLUR? (21 Haziran 2018 - Perşembe)
3 (Y) İLE MÜCADELE MESELESİ… (20 Haziran 2018 - Çarşamba)
SEBEBİ BELLİ: EMANET EHLİNDE DEĞİL… (19 Haziran 2018 - Salı)
SONUÇ MU, SÖZDE MECLİS, SÖZDE DEMOKRASİ… (16 Haziran 2018 - Cumartesi)
RAMAZAN BAYRAMI… (15 Haziran 2018 - Cuma)
“ ÜÇ A “ VE “ ÜÇ U “ NUN ANLAMI… (14 Haziran 2018 - Perşembe)
DEMOKRASİ ŞÖYLE ANLATILIYOR… (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
TOPRAK BAYRAMI ( 11 HAZİRAN 1945)… (11 Haziran 2018 - Pazartesi)
KADİR GECESİ… (10 Haziran 2018 - Pazar)
ALLAH, HER ŞEYDEN HABERİ VARDIR… (09 Haziran 2018 - Cumartesi)
EKONOMİNİN İÇİNE ETTİLER… (08 Haziran 2018 - Cuma)
TENKİT… (07 Haziran 2018 - Perşembe)
ELİN PARASIYLA YAŞIYORUZ… (05 Haziran 2018 - Salı)
KİM BU İŞBİRLİKÇİLER? (03 Haziran 2018 - Pazar)
KRAL ÇIPLAK SAYIN MİLLETİM… (02 Haziran 2018 - Cumartesi)
TÜRKİYE´DE YOLSUZLUĞUN NEDENLERİ!.. (31 Mayıs 2018 - Perşembe)
VATANIN HER TOPRAĞI EKİLİP BİÇİLMELİ… (30 Mayıs 2018 - Çarşamba)
HİÇBİR ÖNLEM YOK! (29 Mayıs 2018 - Salı)
GERÇEK AYDINLARIMIZ YOK MU? (26 Mayıs 2018 - Cumartesi)
ÜLKEYİ SEVMEK NE DEMEK? (24 Mayıs 2018 - Perşembe)
TÜRKİYE YOLGEÇEN HANINA DÖNDÜ… (23 Mayıs 2018 - Çarşamba)
OMURGASIZ TOPLUM HALİNE GELDİK… (18 Mayıs 2018 - Cuma)
MISAK-I İKTİSADÎ… (13 Mayıs 2018 - Pazar)
3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ… (03 Mayıs 2018 - Perşembe)
RAMAZAN´IN HABERCİSİ BERAT KANDİLİ… (30 Nisan 2018 - Pazartesi)
GÖREVDİR, ONURDUR, BİLİNÇTİR… (29 Nisan 2018 - Pazar)
TEVRAT´A GÖRE (PESAH, HAMURSUZ) BAYRAMI… (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
MİRAC KANDİLİ VE GECESİ… (14 Nisan 2018 - Cumartesi)
POLİS KİMİN HİZMETİNDE OLMALIDIR? (12 Nisan 2018 - Perşembe)
TOPLUM İDARESİ… (03 Nisan 2018 - Salı)
ÜLKENİN TEK DERDİ İSTİKLAL MARŞI MI? (29 Mart 2018 - Perşembe)
İSLÂMDA TÜRK MİLLETİ… (16 Mart 2018 - Cuma)
BAYRAĞIMIZ VE İSTİKLAL MARŞIMIZ (13 Mart 2018 - Salı)
ANAHTAR SORU: BARIŞ İSTEMEK SUÇ MU? (28 Şubat 2018 - Çarşamba)
ÜLKE BEKASI MI, PARTİ BEKASI MI? (24 Şubat 2018 - Cumartesi)
İNSAN KAHVALTIDA NE OKUYORSA ODUR… (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
MİSAK-I MİLLİ BEYANNAMESİ… (02 Şubat 2018 - Cuma)
BAŞKA ÇAREMİZ YOK. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER (KHK) (16 Ocak 2018 - Salı)
ANLADIN MI NE DEDİK ?.. (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
İSLÂM AHLÂKI… (12 Ocak 2018 - Cuma)
MEDYA ÖZÜ İTİBARİ İLE… (10 Ocak 2018 - Çarşamba)
MEDENİYET ŞEHİR DEMEKTİR… (06 Ocak 2018 - Cumartesi)
Milli gelir yüzde 11.1 arttı mı? (02 Ocak 2018 - Salı)
2017 YIL SONU MUHASEBE KAYDI… (01 Ocak 2018 - Pazartesi)
HEM ALLAH´A, HEM PARAYA TAPAMAZSINIZ! (29 Aralık 2017 - Cuma)
BU MİLLET ŞU ANDA TEPKİSİZ AMA! (25 Aralık 2017 - Pazartesi)
ATATÜRK NE DEMİŞSE TERSİNİ YAPTIK (19 Aralık 2017 - Salı)
GÜÇLÜ DEVLET NASIL OLUNUR? (17 Aralık 2017 - Pazar)
İSLAM´I NASIL YIKABİLİRİZ? (15 Aralık 2017 - Cuma)
10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ… (10 Aralık 2017 - Pazar)
İSLAMDA KADIN HAKLARI… (08 Aralık 2017 - Cuma)
PARANIN KOKUSU YOKTUR … (04 Aralık 2017 - Pazartesi)
SAYGIYA LÂYIK OLAN DÖRTLER (01 Aralık 2017 - Cuma)
VELÂDET (MEVLİD) KANDİLİ… (29 Kasım 2017 - Çarşamba)
YAŞADIĞIMIZ TÜM ÇÖZÜMSÜZLÜK… (27 Kasım 2017 - Pazartesi)
KASIM AYININ SON GÜNLERİNDE (25 Kasım 2017 - Cumartesi)
ÖĞRETMENE SAYGI GÜNÜ… (24 Kasım 2017 - Cuma)
MİLLET-DEVLET VE İNSAN HAKLARI… (23 Kasım 2017 - Perşembe)
“ABD DOLARIDIR, ABD DOLARIDIR“ … (21 Kasım 2017 - Salı)
İKİ ŞAİR İKİ ŞİİR … (20 Kasım 2017 - Pazartesi)
HEM EVET, HEM DE HAYIR CEPHESİ… (18 Kasım 2017 - Cumartesi)
BAŞBAKANLIK KURUMU… (12 Kasım 2017 - Pazar)
FETÖ NE YAPTI? (04 Kasım 2017 - Cumartesi)
HAZRETİ ÖMER B. HATTAB (r.a) … (03 Kasım 2017 - Cuma)
Atatürk ne yaptı ? (27 Ekim 2017 - Cuma)
NE ÇABUK UNUTTUNUZ YAŞANAN VAHŞETİ? (26 Ekim 2017 - Perşembe)
BİZİM DEVLET GELENEĞİMİZ BU ! (11 Ekim 2017 - Çarşamba)
DEMOKRASİ İÇİN (08 Ekim 2017 - Pazar)
4. EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ… (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
AYDINLAR TOPLUMSAL UMUDUN KAYNAKLARIDIR… (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
TÜRK MİLLETİ DİNDAR OLMALIDIR… (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
ASLA O YARIN O OLMAYACAK… (09 Ağustos 2017 - Çarşamba)
HANİ DİLE KOLAY 94 YIL DENİR YA (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
TÜRKİYE NASIL GÜÇLÜ OLUR! (03 Nisan 2017 - Pazartesi)
AKP HÜKUMETİ NE YAPMAK İSTİYOR… (21 Ocak 2017 - Cumartesi)
ORHAN UMUTLUDUR YARININDAN… (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
BU HESABI YAPMAK ZORUNDAYIZ (06 Ocak 2017 - Cuma)
BU YURDUMU YİYENLER VAR… (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
DEVLETİ ELE GEÇİRME PLANININ DETAYLARI (29 Aralık 2016 - Perşembe)
VATAN HAİNLİĞİNDEN VAZGEÇİN… (27 Aralık 2016 - Salı)
KİMİ KİMDEN AYIRIRSIN… (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
NE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEN O OLURSUN… (17 Aralık 2016 - Cumartesi)
NİYE?! NİYE?! NİYE?! (14 Aralık 2016 - Çarşamba)
DOLAR GELİR… (10 Aralık 2016 - Cumartesi)
DÖVİZ İLE CENNET ARAMAK… (09 Aralık 2016 - Cuma)
HABERİN VAR MI? (07 Aralık 2016 - Çarşamba)
BU KADAR KARAMSAR OLMAMAK LAZIM… (01 Aralık 2016 - Perşembe)
TERÖRÜN ESAS ADI SEVR´DİR, MONDROS´TUR… (28 Kasım 2016 - Pazartesi)
MİLLET OLMANIN GEREKLERİ VARDIR... (23 Kasım 2016 - Çarşamba)
Hal ve gidiş umut verici değil (27 Ekim 2016 - Perşembe)
YENİ BİR ATATÜRK BULAMAYIZ... (01 Ekim 2016 - Cumartesi)
´DEVLET MALI DENİZ (07 Haziran 2016 - Salı)
MİLLİ GÜÇLERLE ATATÜRK´TE BULUŞALIM… (02 Haziran 2016 - Perşembe)
Emaneti Ehline Vermek (2) (28 Mayıs 2016 - Cumartesi)
Emaneti Ehline Vermek (1) (27 Mayıs 2016 - Cuma)
AYAĞINIZI DENK ALIN, BURASI KİMİN ÜLKESİ? (19 Mayıs 2016 - Perşembe)
KARAKARDANADAM, E.. Rİ.. YE.. CEK.. SİN. (16 Mayıs 2016 - Pazartesi)
Sen ey! (05 Mayıs 2016 - Perşembe)
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ… (01 Mayıs 2016 - Pazar)
DEMOKRASİ İLE BASIN.. (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
AVRUPANIN TARİH AMACI (23 Nisan 2016 - Cumartesi)
KORKMA, ÇÖZÜM VAR! (22 Nisan 2016 - Cuma)
Şehit.. (20 Şubat 2016 - Cumartesi)
Vatanımıza Sahip Çıkalım… (19 Şubat 2016 - Cuma)
EDEB YA SÖZÜM ONA ÜSDATLAR… (05 Şubat 2016 - Cuma)
ZULÜM, ZALİM… (09 Ocak 2016 - Cumartesi)
İŞTE EY MİLLET ve İDARECİLER! (05 Ocak 2016 - Salı)
TÜRKİYENİN SİYASİ SİTEMİ TIKANMIŞTIR… (17 Aralık 2015 - Perşembe)
RUSYANIN ÖZEL POLİTİKASI (15 Aralık 2015 - Salı)
SICAK PARA… (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
CHP´YE NASIL SAHİP ÇIKABİLİRİZ? (10 Aralık 2015 - Perşembe)
YAŞAMIN ANLAMI… (12 Kasım 2015 - Perşembe)
HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ DIŞLANIRSA… (09 Kasım 2015 - Pazartesi)
HALKIN EKMEĞİ (15 Ekim 2015 - Perşembe)
BANDIRMANIN KALBİ, SON KURŞUN ANITI… (17 Eylül 2015 - Perşembe)
TARİHİN OBJESİNE UYGUNLUK DERECESİ (14 Eylül 2015 - Pazartesi)
TERÖRÜ LANETLİYORUZ (11 Eylül 2015 - Cuma)
23 NİSAN 1923 CUMA GÜNÜ (10 Eylül 2015 - Perşembe)
ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM. (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
ASKER KOMUTANI GÖRECEK BAŞINDA… (03 Eylül 2015 - Perşembe)
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE İMAN… (30 Ağustos 2015 - Pazar)
YENİDEN MANEVİYATA DÖNÜŞ… (21 Ağustos 2015 - Cuma)
VATANDAŞIN DEVLETE HİTABESİ … (13 Ağustos 2015 - Perşembe)
RAMAZANIN ARDINDAN… (04 Ağustos 2015 - Salı)
RAMAZAN BAYRAMI… (17 Temmuz 2015 - Cuma)
BAYRAM SEVİNÇ GÜNÜ DEMEKTİR… (16 Temmuz 2015 - Perşembe)
KADİR GECESİ VE FAZİLETİ (13 Temmuz 2015 - Pazartesi)
DOLU DOLU GEÇEN 99 YILDAN ARTA 9 ŞEY. (10 Temmuz 2015 - Cuma)
ZAMAN VE ZAMANIN DEĞERİ… (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
TARİH: 4 TEMMUZ, 2003 (ÇUVAL OLAYI)… (26 Haziran 2015 - Cuma)
İSLAMIN UYUŞTURUCUYA BAKIŞI… (21 Haziran 2015 - Pazar)
MÜSLÜMANLARIN BAYRAMI OLAN CUMA GÜNÜ… (18 Haziran 2015 - Perşembe)
VERGİ (16 Haziran 2015 - Salı)
MİLLİ İRADE… (10 Haziran 2015 - Çarşamba)
ADAMCIKLAŞMAYANLARA ÇOK ÇOK SELAM OLSUN!.. (08 Haziran 2015 - Pazartesi)
TÜRKİYE HARİTASINDA HATAY VE İSKENDERUN!.. (06 Haziran 2015 - Cumartesi)
FAŞİZM BARIŞI DÜŞÜNMEZ, SAVAŞÇIDIR!... (03 Haziran 2015 - Çarşamba)
İLK PUTA TAPAN KAVİM! (02 Haziran 2015 - Salı)
HER ÜLKENİN BİR SEMBOLÜ VARDIR… (21 Mayıs 2015 - Perşembe)
TARAFINI BELLİ ETMEK (18 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Peygamber Ocağı. (15 Mayıs 2015 - Cuma)
TÜRKLÜK ve VATANDAŞLIK… (14 Mayıs 2015 - Perşembe)
VATAN-BAYRAK-İSTİKLAL VE MEHMETÇİK… (13 Mayıs 2015 - Çarşamba)
VATANDAŞ OLARAK İNSAN… (12 Mayıs 2015 - Salı)
Trafik Kuralları… (02 Mayıs 2015 - Cumartesi)
DÖVİZ İLE CENNET ARAMAK… (01 Ocak 0001 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Reklamlar

/resimler/2018-9/26/1034213116671.jpg

/resimler/2018-9/30/1528469501556.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
1917 Yılbaşının 1 Ocak?a alınması.
1918 Bayburt ve Ahlat`ın kurtuluşu.
2006 Fırtına
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5