Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


MİLLETİ KANDIRIYORLAR

MİLLETİ KANDIRIYORLAR


Milleti kandırıyorlar! Tayyip Erdoğan açıkça AKP mitingi yapıyor. Vatandaşa dönüyor! Ben tarafsızım! Her partiye eşit mesafedeyim. İnsanın gönlünde bir aslan yatar. Ben milleten yanayım” diyor. Sözde AKP'ye çalışmıyor. Buna bırakın insanları kargalar bile inanmaz. Bu milleti aptal yerine koymaktır. Millet için değil. Kendisi ve partisi olan AKP için çalıştığını çocuklar dahi biliyor. Bu bir devlet adamına yakışmayan tavırdır. Millet için çalışıyorsa 400 milletvekilini kimin için istiyor?  Her halde başka bir parti için istemiyor. Her partiye eşit mesafede ise, neden devamlı muhalefeti eleştiriyor. Hem de aşağılayarak eleştirmek tarafsızlık mıdır? Kılıçtaroğluna 5 koyunu güdemez demek tarafsızlık mıdır? O hesap bilmez demek aşağılamak değil de nedir? Bu tarafsızlık mıdır? Cumhurbaşkanı yine Kırıkkale de toplu açılış yaptı. Yine 100'ün üzerine açılış yapmıştır. Bu kadar açılış yapılıyor. Ne hikmetse işsizlik düşmüyor. Aksine her geçen gün işsizlik artıyor.

AKP zorda olduğunun farkında, onun için. Cumhurbaşkanı ve davutoğlu AKP'yi zor durumdan kurtarmak için. Milleti kandırarak AKP'yi bu zor durumdan kurtarma gayretindeler. Cumhurbaşkanı olarak 2-3 miting yaparsın. Fakat Allahın her günü parti başkanı gibi miting yapmak, cumhurbaşkanı yemini ile bağdaşmıyor. Ayrıca mitinglere taşıma yandaş götürüyorlar.  Ayrıca miting yaptıkları yerlerde mahallerden kadınları toplayıp para ile şakşakçılık yaptırıyorlar. AKP mitinglerinin devamlı müdavimi Suriyeliler oluyor. Dikkatlice baktığınızda. Bunu fark edebiliyorsunuz. Mitinglerde zılgıt çekenler Suriyeliler. Başbakanda onlara sizin zılgıtınızı seveyim” diyerek onları coşturmaya çalışıyor. Miting meydanlarına taşınan Suriyeliler. Yarın sandığa taşınır.  Suriyelileri neden çok sevdikleri belli değil mi?

AKP için seçimlerde her yapılan mubah sayılıyor. Dikkat etti iseniz seçim beyannamelerinde vatandaş yok. Yalnız kendi menfaatlerine olacak olanlar var. Diğer partilerin seçim beyannamelerinde vatandaş olduğu için. Onların seçim beyannamelerini çekemiyorlar. Siz hiç duydunuz mu? Asgari ücretin artması ile işsizliğinin artığını? Başbakan Ahmet Davutoğlu asgari ücret 1.500 TL olursa işsizlik artar” diyor. Bunu ne demektir? Yarı aç yarı tok çalışsınlardır.  Avrupa biriliği ülkeleri içersinde asgari ücret ödemede 18'ci sıradayız. Ne imiş dışarıdan ucuz işçi gelirmiş. Yunanistan dahi asgari ücret ödemede bizim üzerimizde. Önce kaynağı nereden bulacaksınız dediler, bu tutmadı.  Ondan sonra asgari ücret artarsa işsizlik artar dediler. Bunlara göre düşük asgari ücret işsizliği azaltıyormuş. İyide siz düşük asgari ücret ödediniz de işsizlik neden düşmedi?

Mitinglerde asgari ücreti 1.500 TL yapacakmış dediklerinde. Miting alanındaki yandaşlar yuh çekiyor. Bunlar neye yuh çektiklerini biliyorsa ben Arap olayım.  Bu taşıma yandaşlar şakşakçılık yaparak çalışmadan para alıyorlar ya. Aman asgari ücret artmasında biz bu beleş parayı almaya devam edelim diyorlar. Yazıklar olsun sizin gibi bencillere. Gün ola harman ola sizde asgari ücretle iş ararsınız. Bu devir böyle gideceğini mi zannediyorsunuz?  

Milletin parsı ile seçim propagandası yapıyorlar. Cumhurbaşkanına örtülü ödeneğinin neden verildiğini şimdi anladınız mı? Ocaktan bu tarafa başbakan ve cumhurbaşkanı örtülü ödenekten harcıyorlar. Bu seçimin neresi demokrasidir?  Ondan sonrada propaganda yapmak amacı ile. Onlar konuşur AKP yapar diyorlar. Siz devletin parası ile propaganda yapacaksınız.  Onlar konuşur AKP yapar diyeceksiniz. Onların yaptıklarını AKP satmadı mı? Onalar elektrik dağıtım şebekelerini yaptılar. Siz yandaşlarınıza sattınız. Onlar Seydişehir alüminyum tesislerin yaptılar. Siz millete küfreden Mehmet Cengiz'e sattınız. Balıkesir SEKA'yı onlar yaptı siz cumhurbaşkanının dünürüne sattınız. Atıyorsunuz amma biraz destekli atın kardeşim. Seçim miting alanları geniş diye bu kadarda atılmaz.

Atma ile satma ile bu milleti şimdiye kadar kandırdınız. Artık maymunun gözü açıldı. 17- 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu bile kapatıp. Darbe teşebbüsü dediniz. Bu millette buna inandı. Darbe evdeki dolarla, para sayma makineleri, para kasaları ile mi yapılıyor? Darbenin şekli değişmiş. Benim bildiğim darbe topla tüfekle yağılır. Suriye de Esat'a darbe yapmaya kalktılar. Onlar para kasaları, para sayma makineleri, ayakkabı kutuları ile neden darbe yapmadılar? Böyle darbe oluyor da. Onlar topla tüfekle uğraşıyorlar? Bu milleti senelerdir kandırdınız. Artık sözün bittiği yere gelindi. Buradan ötesine geçit yok. Saygılarımla.

Türk ırkı Müslümanlıkla anılan bir ırktır. Böyle bir ırkı yok etmeye çalışanlara bu mübarek kandil gecesinde fırsat verme yarabbi. Türklük bir onurdur bir şereftir. Allah bunu bizlere bahşetmiş. Herkesin ırkına saygımız vardır. Bizim Türk ırkına da saygı gösterilmesini istememiz hakkımızdır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!  16 -05 – 2015 Mustafa KOÇAL • Çarşamba 32 ° / 20 ° Güneşli
 • Perşembe 32 ° / 19 ° Güneşli
 • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli

Balıkesir

12.08.2020

 • İMSAK 04:36
 • GÜNEŞ 06:11
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:07
 • AKŞAM 20:16
 • YATSI 21:45
 • BIST 100

  1.114%0,37
 • DOLAR

  7,2959% 1,27
 • EURO

  8,6274% 1,71
 • GRAM ALTIN

  454,87% 2,73
 • Ç. ALTIN

  750,5355% 2,73