Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


MUHARREM MAH-I MATEMDİR VE MATEM AYIDIR?

MUHARREM MAH-I MATEMDİR VE MATEM AYIDIR?


                Geldi yine mah-ı matem ayı?

                Muharrem, Kameri takvimin ilki ve nice anaların yaşın yaşın ağladığı aydır.

Muharrem, anaların anası, ?BABASININ ANASI? Fâtıma ananın kesilip-doğranan ciğerpareleri için feryad-figan ağladığı yüreğini dağladığı mah-ı matemdir/matem ayıdır.

                Muharrem, alemlerin fahri son elçi son Peygamber Hz. Muhammed aleyhisselamın hal-i hayatta iken hasretle öpüp kokladığı, ?SOYUMU DEVAM ETTİRECEK OLAN? diye nitelendirdiği, candan ?OĞLUM? dediği Hz. Hüseyin´in canavarlaşmış Ümeyyeoğulları tarafından paramparça edildiği aydır.

                Muharrem, Yezitgiller tarafından nice mahremiyetlerin çiğnendiği, ayaklar altına alındığı bir aydır.

                Muharrem, Hz. Ali ile Hz. Fâtıma ananın çocukları, torunları, oğulları ve kızları üzerine, en vahşi canavarları bile utandıran vahşetle saldırıldığı bir aydır.

                Muharrem, Hz. Hüseyin´in yönetiminde yaklaşık yetmiş kişilik kadın-erkek, çoluk-çocuk bir yolcu kafilesinin üzerine otuz bin kişilik bir ordu ile vahşice saldırıldığı, hepsi de Peygamber Efendimizin (s.a.v.) torunları olan erkeklerin katledildiği kadınların ise esir edilip çöllerde dolaştırıldığı bir aydır.

                Muharrem, geçtiği bütün vadilerde ve Kerbela civarında bütün hayvanatı ve nebatatı, bütün vahşi hayvanları sulayan Fırat ırmağından bir yudum suyun bile Hz. Hüseyin´e ve kundaktaki oğlu ?KÜÇÜK ALİ´ye çok görüldüğü bir matem ayıdır.

                Muharrem, Kerbela şehidi Hz. Hüseyin´in bir baba şefkatiyle yangın yüreği ile en küçük Ali´sini kucağına alarak, ?SİZİN DERDİNİZ BENİMLE, BU YAVRUNUN NE SUÇU VAR; LÜTFEN BİR YUDUM SU? talebinin zehirli bir okla karşılandığı, küçük Ali´sinin kucağında şehit edildiği bir mah-ı matemdir.

                Muharrem, beş-altı yaşlarındaki Hz. Hüseyin kızı Rukeyye´nin, günlerce şehir şehir dolaştırılan kafilenin arasında ?BABAM NEREDE, BABAM NE ZAMAN GELECEK?? feryatlarından sonra, Yezid´in yamakları tarafından bir gece bir tepsi içinde babasının kesik başı gösterilerek ansızın şehit edildiği bir matem ayıdır.

                Evet, Muharrem matem ayıdır.

                Son Peygamberimiz (s.a.v.) evlad u iyaline karşı, o devrin süper güçleri tarafından değil, sözde MÜSLÜMANLAR tarafından, kuzu postuna bürünmüş vahşi kurtlar tarafından tarihte emsali görülmemiş bir vahşetin sergilendiği bir matem ayıdır Muharrem!

                Bu korkunç cinayeti işleyen vahşi kadro daha sonra da ?HADİS UYDURMA SEFERBERLİĞİ? başlatarak, Ümmet-i Muhammed´in bu mateme iştirak etmesini, hiç olmazsa Peygamberi (s.a.v.) ile beraber, hiç olmazsa Hz. Ali ve Fâtıma ana ile beraber yas tutmasını engellemeye çalışmışlar ve bir noktaya kadar da başarmışlar bu işi.

                Halen mevcut günümüzde bugün televizyonlara çıkıp, ilim adına, ilim adamı sıfatıyla;

?ŞİİLER HALA BU AĞIT KÜLTÜRÜNÜ SÜRDÜRÜYORLAR? diyebilen bir sürü, ?SÜRÜ? kılıklı adamlara rastlıyoruz.

                Peygamberin (s.a.v.) yasına ortak olmak ?AĞIT KÜLTÜRÜNÜ? devam ettirmek ise, Muaviye ve Yezit´le beraber bir yol tutmak acaba hangi kültürü sürdürmek oluyor?

                Nuh´un gemisinin Cudi Dağına oturması, Tufan´ın son bulması gibi Hz. Musa´nın Kızıl Deniz´i geçip peşindeki Firavun´un boğulması gibi tarih boyunca gerçekleşen müjdeli haberlerin hepsini toplayıp ?ON MUHARREM´DE OLMUŞTUR? deseniz bile, bu yalanları yuttursanız bile KERBELA faciasını örtebilir misiniz. Bu DERİN YARAYI KAPATABİLİR MİSİNİZ?

                Muharrem mah-ı matemdir.

                Muharrem matem ayıdır, hem de iki milyar küsur MÜSLÜMANIN tamamı için!.. • Pazartesi 12 ° / 5 ° Fırtına
 • Salı 14 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 15 ° / 5 ° Parçalı bulutlu

Balıkesir

27.01.2020

 • İMSAK 06:48
 • GÜNEŞ 08:14
 • ÖĞLE 13:26
 • İKİNDİ 16:04
 • AKŞAM 18:28
 • YATSI 19:49
 • BIST 100

  122.142%-0,33
 • DOLAR

  5,9495% 0,11
 • EURO

  6,5667% 0,19
 • GRAM ALTIN

  300,44% 0,74
 • ÇEYREK ALTIN

  495,726% 0,74