Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


NE YAZIK Kİ!

NE YAZIK Kİ!


Bugün Türk Cumhuriyetleri’nin Her Noktasında ABD, AB ve İsrail Var ama Türkiye Kesinlikle Ve Kesinlikle Asla Yoktur…

                Soy ağacımıza balta vurulduğu için ormanın halini hiç de göremez olduk. Oysa orman top yekûn bir saldırı altında olduğu içindir, ağaçlara baltanın teker teker  iniyor olması..

                İsterseniz bir an olsun ağacımıza inen baltadan başımızı şöyle bir kaldırıp orman geneline tümüne bir bakalım.

                SSCB dağıldı, dünya tek kutuplu bir hale geldi. Yani uzun zamandan beri dünya ABD’nin Çiftliğe döndü. Amerika ve müttefikleri “KIZIL DÜŞMANI” darmaduman ettikten sonra kendilerine yeni bir hedef belirledi ve bunu da açıkça deklare ettiler:

                “ORTAK DÜŞMANIMIZ TÜRK İSLÂM’I.”

                Amerika ve onun özel kuvveti durumunda olan NATO’nun namluları, İslâm coğrafyasına çevrildi. İngiltere Başbakanı, Fransa Cumhurbaşkanı, İtalya Başbakanı ve bunların cümlesinin ordu Komutanları’na kadar tamamı “HAÇLI” olduklarını, Müslümanların Hıristiyanlığın üstünlüğü kabul etmek durumunda olacaklarını açık seçik dile getirdiler. Yine diyorlar ki, ey Müslümanlar siz bize SSCB’nin önünü kesmek için lazımdınız.

                Türkiye Rusya’yı Akdeniz’e indirmemek gibi bir yükün ve yükümlüğün altındaydı, biz ve sizleri kullanarak SSCB’yi Afganistan’dan attık yine sizleri meselâ Kore’de ölüme götürdük, tamam ama artık komünizm çöktü sizinle işimiz bitti!

                Sizinle işimiz bitmekle kalmadı sıra sizin işinizi bitirmeye geldi.

                Ortadoğu’da 22 devletin sınırlarının değiştirilmesine karar verildi. Kürdistan gibi yeni devletler kurulacak Irak sonuçta parçalandı, Suriye ve Türkiye küçülerek, İran bölünecek, İsrail genişleyecekti. Bunun için Evanjelik ABD silahlı kuvvetleriyle bir “HAÇLI SEFERİ” ve silahsız kuvvetleriyle bir “BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ” başlattı. Irak’ın işgali, Suriye’de iç karışıklık, İsrail’in Lübnan’a saldırıları bundan önceki aylarda turuncu devrimler, Libya’nın hepimizce malum olan hali, DİNLER ARASI DİYALOG HİKAYELERİ; Kur’ân’a yeni yeni yorumlar getirilmek istenmesi, İncil ve Tevrat’ın karışımıyla yeni yepyeni Kur’ân yazma denemeleri, kadınların imam olup namaz kıldırmaları, yine kadınların yeni bir anlayışla müftü olabilmeleri, MİSYONERLİĞİN hızlanması, sarı ve turuncu devrimler Arabistan’da VAHABİLEŞMENİN kıpırdanması sivil toplum örgütlerine aktarılan yüz milyonlarca Amerikan doları, işte bu ana bütünün parçaları..

                Hedefte elbette petrol var.

Hedefte tabii ki doğalgaz var, altın var, boraks var.

                Niyette elbette AB’nin ABD’ye karşı tek devlet haline gelmesini engellemek, SSCB’nin yerini alan Rusya’nın eski rolüne soyunmasına çelme takmak ve tabii ki uyuyan Çin’i kuşatmak var.

Ve hedefte ve hedeflerinde tabii ki milli devletler var.

Biliyorsunuz, I. Dünya Savaşı 600 yıl dünyanın efendisi olmuş ve 22 milyon kilometrekare toprağa sahip Osmanlı’nın sonu oldu; YENİ BİR DÜNYA DÜZENİ KURULDU..

II. Dünya Savaşı sonrası yeryüzü yeniden çalkalandı, iki kutuplu bir dünya oluştu, soğuk savaş dönemi başladı. Şimdi tıpkı Birinci ve İkinci Dünya Savaşı sonrası olanlar gibi bir şeyler oluyor, her şey altüst ediliyor ve dünya yeni bir savaş stratejisiyle yeni bir şekillenmeye, tek kutuplu, tek hukuklu bir hale getirilmeye çalışılıyor!

                Onun için evet dünya ve tabii Türkiye bir Üçüncü Dünya Savaşının içersinde. İşte dünya böylesine yeni bir şekil alırken ABD’nin eski başkanı olan Obama dünyanın alacağı yeni şeklin Türkiye’nin takınacağı tavra bağlı olacağını bağıra bağıra o günün mevcut bulunan Türk yöneticilerimizin görebilmesi için ayakkabılarının tersini göstererek ve elinde bezbol sopasını göstererek açık seçik dile getirmemiş miydi?

                Getirmişti..

                Aksini kimse söyleyemez..

                SSCB’nin dağılmasından sonra 300 milyonluk bir Türk dünyası hürriyetine kavuşmuş, gözünü Türkiye Cumhuriyeti’ne dikmiş, Ankara’nın iki dudağından çıkan her şeyi ilahi bir kelâm gibi bağırlarına basmaya başlamıştı.

                Bu, SSCB’yi dağıtan Amerika ve Batı için korkunç bir şeydi. Hemen hiç vakit geçirmeden devreye girdiler ve “Rusya büyük bir devlet olarak kendini toparlar toparlamaz SSCB’nin yerini alır, Türkiye hiçbir şey yapamaz. Öyleyse Türkiye, bağımsızlığını kazanan Türk Cumhuriyetlerine ABD ve İsrail’le birlikte girsin …” aklını ürettiler.

                Bu zokayı bu ülkeyi o günkü yöneticilere ve yönetenlere ve milliyetçilere yutturdular..

                Peki netice?

                Netice, 2020 yılında olmamıza rağmen bugün Türk Cumhuriyetlerinin her noktasında ABD ve İSRAİL var ama ne yazık ki!

                Türkiye de kesinlikle ve kesinlikle yok..

                Sonra ikinci aşamaya geçildi..

                Bu sefer İslâmcılara, “YENİ OSMANLI” maması uzatıldı.

Yahu dün Osmanlı’yı yıkmış HAÇLILAR bugün “HAÇLI SAVAŞI BAŞLATTIK” demişken, Osmanlı’nın yeniden dirilmesine izin mi verirler?

                “YENİ OSMANLI” atına bindiler ve hali hazırda mevcut olan bugünler gelinen nokta tam bir felâket, Osmanlıyı diriltme hayalleri kuranlar şimdi İslâm ülkelerinde ABD projelerine taşeronluk yapar hale geliverdiler.

                İşte Ormanın Son Hali Bu..

                Ve bu yaşanan ve yine yaşananlar kelimenin bütün anlamlarıyla, “BİR ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI..” dan başkada bir şey değildir:

                “Bir devletin politikası, coğrafyasında saklıdır.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk

                Kur’ân Ne Diyor?

                “… Eğer ona (Peygamber Efendimize (s.a.v.) itâat ederseniz hidâyete erersiniz. Resûlün üzerindeki ise ancak açık bir tebliğdir.” (24. Nûr Sûresi, Âyet/54) • Perşembe 32 ° / 19 ° Güneşli
 • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli
 • Cumartesi 37 ° / 23 ° Güneşli

Balıkesir

13.08.2020

 • İMSAK 04:37
 • GÜNEŞ 06:12
 • ÖĞLE 13:18
 • İKİNDİ 17:07
 • AKŞAM 20:15
 • YATSI 21:43
 • BIST 100

  1.109%-0,47
 • DOLAR

  7,3488% 0,21
 • EURO

  8,7013% 0,69
 • GRAM ALTIN

  456,23% 0,92
 • Ç. ALTIN

  752,7795% 0,92