Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ÖLMÜŞ KİŞİLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAZ

ÖLMÜŞ KİŞİLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAZ


 

Peygamber efendimiz (S.A.V) ölmüşler hakkında kötü söz söylemeyin. Yaşayanları üzersiniz buyurmuştur. Bırakın kötü söz söylemeyi ölmüş kişiler üzerinden ne yazık ki siyaset yapılıyor. Atatürk ve İnönü bu ülkeye hizmet etmiş kişilerdir. Atatürk savaşa katılmasından dolayı gazi unvanı almıştır. Türkiye cumhuriyetini kurması Atatürk unvanı ile taçlandırılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk olarak tarihe geçmiştir. Atatürk unvanını söylemeyip de gazi unvanı ile anılması harp gazisi gibi değerlendirmektir. Atatürk ve İnönü için iki ayyaş ifadesi kullanılarak siyasete malzeme yapılmışlardır. İsim kullanılmada bu iki devlet adamına atfedilerek bazı söylemler üzerlerinden siyaset yapılmıştır.

Esas ismi kullanılarak siyaset yapılan gezi olayları zamanında. Ekmek almak için bakkala giderken talihsizlik esri. Polisin kullandığı gaz fişeğinin kapsülünün başına isabet etmesi neticesinde hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvandır. Bu talihsiz çocuk için çok şeyler söylendi. Bu çocuğun üzerinden mezhep ayrımcılığı yapılmakta dadır. Gezi olaylarında bir Berkin Elvan hayatını kaybetmedi. Bu olayı da onlar gibi talihsiz bir olay olarak kabul etmemiz gerekirken. Hakkında çok konuşuldu. Olay olduğu zaman çocuk olması ve eylem yerinde olmaması nedeni ile gazeteler de çok şeyler yazıldı çizildi. Polisler suçlandı. Polislerin suçlanmasına kızan dönemin başbakanı bu çocuğun terörist olduğunu ileri sürdü. Sapanla bilye attığı iddia edildi. Seçim mitinglerinde annesi yuhalattırıldı. Adliye sarayındaki elim olayda yine bu çocuğun ismi istismar edildi. Teröristlerin yaptığı eylemde bu çocuğun isminin kullanılması bir nevi kışkırtıcılık olarak kullanılmıştır. Rahmetli savcının seçilmesi de Berkin Elvanın dosyasına bakmasıdır. Ayrımcılığı tırmandırmak için hem savcı seçilmiştir. Hem de Berkin Elvan kullanılmıştır. Bu çocuğu mezarında dahi rahat bırakmıyorlar. Bilhassa iktidar bu çocuğu kullanıyor. Sebep bu çocuğa muhalefetten CHP'nin sahip çıkmasıdır. Bu çocuk üzerinden muhalefete saldırılıyor.

Yaşadığımız elim olaydan sonra. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu çocuk bakkala ekmek almaya gidiyordu. Demediniz mi? bakkala ekmek almaya gittiğine dair elinizde belge var mı”? Diye soruyor. Bakkala ekmek almaya gittiğimizi belgelememiz mi gerekiyor?  Şehit edilen savcımızın cenazesinde dahi siyaset yapıldı. Muhalefetin cenazeye katılmayıp da yazılı açıklama yapmaları eleştiri konusu yapıldı. Daha çok yakın bir zaman önce pilotlarımız şehit oldu. Cumhurbaşkanı oğlunun iş yerinin açılışına katıldı. Şehit pilotların cenazesine katılmadı. Afyonda askeri cephanelikte meydana gelen patlamada 25 askerimiz şehit oldu. Bunların cenazeleri Gülhane hastanesinden memleketlerine gönderilirken tören düzenlendi. Dönemin başbakanı bu cenazelerin törenine katılmadı. Denizlide imam hatip açılışına katılmayı tercih etti. 

Şehit savcının evine baş sağlığı dilemeye giden cumhurbaşkanımızın buraya gitmesini fırsat bilen. AKP teşkilatı SMS ile partilileri savcını evinin oraya çağırarak cumhurbaşkanına orada miting yaptırdılar. Şehit evinin önünde böyle bir mitingi muhalefet yapmış olsaydı. Muhalefeti yerden yere vurulardı.

Cumhurbaşkanının bakkala ekmek almaya gittiğine dair elinizde belge var mı? Demesine dönelim. Kabataş iskelesinde çocuklu bir bayana saldırı yapıldı. Yaygarası koparıldı. Elimizde görüntü var dendi. İki senedir bu konuşuldu. Valilik ve emniyet elimizde böyle bir görüntü yok dedi. Mehmet Metiner bu olayı savunanlardan birisi idi. Sonunda bizi de kandırdılar. Meğer düzmece bir olaymış” deyiverdi. Gezi olaylarında polisin güç kullanmasından kaçanlar ve yaralı olanların. Cemiye ayakkabı ile girdiğini ve camide içki içildiğini defalarca söylediler. Fakat bunu belgeleyemediler. Caminin müezzinine baskı yapıldı. Müezzin ben din adamıyım yalan söyleyemem dedi. Cami imamı ve müezzin oradan alınarak başka bir camiye gönderildiler.  Demek ki belge var denilmesine rağmen belgelenemedi. Ekmek almaya gidenin ekmek almaya gittiği nasıl belgelensin. Artık Berkin Elvanın üzerinde siyaset yapılmasın. O rahmetli çocuğu bırakın mezarında rahat yatsın. Ölmüş kişiler üzerinde siyaset yapmak yanlıştır. Bu yanlışta ısrar edilmesin. Ölülerimizi rahmetle analım. Peygamber efendimizin sözünü kulağımıza küpe edelim. Saygılarımla.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 04 – 04 – 2015 Mustafa KOÇAL • Pazartesi 16 ° / 7 ° Bulutlu
 • Salı 17 ° / 10 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 15 ° / 6 ° Parçalı bulutlu

Balıkesir

18.11.2019

 • İMSAK 06:22
 • GÜNEŞ 07:48
 • ÖĞLE 12:59
 • İKİNDİ 15:35
 • AKŞAM 17:59
 • YATSI 19:20
 • BIST 100

  105.380%1,54
 • DOLAR

  5,7502% 0,13
 • EURO

  6,3595% 0,14
 • GRAM ALTIN

  270,98% -0,31
 • ÇEYREK ALTIN

  447,117% -0,31