Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ORDUDA CEMAAT SORUŞTURMASI

ORDUDA CEMAAT SORUŞTURMASI


Orduya irtica ile mücadele görevi verildi. Her milli güvenlik toplantısında bu konu gündeme alındı. Ordu kendi içersindeki irticacıları tespit edip, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında. İrtica ile ilgili olanların ordudan atılmasını. YAŞ toplantısına sundu. İktidar her defasında tutanağa şerh koydu. Yani atılmalarına karşı çıktı. YAŞ'ın diğer üyelerinin oyları ile ordudan ihraç edildiler. İktidar irticacı oldukları için ordudan ihraç edilen bu kişileri kendi bünyesine aldı. Onlara partisinin çeşitli kademelerinde görev verdi. Şimdi ise ordudaki 1.000 kişinin cemaatçi oldukları kanısı ile hakkında soruşturma açıldı. Daha önce irticacı oldukları kanıtlanarak ordudan ihraç edilenleri iktidar kendi bünyesine alırken, şimdi fişlenmiş olan 1.000 kişi hakkında soruşturma açılıyor.

Orduya Ergenekon ve balyoz davaları ile vurulan darbe yetmedi. Darbeye teşebbüs, terör örgütü üyesi olmak, örgüt kurmak ve yönetmek gibi suçlarla suçlanmışlardı. Bu davalar görülürken ülke bağırsaklarını temizliyor” denildi. Orduda muvazzaf olanların tutuklanmasına ise ordu içersindeki karuzatlar (pisilik)  temizleniyor” denilmişti. O zaman cemaatçiliğe karşı olanları temizliyorlardı. Şimdi ise cemaatçi olanlar temizlenmeye çalışılıyor. Ordu Ergenekon ve balyoz davalarında dolayı kan kaybetmişti. Ordu tırnağı ve dişleri sökülmüş aslan durumuna getirildi. Şimdi cemaatçi soruşturması ile ordu biraz daha kan kaybedecektir. Ordu biraz daha güçsüzleşecektir. Bu ordu için tehlikeli bir durumdur. Ordu kendi içersindeki irticacıları barındırmaz. Bunu çok yanlış anlayanlar olmuştur. Orduda namaz kılanlar ihraç ediliyor yaygarası yapılmıştır. Bu yaygaranın yanlış olduğunu defalarca yazdım.

İbadetini laiki ile yapanlara kimse bir şey söylemez. Görevini ihmal edenlere de müsamaha gösterilmez. Orduda görev birinci plandadır. Mesela ben havacı idim. Bir uçak arızalı ise benim öncelik görevim o uçağı faal duruma getirmektir. Ani bir alarm durumunda bu uçak görev alamazsa bu ülkenin aleyhine olacak bir durum yaratabilir. Birde gösteriş için ibadet edenler olur. Bunlar kendilerini hemen gösterirler. Namaz zamanına bir saat vardır. Bunlar hemen işi bırakırlar. Namaz hazırlığı yaparlar. Bunların bu hareketi orduda kabul görmez. Ben çok kişi biliyorum. Bir savaş olsa bu ülke için bir tek kurşun atmam diyenler vardı. İşte ordu bunları bünyesinde barındırmaz. Bunlar YAŞ toplantısında ordudan ihraç edilirdi.  Bunlara da iktidar kanadı şerh kordu. İhraç gerçekleştikten sonra bunları kendi bünyesine alırdı.

Ergenekon ve balyoz davalarının gündemde olduğu günlerde ordudan ayrılan çok olmuştu. Mecburi hizmetini bitirenler istifa etti. Emekliliği gelip de biraz daha çalışmak isteyenler. O dönemde bu fikirlerinden vazgeçip emekliye ayrıldı. Mecburi hizmetini bitirip ayrılanlar tecrübe ve deneyim kazanmış personeldir. Emekli olma zamanı gelmiş olanlar ordunun en deneyimli ve tecrübeli elemanlarıdır. Orduda tecrübe ve deneyim kazananlar ne kadar fazla olursa ülkenin menfaati o kadar artar. Ben kendimden örnek vereyim. Yedi seviyesinde idi. Bir komutanlar tartışmamdan dolayı. Beni Merzifon'a gönderdiler. Gittiğim atölye benim branşımla hiç ilgisi yoktu. Atölye personelinin hepsi üç seviyesinde idi. Oto pilot sistemlerindeki cihazların hepsi sarf malzeme olarak verilmiş. Cihaz arıza yaptığında cihaz tamir edilmiyor. Yenisi ile değiştiriliyor. Bu milli servetin boşa gitmesi demektir. Üç sene ikmalden cihaz istemedim. Arızaya ayrılan cihazlarda birbirine parça aktarmak sureti ile tamirlerini yaptım. Üç sene hiç cihaz istemedim. Sonunda bana uyarı geldi. Üç senedir şu cihazların parçaları istenmiyor. Stoklarımız kabardı dediler. Benim onlar ihtiyacım yok dedim. Bir kibrit kutusunu yarısı kadar olan trafo o zaman için 100 dolardı. Bu meseleyi neden anlattım tecrübe ve deneyim sayesinde.  Ülkeye bir şeyler kazandırıyorsunuz. Ben yedi seviyesinde olduğum için sorunluluğu üslenip o parçaları tamir ediyordum. Amma 3 ve 5 seviyesinde olanlar bunu yapamıyor.

Ergenekon ve balyoz davalarından sonra tecrübeli ve deneyimli çok personel ordudan ayrılmıştır. Ordunun deneyimli ve tecrübeli eleman sıkıntısının olduğunu biliyorum şimdi cemaatçiler hakkında açılan bu soruşturma orduyu yıpratacaktır. Az değil 1.000 kişi. Bir dönem ordudaki cemaatçileri bünyesinde barındırmak istemeyen ordu personellerine operasyon yapıldı. Şimdi ise cemaatçi olanlara operasyon yapılıyor. O zaman rüzgâr güneyden esiyordu. Şimdi birde yön değiştirdi kuzeyden esmeye başladı. Orduya iki defa operasyon yapılmış oluyor. Allah orduyu üçüncü operasyondan korusun saygılarımla.

Türk olmak bizim için bir onurdur. Allah herkese ayrı ırklar nasip etmiştir. Hiçbir ırkı dışlamıyoruz. Dışlamak Türk milletine yakışmaz. Amma Türk milleti olarak dışlanmak onurumuza dokunuyor. Herkesin kendi ırkı ile gurur duyması hakkıdır. Türk olarak doğduk Türk olarak yaşadık. Türk olarak da öleceğiz yaşasın Türk milleti.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!  14 – 05 – 2015 Mustafa KOÇAL

     • Cuma 16 °C / 10 °C Güneşli
 • Cumartesi 15 °C / 6 °C Güneşli
 • Pazar 15 °C / 7 °C Parçalı bulutlu

Balıkesir

15.11.2019

 • İMSAK 06:19
 • GÜNEŞ 07:45
 • ÖĞLE 12:58
 • İKİNDİ 15:37
 • AKŞAM 18:01
 • YATSI 19:22
 • BIST 100

  103.781%-1,00
 • DOLAR

  5,7558% 0,11
 • EURO

  6,3488% 0,12
 • GRAM ALTIN

  271,86% 0,65
 • ÇEYREK ALTIN

  448,569% 0,65