Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


SEÇİM BİLDİRGESİ

SEÇİM BİLDİRGESİ


AKP'nin seçim bildirgesinde üç önemli konu var. Birincisi Türk kelimesinin anayasadan çıkarılmasıdır. Türk kelimesi çıkarılınca Atatürk kelimsinin de çıkarılacak olması. Bir diğeri de özekliğin yolunun açılmasıdır. Seçimde anayasayı mecliste değiştire bilecekleri çoğunluğu bulurlar. Veya anayasayı referanduma götürecek çoğunlu 330 rakamını bulurlar ise.  Üçüncü bir şık HDP barajı aşarsa birlikte anayasayı değiştirme durunu ortaya çıkacaktır. Yeni anayasa ile Türklüğü yok edip Türkiye cumhuriyeti devletimizi Türksüz bir hale getireceklerdir. Bunu Türk milletine kabul ettirebilecekler mi? Buna da milleti alıştıra bilecekler mi?

Anayasanın 3. Maddesi: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dilli Türkçedir. Değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Bu madde deki millet hangi millettir. Bir millet adsız olmaz. İktidar zaten Türk milleti kelimesini kullanmıyordu. Türk milleti yerine bu millet veya benim milletim demeyi uygun görerek Türk kelimesini kullanmaktan imtina ediliyordu. Anayasanın 66. Maddesi: Türk devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür. AKP Türk kelimesini anayasada çıkarınca ne olduğumuzu bilmeyeceğiz.

Anayasadan Türklük çıkarılacağına göre Atatürk ismi de hali ile çıkarılacaktır. Türk milleti Türklüğü ile iftihar eder ve oynanmasına asla izin vermeyecektir. Sakın olasınız bir şey olamaz. Biz Türklüğümüzü bilmeyecek miyiz demeyin. Bunları yapmaya muktedir olanlar yarın ben türküm dediğinde ırkçılık yapıyorsun diye hapishaneyi boyla bilirsiniz. O zaman olacağın pişmanlığın sana hiçbir faydası olamayacaktır. Seçimlerde eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın ondan sonra Allah tevekkül edin.

Bu yapılacak olan anayasada Türkiye cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahraman Atatürk'ün belirlediği milliyetçilik anlayışı ve onun inkılâp ve ilkeleri doğrultusunda. İfadesi yer almayacaktır. Bunun yerine ölümsüz önder, eşsiz kahraman, ileri demokrasi aşığı asır lideri Tayyip Erdoğan ismi yer alabilir.

Tayyip Erdoğan'ın akıllı akilleri görevlerinin sonunda Tayyip Erdoğan'a verdikleri raporda Türk bayrağı ismi kullanılmasın. Türkiye bayrağı ismi kullanılsın demişlerdi. Bunu da vatandaşlar böyle istiyor diye de belirtmişlerdi. Bu Türk kelimesinin kaldırılması uzun senelerdir kafalarında varmış. Kürtçü parti Türk kelimesi anayasadan çıkarılsın isteğinde bulununca mazereti buldular. Fakat onların isteği demeye yürekleri yetmedi. Burhan Kuzu Rumlar ve Yahudiler var. Onun için Türk kelimesini anayasada kullanamayız” diyerek. Rumları ve Yahudileri bahane etti. Hâlbuki hiç alakası yok. Rumların ve Yahudilerin böyle bir talebinin olduğunu ben hiç duymadım. Duyan varsa söylesin. Türk vatanı, Türk milleti, Türk devleti, Türk bayrağı, Türk milliyetçiliği gibi kelimelere yeni isimler bulunacaktır.

Gelelim yerel yönetimlere verilecek yetkilere. Bunun seçim bildirgesine konması özerkliğin önünü açmak içindir. Bu kanunun meclisten çıkarılmasını bildiğim kadarı ile Öcalan istemişti. Mahalli seçimlerde Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlığına seçilen Emine Ayna büyükşehir belediyesi olarak, yer altı ve yer üstü kaynaklardan pay istiyorum” demişti. Yerel yönetimlere yetki verilmesinin, seçim bildirgesine konması bilhassa doğu Anadolu ve güney doğu Anadolu bölgelerindeki belediyeler için özellikle konmuştur. Bu bölgelerde özerklik için her şey hazırdır. Öz güvenlik güçleri kuruldu. Maliyeleri kuruldu. Özerkliğin gereği olan her şeyi hazırladılar. Belediyeler bu yetkiyi aldıktan sonra resmiyet kazanmış olacak. Belediyeler kendi bölgelerinde kendi milli eğitimleri kendileri kuracak. İstedikleri anadilde eğitim değil miydi? Al sana anadilde eğitim. İki dillilikten bahsediyorlardı. Al sana iki dillilik.

Yer altı kaynaklarından ve yer üstü kaynaklarında pay istiyorlardı. Al sana kaynaklardan pay. Geriye ne kaldı? Özerkliğin gerektirdiği kuruluşlarda hazır.  Özerkliğin ilan edilmesi onların istediği bir göz AKP verecek iki göz. Onun için bu seçim Türkiye için önem arz ediyor. Ver oyunu AKP'ye unut Türklüğünü. Sonrada kendine kimlik bulmaya çalışırsın. Türküm dersen ırkçılık yapmakla suçlanırsın. Makul şüpheli olur gözaltına alınırsın. Belki Atatürkçüyüm dahi diyemeyeceksin. Atatürk'ü gönlünden çıkaracaksan, ver oyunu AKP'ye unuttursun sana Atatürk'ü. Demokrasi diyorsan ver oyunu AKP'ye görürsün yeni Türkiye de ileri hem de en ileri demokrasiyi. Saygılarımla.

BEN TÜRKOĞLU TÜRKÜM, TÜRKLÜĞÜMDEN KİMSE VAZGEÇİREMEZ.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!  18 – 04 – 2015 Mustafa KOÇAL

 

    • Perşembe 31 ° / 20 ° Güneşli
 • Cuma 29 ° / 16 ° Güneşli
 • Cumartesi 32 ° / 17 ° Güneşli

Balıkesir

09.07.2020

 • İMSAK 03:51
 • GÜNEŞ 05:42
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:15
 • AKŞAM 20:45
 • YATSI 22:28
 • BIST 100

  118.713%0,00
 • DOLAR

  6,8603% -0,01
 • EURO

  7,7971% 0,28
 • GRAM ALTIN

  398,95% 0,75
 • ÇEYREK ALTIN

  658,2675% 0,75