Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


SUKUTU HAYALA UĞRAYANLAR

SUKUTU HAYALA UĞRAYANLAR


Sukutu hayale uğrayanlar. Milletvekili olmak için. AKP'ye hücum edenler. Sukutu hayale uğradılar. Kendi partilerine sırt çevirip de gidenler. Kendilerine AKP de yer bulacaklarını zannettiler. İnsanı üzen bir yerden dışlanmaktır. AKP'ye geçtiklerinde 1 500 kişilik asılsız liste hazırlayıp da DP'den bu kadar kişi getirdik diye. AKP'lilere caka satanlar. Ne oldu? O zamanlar kendilerine AKP içersinde yer bulduklarını düşündüler. AKP'nin politikasını bilmiyorlarmış. Ben DP'nin kurucusuyum diye övünenlerin sesi çıkmaz oldu. Düşmez kalkmaz bir Allah'tır. Babalar çocuklarının geleceğine engel olmuşlardır. İlyas Yıldız Yılmaz DP sayesinde kariyer elde etti. 2011 seçimlerinde AKP'den aday adaylığı için müracaat etti. Elendi, şimdi yine müracaat etti. Esemesi dahi geçmedi. Değer miydi? Sen sayesinde kariyer elde etiğin partinden aday olsaydın. Hiç değilse onurunla gururunla oynatmazdın.

AKP'ye adaylık için müracaat edenler daha ilk temayül yoklamasında cereyan eden olaydan sonra neticenin böyle olacağını bilmeliydiler. Burada oy kullananların oylarının bir anlamı olmayacağını bilmeli idiler. Oy kullanma işlemi bitiyor. Sandıklar doğru Ankara'ya genel merkeze mi gitti. Yoksa Ak saraya mı gitti belli değil. Olayın böyle gelişmesi demek, siz ne yaparsanız yapın listeyi biz belirleyeceğiz demektir.

Sayın Sami Gökdeniz sağda solda ben DP'liyim diyormuş. Yapmayın Sami Bey! Bu sözlerinize kimse inanmaz. Bırakın insanları kargalar bile inanmaz. Kızınızı AKP'den aday yapacaksınız. Gazetelere AKP'yi öven demeçler vereceksiniz. Ondan sonrada dönüp ben DP'liyim diyeceksiniz. Hadi diyelim öyle! Bir günden bir güne DP'ye uğradınız mı? Sizi belediye başkanı yapmak için gecesini gündüzüne katan partilileri ziyaret etmek hiç aklınıza geldi mi? Ziyaret edeyim de vefa borcumu ödeyeyim demek aklınıza geldi mi? Biz sizi sırtımızda taşıdık. Amma siz selam vermeyi dahi çok gördünüz. Bizim içimiz rahat! Anlımız açık başımız dik. Mazisi temiz olan bir partinin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.  AKP çevresindekileri temayül yoklamasına girmeden getirdi Balıkesir listesine koydu. AKP'ye gidenler kendilerini AKP'ye hizmet ettiklerini zannediyorlar. Hâlbuki yalnızca Tayyip Erdoğan'a hizmet ediyorlar. AKP'nin vatandaş hiç umurunda değil. Onlar için yalnız AKP'ye oy verenler ve AKP'ye hizmet edenler muteber. Giderayak yine emekli milletvekillerine 740 TL zammı yapıverdiler. Vatandaşa gelince 1,000 TL'nin altında maaş alanlara da 100 TL zam yatılar. Bunun neresinde adalet var. İsmin de adalet var. Amma o adalet adaletsizlik olarak anılıyor.

Şimdi biraz da demokrat partiden bahsedelim. Aday bulamıyorlar! Adayları yok diye dedikodu edenler. Aday listesi genel merkeze gönderildi.  9 kişi adaylık için müracaat etti. Bizim adaylarımızın arkasında durup çalışmamız gerekiyor. DP'nin adayı var mı? Seçimlere giriyor musunuz gibi soruların cevapları verilmiştir. DP 81 ilde seçimlere girmiştir. Ayrıca seçmenlerimiz şunu da bilmelerinde fayda var. Kır at amblemini DP'den başka partinin kullanamayacağı anayasa mahkemesi tarafından karar bağlanmıştır. Kır at DP'nindir DP'nin olarak ta kalacaktır.

Bütün illerde ki aday listeleri yüksek seçim kuruluna verilmiştir. Balıkesir listesinde Bereketli köyünden olan doktor bayan bir arkadaşımızda bulunmakta dadır. Kendisi ayni zamanda merkez karar yürütme kurulu üyesidir. AKP bu seçimde kendi özüne dönük liste hazırlamıştır. İmam hatipli ve milli görüşlü olanlara yer verilmiştir. Listelerin ülkemize ve partilerimiz hayırlara vesile olmasını dilerim.

Bu günlerde AKP'nin asılsız iddialarına Doğu Pericek de katıldı. Şimdiye kadar Türk ırkı diye bir ırk diyenler AKP'li idi. Şimdi Doğu Perincek de Türk ırkı diye bir ırk yok demeye başladı. Bu seçimler Türklerin geleceği açısından çok önemlidir. Biz Türkler bu seçimde bu meseleyi çok iyi anlatmamız gerekiyor. Geçen hafta AKP'nin başbakan yardımcılarında biriside Türk ırkı yok edilecek. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) emir verdi. Türk ırkı yok edilecek” dedi. Ben AİHM böyle bir emir vereceğini düşünmüyorum. Pekiyi diyelim ki böyle bir emir verdi. Siz iktidar olarak bunu nasıl kabul ediyorsunuz?  Sizinde işinize geliyor ki. Türk ırkı yok edilecek diyebiliyorsunuz. Saygılarımla.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 08 – 04 – 2015 Mustafa KOÇAL

  • Pazartesi 18 ° / 1 ° Güneşli
 • Salı 17 ° / 5 ° Güneşli
 • Çarşamba 18 ° / 2 ° Güneşli

Balıkesir

24.02.2020

 • İMSAK 06:20
 • GÜNEŞ 07:43
 • ÖĞLE 13:27
 • İKİNDİ 16:30
 • AKŞAM 19:01
 • YATSI 20:18
 • BIST 100

  116.829%1,03
 • DOLAR

  6,0958% -0,09
 • EURO

  6,6177% 0,48
 • GRAM ALTIN

  322,42% 1,48
 • ÇEYREK ALTIN

  531,993% 1,48