TERÖRÜN ESAS ADI SEVR´DİR, MONDROS´TUR…
TERÖRÜN ESAS ADI SEVR´DİR, MONDROS´TUR…
Tarih: 28.11.2016 12:12:33
Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)

    Terör, Terör, Terör… Terör sadece 2016 yılı bugünün meselesi değil, dünün de meselesi değildi…

    Türk milleti, yüzyılın en şiddetli milli, ahlaki, dini yozlaşma ve çöküntüsüne uğramıştır. Milli terbiye ve milli eğitimdeki uygulamaların yetersizliğinin açtığı boşluğu Amerikan tarzı pragmatist düşünce, milli benliğin yerine böl, parçala, yut siyasetini giden ve bu yolla Avrupa´nın ekmeğine yağ süren içimizdeki beşinci kol her türlü işgalin yayılışını hızlandırmaktadır. Adeta Mondros ve Sevr´e rahmet okutmaktadır. Milli çöküş ve ardından gelen emperyalist işgal Türlüğün son müstakil kalesi olan Türkiye´yi bir ahtapot gibi sarmaktadır. Bu tehlike karşısında son kalemizin ayakta kalmasının reçetesi her şeyin çaresi ve çözümü vardır!

    Değerli okuyucularım; önemli olan sağlıklı düşünüp doğru karar verme yeteneğimizdir. Bizlerde hepimiz sağ duyulu olarak Vatanımıza Cumhuriyetimize Atatürkçülüğün göstermiş olduğu Milliyetçilimizle çözüm bulalım.

    Bu seslenişimizi yaparken, konular, duyarlılık bakımından bütün Türk toplumumuzu çok ilgilenmektedir. İlk önce annelerin, babaların ve gençlerin dikkatini çekmek istiyorum. Ana merkez bunlardır. Daha sonra ise topluma ve toplumdaki kanat önderlerini, Devletin adli, idari, siyasi, kurum ve kuruluşlardaki görevlileri yeniden üzerimizdeki ölü toprağını almaya “Yeniden Dirilişte Rehber” olmaya davet ediyorum.

    Anadolu´daki halk tabirleri ile çeşitli örnekler verebiliriz…

    Üzerinde ölü toprağı serpilmiş, gaflet uykusunda, gözüne perde inmiş, nefsine esir düşmüş, hafıza-i idaresini kaybetmiş, idareden yoksun makam mevki sahibi, maddeye kapılarak Vatanını kasası, Devletini ise Kişisel Şirketi kadar görüp şaşırmış, dünya nimetlerinin kontrolüne girerek etrafını görmeyenler. Maneviyatı ve ruhu kaybedenler, kantarın terazisinin ayarını kaçırmış ERK SAHİPLERİ olabilir.

    Yeter artık hepimiz kendinize gelin diyoruz. Ülkenin ve Vatanımız için toparlanmanın gerektiğini söylüyorum/söylüyoruz.

    Terör, Terör, Terör… Terör sadece 2016 yılı bugünün meselesi değil, dünün de meselesi değildi. Tiyatronun senaryosu ile oyuncu olan aktörleri değişti. Bu terör oyunu bize, aynı senaryocu devletler tarafından 1850 yıllarından beri uygulanıyor. Uygulanmaya çalışılıyor. Oyuncu olarak bu Vatanın öz evlatlı olan fakat kandırılmış. Sadece isimleri Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak vb. ayrılıkçı gruplar olarak ayrılıkçı gruplar olarak şunun bunun ismini koyuyorlar. İşin bahane adına da, senin vardı benim yoktur. Ben yaptım sen yapmadın. Tamamını toplasan laf olsun mazeretleri, gerçek manada bir baktığımızda, samimi olarak değerlendirdiğimiz de hiç kimsenin diğerinden eksiği veya fazlası yoktur. Yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz ve bugüne kadar geldik, yine de beraber yaşıyoruz, yaşayacağız da. Yüzyıllardır birlikte yaşadığımız toplumlara ve içindeki fertlere bir bakalım, neredeydiler şimdi nerede yaşıyorlar, ne yapıyorlar. Rumeli - Makedonya göçmenlerine bakıyorum; Kökeni neresi? Selanik, Üsküp, Arnavut, Makedonya, Manastır, Bosna, Kosova vs… Şimdi bunlar nereye bağlı? Yunanistan, Bulgaristan vs… Diğerlerine bakıyoruz Arap, Çeçen, Azeri, Gürcü, Laz, Ermeni, Anayurtlarına bakıyoruz. Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, Özbekistan, Türkmenistan, Pakistan, Afganistan, İran, Irak, Suriye, Lübnan vs… Ama bu nasıl oldu ne şekilde oldu? Kökenlerimiz orada kalmasına rağmen bugün burada yine hep birlikte yaşıyoruz.

    Bizleri bu şekilde bölüp parçalayan dağıtan nedir, nelerdir? Bunları çok iyi anladığımız zaman terörün adresini, kökünü, sebebini iyi çözeriz ve çözmüş oluruz. Teşhis koyup tespit yapıldığı zaman tedavisi sorun değil.

    1850´ler de başlayan ayrılıkçı grupların yarattığı terör, Anarşi ve ayaklarına nereye geldi. Yakın tarih içinde yaşayanları bir takip edelim;

    Osmanlı´nın bölünüp parçalanıp, dağılmasına kadar geldi. Toplanan müttefik düşman güçleri, birlikte karar alarak Sevr ve Mondros anlaşmalarını dayatarak imzalattılar. Sevr ve Mondros anlaşmalarını dayatarak imzalattılar. Sevr ve Mondros Anlaşmaları ile bırakın Osmanlı´yı Anadolu´da toprak kalmamıştı. Vatan paramparça olmuştu. Bu anlaşmaları yaparak Vatanımızı parçalayan devletlerle bizim ne alakamız var? Bir değerlendirin. İngiltere, İtalya, Fransa, ABD, Slovakya, Japonya vs. sınır komşusu bile değildir. Şu andaki mevcut Misak-i Milli de dediğimiz problemli sıkıntılı sınırlarımızı çizen kim? Yine bunlar. Ama ülkelerinin bu topraklarla alakası bile yok. Öyleyse bu nasıl oluyor? Mustafa Kemal önderliğinde Anadolu ayaklanması ile verilen Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşı sonucu Vatan dediğimiz bugünkü Barış Antlaşması ile sınırlarının yeniden tekrar çizildi. O milli mücadele verilmeseydi, belki yaşardık ama adlarımız neler olurdu, onu ben bilmiyorum. Camilerimiz hangi amaçlarla kullanırdı onu hiç tahmin etmek istemiyorum. Çünkü sınır dışında kalıp kullananları, isimleri okuyucularım çocuklarınıza, emeklemeyi ve yürümeyi öğretmesinde verdiğiniz mücadelede, titizlik ne kadar önemli ise bugün Sevr-i Mondros´u Lozan´ı anlatmakta o kadar çok önemlidir. Sevr Antlaşması´nda toprak bölüp parçalamakta, gözü ve niyeti olan o devletler, işte bu gün yine aynı amaç ve gayelerini hiç unutmadan sinsi planları ile devam ettiriyorlar. Tarih bu zaman olduğu gibi tekerrürden ibarettir.

    Terörün adını koyanlar da, besteleyenler de kullananlar da cephane, lojistik, eğitim bütün imkânları verenler de yine bunlar. Kullandıkları ise bizim, yani hepimizin çocuklarıdır. Kurtuluş Savaşı´nda, Çanakkale´de, Balkanlar´da, İzmir´de Anafartalar´da birlikte verdiğimiz mücadele sonucu Vatanı parçalayamadılar. Ama bugün çeşitli adlar ile bizleri yine tekrar birbirimizden ayrı düşürüp parçalayarak Sevr-i tekrar harekete geçirip ülkemizi yok etmeye çalışıyorlar. Bu devletlere karşı savaş mı çıkaralım! Yok hayır. Düşman bütün imkânları ile faaliyette, sadece Vatanımıza İlim, İrfan ve Samimi Bağlılıkla sahip çıkalım.

    Bizler çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım ki onlarda Vatana sahip çıksınlar. Terörün esas adı Sevr´dir, Mondros´tur. Açıp okuyun ve karşılaştırın inanmıyorsanız! Lozan´ı delmeye çalışıyorlar onu anlayın ve görün, araştırın. Yeter… Biz sadece sergilemeye çalışıyoruz.

    Bakamıyorsanız, göremiyorsanız, inanmak istemiyorsanız; Ya körsünüz, Ya nankörsünüz, Ya da takiye yapanlar gibi inançsızsınız. Veya, diğerini bilemiyorum. Ben şahsen araştırdım, okudum, öğrendim, gördüm, Vatanımı çok mu çok seviyorum. Ya sen? Acı ama gerçekte olan budur ben bu Vatanın Anadolu´nun çocuğuyum, evladıyım… Ya sen?

    Gelin birbirimizden ayrı, gayrı düşmeden, aramıza şeytanları, bölücüleri sokmadan, saflarımızı sıklaştıralım. Bir halkanın zincirleri gibi sımsıkı kenetlenelim. Sınır boylarımızda dimdik duralım. Rengârenk çiçekler ile Vatanımızın topraklarını, atılımlarla, girişimcilikle yeşillendirelim. Bu Vatan hepinize lazım gelin kıymetini çok iyi bilelim.  Saygılarımla…

Anahtar Kelimeler: TERÖRÜN, ESAS, SEVR, MONDROS
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
OMURGASIZ TOPLUM HALİNE GELDİK… (18 Mayıs 2018 - Cuma)
MISAK-I İKTİSADÎ… (13 Mayıs 2018 - Pazar)
3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ… (03 Mayıs 2018 - Perşembe)
RAMAZAN´IN HABERCİSİ BERAT KANDİLİ… (30 Nisan 2018 - Pazartesi)
GÖREVDİR, ONURDUR, BİLİNÇTİR… (29 Nisan 2018 - Pazar)
TEVRAT´A GÖRE (PESAH, HAMURSUZ) BAYRAMI… (16 Nisan 2018 - Pazartesi)
MİRAC KANDİLİ VE GECESİ… (14 Nisan 2018 - Cumartesi)
POLİS KİMİN HİZMETİNDE OLMALIDIR? (12 Nisan 2018 - Perşembe)
TOPLUM İDARESİ… (03 Nisan 2018 - Salı)
ÜLKENİN TEK DERDİ İSTİKLAL MARŞI MI? (29 Mart 2018 - Perşembe)
İSLÂMDA TÜRK MİLLETİ… (16 Mart 2018 - Cuma)
BAYRAĞIMIZ VE İSTİKLAL MARŞIMIZ (13 Mart 2018 - Salı)
ANAHTAR SORU: BARIŞ İSTEMEK SUÇ MU? (28 Şubat 2018 - Çarşamba)
ÜLKE BEKASI MI, PARTİ BEKASI MI? (24 Şubat 2018 - Cumartesi)
İNSAN KAHVALTIDA NE OKUYORSA ODUR… (12 Şubat 2018 - Pazartesi)
MİSAK-I MİLLİ BEYANNAMESİ… (02 Şubat 2018 - Cuma)
BAŞKA ÇAREMİZ YOK. (22 Ocak 2018 - Pazartesi)
KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER (KHK) (16 Ocak 2018 - Salı)
ANLADIN MI NE DEDİK ?.. (15 Ocak 2018 - Pazartesi)
İSLÂM AHLÂKI… (12 Ocak 2018 - Cuma)
MEDYA ÖZÜ İTİBARİ İLE… (10 Ocak 2018 - Çarşamba)
MEDENİYET ŞEHİR DEMEKTİR… (06 Ocak 2018 - Cumartesi)
Milli gelir yüzde 11.1 arttı mı? (02 Ocak 2018 - Salı)
2017 YIL SONU MUHASEBE KAYDI… (01 Ocak 2018 - Pazartesi)
HEM ALLAH´A, HEM PARAYA TAPAMAZSINIZ! (29 Aralık 2017 - Cuma)
BU MİLLET ŞU ANDA TEPKİSİZ AMA! (25 Aralık 2017 - Pazartesi)
ATATÜRK NE DEMİŞSE TERSİNİ YAPTIK (19 Aralık 2017 - Salı)
GÜÇLÜ DEVLET NASIL OLUNUR? (17 Aralık 2017 - Pazar)
İSLAM´I NASIL YIKABİLİRİZ? (15 Aralık 2017 - Cuma)
10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ… (10 Aralık 2017 - Pazar)
İSLAMDA KADIN HAKLARI… (08 Aralık 2017 - Cuma)
PARANIN KOKUSU YOKTUR … (04 Aralık 2017 - Pazartesi)
SAYGIYA LÂYIK OLAN DÖRTLER (01 Aralık 2017 - Cuma)
VELÂDET (MEVLİD) KANDİLİ… (29 Kasım 2017 - Çarşamba)
YAŞADIĞIMIZ TÜM ÇÖZÜMSÜZLÜK… (27 Kasım 2017 - Pazartesi)
KASIM AYININ SON GÜNLERİNDE (25 Kasım 2017 - Cumartesi)
ÖĞRETMENE SAYGI GÜNÜ… (24 Kasım 2017 - Cuma)
MİLLET-DEVLET VE İNSAN HAKLARI… (23 Kasım 2017 - Perşembe)
“ABD DOLARIDIR, ABD DOLARIDIR“ … (21 Kasım 2017 - Salı)
İKİ ŞAİR İKİ ŞİİR … (20 Kasım 2017 - Pazartesi)
HEM EVET, HEM DE HAYIR CEPHESİ… (18 Kasım 2017 - Cumartesi)
BAŞBAKANLIK KURUMU… (12 Kasım 2017 - Pazar)
FETÖ NE YAPTI? (04 Kasım 2017 - Cumartesi)
HAZRETİ ÖMER B. HATTAB (r.a) … (03 Kasım 2017 - Cuma)
Atatürk ne yaptı ? (27 Ekim 2017 - Cuma)
NE ÇABUK UNUTTUNUZ YAŞANAN VAHŞETİ? (26 Ekim 2017 - Perşembe)
BİZİM DEVLET GELENEĞİMİZ BU ! (11 Ekim 2017 - Çarşamba)
DEMOKRASİ İÇİN (08 Ekim 2017 - Pazar)
4. EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ… (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
AYDINLAR TOPLUMSAL UMUDUN KAYNAKLARIDIR… (04 Ekim 2017 - Çarşamba)
TÜRK MİLLETİ DİNDAR OLMALIDIR… (27 Eylül 2017 - Çarşamba)
ASLA O YARIN O OLMAYACAK… (09 Ağustos 2017 - Çarşamba)
HANİ DİLE KOLAY 94 YIL DENİR YA (08 Nisan 2017 - Cumartesi)
TÜRKİYE NASIL GÜÇLÜ OLUR! (03 Nisan 2017 - Pazartesi)
AKP HÜKUMETİ NE YAPMAK İSTİYOR… (21 Ocak 2017 - Cumartesi)
ORHAN UMUTLUDUR YARININDAN… (18 Ocak 2017 - Çarşamba)
BU HESABI YAPMAK ZORUNDAYIZ (06 Ocak 2017 - Cuma)
BU YURDUMU YİYENLER VAR… (02 Ocak 2017 - Pazartesi)
DEVLETİ ELE GEÇİRME PLANININ DETAYLARI (29 Aralık 2016 - Perşembe)
VATAN HAİNLİĞİNDEN VAZGEÇİN… (27 Aralık 2016 - Salı)
KİMİ KİMDEN AYIRIRSIN… (24 Aralık 2016 - Cumartesi)
NE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEN O OLURSUN… (17 Aralık 2016 - Cumartesi)
NİYE?! NİYE?! NİYE?! (14 Aralık 2016 - Çarşamba)
DOLAR GELİR… (10 Aralık 2016 - Cumartesi)
DÖVİZ İLE CENNET ARAMAK… (09 Aralık 2016 - Cuma)
HABERİN VAR MI? (07 Aralık 2016 - Çarşamba)
BU KADAR KARAMSAR OLMAMAK LAZIM… (01 Aralık 2016 - Perşembe)
MİLLET OLMANIN GEREKLERİ VARDIR... (23 Kasım 2016 - Çarşamba)
Hal ve gidiş umut verici değil (27 Ekim 2016 - Perşembe)
YENİ BİR ATATÜRK BULAMAYIZ... (01 Ekim 2016 - Cumartesi)
´DEVLET MALI DENİZ (07 Haziran 2016 - Salı)
MİLLİ GÜÇLERLE ATATÜRK´TE BULUŞALIM… (02 Haziran 2016 - Perşembe)
Emaneti Ehline Vermek (2) (28 Mayıs 2016 - Cumartesi)
Emaneti Ehline Vermek (1) (27 Mayıs 2016 - Cuma)
AYAĞINIZI DENK ALIN, BURASI KİMİN ÜLKESİ? (19 Mayıs 2016 - Perşembe)
KARAKARDANADAM, E.. Rİ.. YE.. CEK.. SİN. (16 Mayıs 2016 - Pazartesi)
Sen ey! (05 Mayıs 2016 - Perşembe)
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ… (01 Mayıs 2016 - Pazar)
DEMOKRASİ İLE BASIN.. (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
AVRUPANIN TARİH AMACI (23 Nisan 2016 - Cumartesi)
KORKMA, ÇÖZÜM VAR! (22 Nisan 2016 - Cuma)
Şehit.. (20 Şubat 2016 - Cumartesi)
Vatanımıza Sahip Çıkalım… (19 Şubat 2016 - Cuma)
EDEB YA SÖZÜM ONA ÜSDATLAR… (05 Şubat 2016 - Cuma)
ZULÜM, ZALİM… (09 Ocak 2016 - Cumartesi)
İŞTE EY MİLLET ve İDARECİLER! (05 Ocak 2016 - Salı)
TÜRKİYENİN SİYASİ SİTEMİ TIKANMIŞTIR… (17 Aralık 2015 - Perşembe)
RUSYANIN ÖZEL POLİTİKASI (15 Aralık 2015 - Salı)
SICAK PARA… (14 Aralık 2015 - Pazartesi)
CHP´YE NASIL SAHİP ÇIKABİLİRİZ? (10 Aralık 2015 - Perşembe)
YAŞAMIN ANLAMI… (12 Kasım 2015 - Perşembe)
HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ DIŞLANIRSA… (09 Kasım 2015 - Pazartesi)
HALKIN EKMEĞİ (15 Ekim 2015 - Perşembe)
BANDIRMANIN KALBİ, SON KURŞUN ANITI… (17 Eylül 2015 - Perşembe)
TARİHİN OBJESİNE UYGUNLUK DERECESİ (14 Eylül 2015 - Pazartesi)
TERÖRÜ LANETLİYORUZ (11 Eylül 2015 - Cuma)
23 NİSAN 1923 CUMA GÜNÜ (10 Eylül 2015 - Perşembe)
ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM. (07 Eylül 2015 - Pazartesi)
ASKER KOMUTANI GÖRECEK BAŞINDA… (03 Eylül 2015 - Perşembe)
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE İMAN… (30 Ağustos 2015 - Pazar)
YENİDEN MANEVİYATA DÖNÜŞ… (21 Ağustos 2015 - Cuma)
VATANDAŞIN DEVLETE HİTABESİ … (13 Ağustos 2015 - Perşembe)
RAMAZANIN ARDINDAN… (04 Ağustos 2015 - Salı)
RAMAZAN BAYRAMI… (17 Temmuz 2015 - Cuma)
BAYRAM SEVİNÇ GÜNÜ DEMEKTİR… (16 Temmuz 2015 - Perşembe)
KADİR GECESİ VE FAZİLETİ (13 Temmuz 2015 - Pazartesi)
DOLU DOLU GEÇEN 99 YILDAN ARTA 9 ŞEY. (10 Temmuz 2015 - Cuma)
ZAMAN VE ZAMANIN DEĞERİ… (09 Temmuz 2015 - Perşembe)
TARİH: 4 TEMMUZ, 2003 (ÇUVAL OLAYI)… (26 Haziran 2015 - Cuma)
İSLAMIN UYUŞTURUCUYA BAKIŞI… (21 Haziran 2015 - Pazar)
MÜSLÜMANLARIN BAYRAMI OLAN CUMA GÜNÜ… (18 Haziran 2015 - Perşembe)
VERGİ (16 Haziran 2015 - Salı)
MİLLİ İRADE… (10 Haziran 2015 - Çarşamba)
ADAMCIKLAŞMAYANLARA ÇOK ÇOK SELAM OLSUN!.. (08 Haziran 2015 - Pazartesi)
TÜRKİYE HARİTASINDA HATAY VE İSKENDERUN!.. (06 Haziran 2015 - Cumartesi)
FAŞİZM BARIŞI DÜŞÜNMEZ, SAVAŞÇIDIR!... (03 Haziran 2015 - Çarşamba)
İLK PUTA TAPAN KAVİM! (02 Haziran 2015 - Salı)
HER ÜLKENİN BİR SEMBOLÜ VARDIR… (21 Mayıs 2015 - Perşembe)
TARAFINI BELLİ ETMEK (18 Mayıs 2015 - Pazartesi)
Peygamber Ocağı. (15 Mayıs 2015 - Cuma)
TÜRKLÜK ve VATANDAŞLIK… (14 Mayıs 2015 - Perşembe)
VATAN-BAYRAK-İSTİKLAL VE MEHMETÇİK… (13 Mayıs 2015 - Çarşamba)
VATANDAŞ OLARAK İNSAN… (12 Mayıs 2015 - Salı)
Trafik Kuralları… (02 Mayıs 2015 - Cumartesi)
DÖVİZ İLE CENNET ARAMAK… (01 Ocak 0001 - Pazartesi)
Sayfa:
Ramazan Programı

/resimler/2018-5/15/1423598212728.gif

Reklamlar

/resimler/2018-5/15/1422009616778.jpg

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balikesir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:20 13:21 15:46 18:04 19:35
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar