Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


TÜRK, TÜRK, TÜRK

TÜRK, TÜRK, TÜRK


Türklerin soyunun nereden geldiğini internetten araştırdım. Musa peygamberin torunlarından birisinin ismi Türk han olarak karşıma çıktı. Türk soyunun Musa peygamberin torununun soyunda geldiği iddia ediliyor. İtalyanların soyunun da Türk soyun geldiği iddia ediliyor. İtalyanlar Türk soyundan geldiklerini kabul ediyorlar. Tarihte Türklerin birçok devlet kurup, birçok devletler yıkığı tarih sayfalarında yerini almıştır. Böyle olmasına rağmen AKP iktidarının ağır topları Türk ırkının olmadığını ileri sürüyorlar. Onun için Türk kelimesini anayasadan çıkarmak istiyorlar. Türk milleti demekten imtina ediyorlar. Kürtler Türk kelimesinin anayasadan çıkarılmasını istediler. Buna ilk adımı atan AKP milletvekili ve anayasa uzlaşma komisyonu başkanı Burhan Kuzu olmuştur. Bu ülkede Rumlar var. Yahudiler var. Onun için Türk kelimesini anayasaya koyamayız” dedi. Cumhuriyet kurulduğunda Osmanlıdan gelen gurupların içersinde en çok nüfusa sahip olan Türkler olduğu için Türk milleti denilmiştir. Yapılan anayasada ülkesine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk milletidir denerek. Diğer guruplarda Türk milleti kapsamına alınmıştır. Ülkede 15 bin Rum, 20 bin Yahudi vardır. Buna karşı 50 milyon Türk bulunmakta dadır. 50 milyon nüfusa sahip olan Türkler. Toplamı 35 bin olan iki guruba feda edilmeye çalışılıyor.

Burhan Kuzunun bu çıkışından hemen sonra Bülent Arınç Türklük herkesi kapsamayan bir noktaya gelmişse. Türklüğe devam edemeyiz. Ben türküm demelerini ve Türkçülük yapmalarını kabul edemeyiz” diyor. Türklüğe devam edemeyeceksiniz de neye devam edeceksiniz? Onu da söylemiyor. Sonra Türklerle ilgili söylemler arka arkaya gelmeye başladı. Eski milli eğitim bakanı Ömer Dinçer olmayan Türklüğü üretmeye çalışıyorlar” dedi. İstanbul AKP il başkanı AKP sayesinde Türk olmaktan kurtulduk” diyor. Mehmet Metiner denen silahşor Türklük bizim ayağımızın altı” demişti. AKP Merkez Karar Kurulu üyesi Profesör Türk ırkı diye bir ırk yoktur” demişti. Bu kadar söylemden sonra Tayyip Erdoğan biz Türk milliyetçiliğini ayaklarımızın altına almış bir iktidarız” demedi mi?  Tayyip Erdoğan ondan sonra artık bir daha Türk milleti kelimesini kullanmadı. Bu millet demeyi sürdürdü. Bu millette hangi millet isimsiz millet olmaz. Milleti bizden olanlar. Bizden olmayanlar diye ayırdıkları yetmiyormuş gibi. Bir de Türk ırkı yok diye Türkleri dışlamaya çalıştılar. Türk ırkı diye bir ırk yok diyeceksiniz. Olmayan Türklüğü üretmeye çalışıyorlar diyeceksiniz. 16 devlet kurmuş Türkleri yok sayacaksınız. Tarihte kurulmuş olan 16 Türk devletinin askerlerinin giysilerini sembol alıp. AK saraya 16 Türk devletinin askerlerini giysilerini temsil eden karşıla gurubu ihdas edeceksiniz. Söylemlerinizle icraatınızı tezat'a düşüreceksiniz.

Bizler adı ile sanı ile tarihin derinliklerinden gelen Türk soyundanız.  Türkoğlu, Türk olarak doğduk. Türk olarak öleceğiz. Aslını inkâr eden haramzadedir. Haramzade olmadık olmayacağız da. İstediğiniz kadar Türk ırkı yoktur deyin. Bazılarının nesli biter. Asla Türk nesli bitmez. Çünkü Türklükle İslamiyet birbirine kaynaşmıştır. Dış ülkelerde namaz kılan birisini gördüklerinde ilk sordukları Türk müsün sorusu oluyormuş. Neden? Arap ülkelerinden birisinden misin diye sormuyorlar? Onun için Türk kelimesini tarihten hiç kimse silemez. Anayasadan değil, baba yasadan da çıkarsalar. Türklüğü kimseye unutturamazlar. Türk kelimesi sonradan takılmış bir lakap değildir. Tarihin derinliklerinden gelen bir ırkın ismidir Türk kelimesi. Bir milletin ismi olduğu içinde. Türk milleti de tarihe geçmiş bir millettir. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk benim en büyük servetim ve iftiharım Türk olmaktır demiştir. 

Şimdi gelelim bundan sonra olacaklara. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 400 milletvekili verin. Anayasayı değiştirelim başkanlık sistemine geçelim. Tek başlı bir yönetim olsun sorunları halledelim diyor. 13 senedir anayasa değiştiriyorlar. Önümüzdeki engelleri böylelikle aşalım. Pekiyi anayasanın yarısından fazlası değişti. Engel olan maddeler neden değiştirilmedi de iktidarın lehine olacak maddeler değiştirildi? HSYK neden adalet bakanının başkanlığında toplansın maddesi değişikliği yapıldı? Şayet anayasayı mecliste değiştire bilecek çoğunluğa ulaşırlarsa. Türk kelimesi ve Atatürk kelimesi yeni anayasada yer almayacak. Başkanlık sistemine geçilecek. Ülke eyaletlere bölünecek. Bu nasıl olacak? Mahalli idareler kanunu çıkarılacak. Bu kanunda belediye başkanların yetki verilecek. Kendi bölgelerinde eğitim sistemi yapacaklar. Mesela Diyarbakır kendi eğitim sistemini kendisi yapacak. O bölgedeki okullarda Kürtçe eğitim verilecek. Bölgelerindeki yer altı ve yer üstü kaynaklar onların kontrolünde olacak. Elektrik üretimi, petrol üretimi ve madenlere o bölgenin olacak. Daha buna benzer işletmeler bölgenin olacak. Buda özerkliğin yolunu açacaktır. Hali hazırda kurmuş oldukları öz güvenlik güçleri o bölgenin emniyetinden sorumlu olacak. Yukarıda bahsettiğim Türkleri yok etmekte gayretleri de gerçekleşecektir.  Yeni anayasadan Türk kelimesi çıkarılacaktır.  Türk kelimesi kullanılmayacak. Ayrıca rejim değişikliğine gidilecek cumhuriyet kelimesi de kaldırılacak. Bunları göz önüne alarak bu seçimlerde oyumuzu ona göre kullanalım. Saygılarımla.

                                                                      25 – 03 – 2015 Mustafa KOÇAL • Çarşamba 32 ° / 20 ° Güneşli
 • Perşembe 32 ° / 19 ° Güneşli
 • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli

Balıkesir

12.08.2020

 • İMSAK 04:36
 • GÜNEŞ 06:11
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:07
 • AKŞAM 20:16
 • YATSI 21:45
 • BIST 100

  1.114%0,37
 • DOLAR

  7,2959% 1,27
 • EURO

  8,6274% 1,71
 • GRAM ALTIN

  454,87% 2,73
 • Ç. ALTIN

  750,5355% 2,73