Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ÜÇ Y”

ÜÇ Y”


Türküm, doğruyum, çalışkanım.

İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

AKP yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele edeceğini vaat ederek iktidar oldu. Yani üç y ile. Bu üç y de başarılı olmadığı gibi. Bitme noktasında ki terörün tırmanmasını da önleyemedi. Yasaklardan başlayalım. Tayyip Erdoğan yasaklı olduğu için. Yasaklarla mücadele edeceğiz dediler. Kendi yasaklılığı kalktı. Fakat başkalarına yasakları kendileri koydular. PKK’lı Aysel tuğluk hapiste iken milletvekili seçildi. Seçim sonuçları ilen edildi. Mazbatasını aldı meclise geldi. Yine hapiste iken seçilenlere bu hak tanınmadı. Milletvekillikleri yasaklanmış oldu. Engin Alan için “ ben salona girdiğim de ayağa kalkmadı. Saygısızlık yaptı! Şimdi cezasını çekiyor” dendi. İktidarı yıpratacak her konuya yasak koydular. Örnek deniz feneri olayına yasak konuldu. Musul konsolosluğumuzda esir alınanlar için yasak kondu. Daha bunun gibi birçok olaya yasak kondu.

Yoksulluk sayısı iktidara geldikleri zamanki sayıyı ikiye katladı. Vatandaşın geçim sıkıntısı her geçen gün çıkmaza giriyor. Üst tabaka zenginliğine zenginlik katarken, alt tabaka daha da fakirleşti. Köylü bitti, fakirleşti. Esnaf fakirleşti iş yerlerini kapattı.  Memur bankalara borçlandı. Kıt kanat geçinir hale geldi. Emekli sefilleri oynuyor. Yoksullukla mücadelede de sınıfa kaldı. Amma zenginlikte tavan yaptılar. İktidar olduklarında dünya dolar milyarderleri sırlamasına giren 4 kişi varken. Bu gün bu rakam 44’de çıktı.

Yolsuzluk olayları tavan yaptı. Kim ne derse desin 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk olayı tarihe geçmiştir. Çünkü aklanma ancak yargıda olur. Bir parti kendi içersinde yolsuzluğa adı karışmış kişileri. Kendi partisinin oyları ile aklayamaz. Aklanma ancak yüce divanda olur. Bundan önceki iktidarların zamanında yolsuzluğa karışanların hepsi yüce divana gitmiştir. Bazıları aklanmıştır. Bazıları da hapis cezasına çarptırılmıştır.

Dünya malını götüren hiç olmamıştır. Dünya malı dünyada kalmıştır. Tarihte örnekleri vardır. Harun olmaya gelenler Karun olmuşlardır. Musa Aleyhisselam zamanında yaşayan.  Akrabası olan meşhur Karun Musa Aleyhisselam’dan kimya ile altın yapmayı öğrenir. Zengin olur! Yalnız hazinelerinin anahtarlarını 40 katır taşırmış. Zengin olunca zekâtını vermez ve peygambere iftira attığından altın köşkü ve malları ile birlikte yere batmıştır. Hükümdarlardan, Bağdat Emir’i Sultan Ahmet de hazine toplar. Mallarını, altınlarını, taş sandıklara koydurur. Geceleyin Dicle nehrine bırakırmış. Irmağın deriliklerine indirtirmiş. Bu hizmeti yapanları da kimseye söylemesinler diye öldürtürmüş. Sandıkların yerini kimse bilmediği için. Öldüğünde hazinesi suyun derinliklerinde kalmıştır. Kendiside soyu da kuruyup gitmiştir. Birde horasan emir’i Mirza Şahruh mal toplamıştır. Oda bunlar gibi ölmüştür. Ariflerden birisinse sorarlar. Padişahlara hazine gerekli midir? Padişahların asil hazinesi, adaletli bir idare ile milletinin hayır duasını almaktır. Diye cevap verir.

Görüldüğü gibi dünya kadar malı olanların hepsine malları yar olmamıştır. Hele millet malını korumayanlar. Ve tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını yiyenler iflah olmamışlardır. Bizim 4 bakan yüce divandan kaçmak için. Partilerinin milletvekillerine sığındılar. Kurulan komisyon onları yüce divana göndermedi. Yukarda ki zenginlerin Durumu’ndan örnek almaları gerekir. Yolsuzluk da da sınıfta kaldılar.

Terör konusunda sınıfı geçmeleri mümkün değildir. Çünkü bitme noktasındaki terörü tırmandırdılar. Başa çıkamayınca da barış süreci başlattılar. Hâlbuki büyük devlet, güçlü devlet barış önermez. Güçsüz olanlar barış önerisinde bulunur. Barış süreci zarar görmesin diye yaptıkları her türlü melanete boyun eğer durumuna geldik. Şimdide müzakere masasına oturduk. Burada kafama takılan bir konu var. Yolsuzlukları araştırma komisyonuna HDP üye verdi. Bir iki otrumdan sonra üyelerini komisyondan geri çektiler. Acaba bir anlaşmamı yapıldı.  Bu kafama takıldı. Hem yolsuzlukları eleştireceksiniz. Hem de araştırma komisyonundan üyenizi çekeceksiniz.

Evet, AKP üç y ile mücadele edeceğim vaadi ile iktidar oldu. Başarılı olmadılar. Yolsuzluk, Yoksulluk ve yasaklar artı. Bunun anlamı da üç y ile geldiler. Bu üç y AKP’yi götürecektir. Saygılarımla.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

Yaşasın Atatürk milliyetçiliği!

Yaşasın Türk milleti!

Yaşasın Atatürk’ün askerleri!

Yaşasın Atatürk sevdalıları!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 10 – 01- 2015 Mustafa KOÇAL • Cuma 16 °C / 10 °C Güneşli
 • Cumartesi 15 °C / 6 °C Güneşli
 • Pazar 15 °C / 7 °C Parçalı bulutlu

Balıkesir

15.11.2019

 • İMSAK 06:19
 • GÜNEŞ 07:45
 • ÖĞLE 12:58
 • İKİNDİ 15:37
 • AKŞAM 18:01
 • YATSI 19:22
 • BIST 100

  103.781%-1,00
 • DOLAR

  5,7520% 0,05
 • EURO

  6,3433% 0,03
 • GRAM ALTIN

  271,86% 0,65
 • ÇEYREK ALTIN

  448,569% 0,65