Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ÜLKE NE HALE GELDİ

ÜLKE NE HALE GELDİ


Ülkenin itibarı yerlerde sürünüyor. Çok söylenen bir söz varır. Paranı kaybet amma itibarını kaybetme” derler. Ülke hem itibarını kaybetti. Hem de parasını kaybetti. Kişisel itibar kazanacağım diye ülkenin parasını kaybettiler. Libya, Mısır ve Suriye için. Hem itibar kaybettik. Hem de paramızı kaybettik. Ülke yalnızlığa doğru sürükleniyor. 7 Ülkeden büyük elçilerimiz çekildi. Bu dışarıda itibarımızın kalmadığının göstermektedir. Ermeni soykırımı nedeni ile nerelere geldik. Obama soykırım demedi diye nerede ise oynayacak duruma geldik. Soykırım demedi amma! Papanın söylemi için gerçekleri söylemiş” dedi. Ağır kelimeler kullanmak istemiyorum. İnsanda birazcık ülkesini düşünme olur. Hatırlarsınız bir âlimler gurubu çıktı ortaya. 1915 ermeni soykırımı için. Özür dilemeye hazırız! Diye imza kampanyası başlattılar. Hepimiz Ermeni'yiz sloganları atıldı. Günü kurtarmak ve birilerine yaranmak için. Özür dileyenler oldu. Bu gibi söylemler ve davranışlar. Ermenilere cesaret veriyor.

İktidarın izlediği iç ve dış politika yüzünden. Avrupa birliği ile ters düşmeye başlandı. Avrupa birliği parlamentosu Türkiye'ye ermeni soykırımını kabul etmesi yönünde karar aldı. Ayrıca Avrupa birliği ülkelerine de ermeni soykırımını tanımaları yönünde tavsiyede bulundu. Papa cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın misafir olarak Türkiye'ye geldi. Yedi içti gitti! Kısa bir zaman sonra soykırımdan bahsetti. Putin geldi gitti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Çanakkale anma törenlerine birçok ülkenin başkanlarını davet etti. Daha yakın tarihte Türkiye'ye gelen putin'i de davet etti. Davete icabet etmediği gibi Ermenistan da yapılan anma törenlerine katıldı. Davet ettiklerinin içersinde çok az kişi geldi. Çoğu da Ermenistan'a gitmeyi tercih etti. Ermeni soykırımı meselesinde en önemli faktör Amerika'dır. Ermeni soykırımını kabul ediyoruz diye bize şantaj yapıyorlar. Türkiye'yi kullanmak için. Ermeni soykırımını koz olarak kullanıyorlar. Böylelikle de Türkiye'ye istediklerini yaptırıyorlar.  Amerika kabul ettiği zaman diğer ülkelerde kabul edeceklerdir. Hiçbir konuda kararlı olmadığımız gibi bu soykırım konusunda da kararalı olamıyoruz. Ermenistan'a verip veriştiriyoruz. Her sene nisan ayında bu soykırım için başımız ağrıyor. 15-20 gün bu soykırım meselesi konuşuluyor. Ondan sonra gelecek nisan ayına kadar. Kış uykusuna yatıyoruz. Nisan ayı gelince uykudan uyanıyoruz. Uyku sersemliği ile bir şeyler söylüyoruz. Yine uykuya devam ediyoruz. Arada bir Ermenilere şirin gözükmek için. Çok acı çektiler deyiveriyoruz.

Türk öf ve adetlerinden her geçen gün uzaklaşıyoruz. Ülke olarak tek yürek tek yumruk olamıyoruz. Tek yürek tek yumruk olabilsek bizim üzerimize gelemezler. Son senelerde ermeni soykırımı olarak kabul edenlerin sayısı devamlı artıyor. Bunun sebebi de ülke olarak içeride birlik beraberlik içersinde olamayışımızdır. Nasıl insan vücudu zayıfladıkça mikroplar saldırıp vücudumuzu kemiriyorsa. İç ve dış politikamız zayıfladıkça üzerimize geliyorlar. Millet olarak bölüm bölüm bölündük. Bölündükçe hem içeride hem dışarıda birliğimiz beraberliğimiz zayıflıyor.

Törenlerde talebelerinin ayaklarının altına Türk bayrağı serip de çiğneten Ermenistan'a karşı tek yumruk olamıyoruz. Hepimiz Ermeni'yiz diyebiliyoruz. Fakat hepimiz Türk'üz diyemiyoruz. Birlik olup bayrağımıza saygısızlık yapanları protesto edemiyoruz. Bize ne oldu böyle? Bu ülkeyi birlik beraberlik sayesinde kurmadık mı? Şimdi neden birlik olamıyoruz? Milletin bir araya gelmesinde korkan iktidar. Sokağa birlik olmak için çıkanların üzerine polisi salarsa işite bu durumlara düşeriz.

Bu ermeni soykırımı denen olayda kaç kişi ölmüştür. Seneler önce 600 bin olan ölen sayısı. Nasıl oluyor da 1,5 milyona çıkıyor. ABD başkanı Obama soykırım demedi amma büyük felaket” ifadesini kullanarak. Korkunç şiddet sırasında 1,5 milyon ermeni can verdi” diyor. 1915 sensinde ermeni sayısı 1 milyon bile değilmiş. Nasıl oluyor da bu rakam yükseliyor. Acaba her ölen kişi başına tazminat alacaklarda sayıyı onun için mi yükseltiyorlar? Ermenilerin bütün amacı Türkiye'den önce tazminat almaktır. Tazminat aldıktan sonrada biz şuralarda soykırıma uğradık. Bu topraklar bizim diye toprak alacaklardır. Bu soykırım meselesi epey başımızı ağrıtacaktır. ABD bu soykırım meselesini Türkiye'ye karşı şantaj olarak kullanıyor. ABD böyle bir soykırım olmamıştır diyecek olsa bu mesele kapanır. Amma o zaman Türkiye'ye istediğini yaptıramaz. Kendimize gelip birlik beraberlik içersinde bu soykırım olayında tek yürek tek yumruk olmalıyız. Bu ülke bizim ülkemiz. Başka bir Türkiye olmadığına göre ülkemizi birlikte korumalıyız.

Biz Türklüğümüzle gurur duyuyoruz. Türkoğlu Türk'üz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 26- 04 – 2015 Mustafa KOÇAL

 

 

 

 

 

  • Cuma 16 °C / 10 °C Güneşli
 • Cumartesi 15 °C / 6 °C Güneşli
 • Pazar 15 °C / 7 °C Parçalı bulutlu

Balıkesir

15.11.2019

 • İMSAK 06:19
 • GÜNEŞ 07:45
 • ÖĞLE 12:58
 • İKİNDİ 15:37
 • AKŞAM 18:01
 • YATSI 19:22
 • BIST 100

  103.781%0,00
 • DOLAR

  5,7561% 0,12
 • EURO

  6,3472% 0,09
 • GRAM ALTIN

  271,86% 0,65
 • ÇEYREK ALTIN

  448,569% 0,65