Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ÜLKEDE HUZURSUZLUK BAŞLADI

ÜLKEDE HUZURSUZLUK BAŞLADI


Son günlerde ülkede huzursuzluk başladı. Vatandaşlarda huzursuzluk vardı. Zamlardan ve enflasyondan dolayı geçim sıkıntısı huzursuzluğu vardı. Korana virüs olayı patlak verince bu huzursuzluk tavan yaptı. Çünkü iş yerleri kapandı. Böyle olunca hem iş veren mağdur duruma düştü. Hem de çalışanlar mağdur duruma düştü. Huzursuzluk ekonomi huzursuzluğuna dönüştü.

Devlet yetişe bildiği kadarı ile bazı yerlere ve mağdur olanlar yardımcı olmaya çalıştı. Bu dönemde belediyeler ile iktidar arasında yardım konsun da huzursuzluk başladı. İktidar huzursuzlukları önlemesi gerekirken kendi kendine huzursuzluklar yaratmaya başladı. Öğrencilerin imtihan tarihlerin öne aldı. Öğrencilerde velilerde huzursuzluk başladı.İktidar “maskeyi ben dağıtacağım” dedi.

Bir huzursuzluk da bundan dolayı başladı. Vatandaş geçim sıkıntısında huzursuzluk yaşamaya başladı. Vatandaş huzursuz, iş verenler huzursuz, işçiler huzursuz derken. 15 Temmuz gazileri huzursuzluklarını dile getirdi. Bunlar yetmiyormuş gibi Hazineden ve mali işlerden sorumlu bakan fon yaratmak için. İşçilerin kıdem tazminatını gündeme getirdi. İşçi sendikaları ayaklandı. Sokaklara çıkıp kıdemime dokunma eylemleri düzenledi. İşçi sendikaları da huzursuzlukları dile getirdiler. Ve kararlı olduklarını genel greve gideceklerini ilan ettiler.

Fon oluşturmak isteyen maliye bakanı da bir huzursuzluk yarattı. Bu işçilerin kıdem tazminatı işçiler için çok önemli tazminat. Bunu nasıl çözeceklerini kestirmek çok zor. Çünkü bu fonlar iktidar için önemli bir kaynak. Huzursuzluk yaratılmak için ne yapılması gerekiyorsa o yapılıyor. Huzursuzluk için buda yetmedi. Bu seferde iktidar avukat barolarını ele aldı. Avukatlar Ankara da81 ilin baroları toplandı. İtiş kakışlar oldu. İstanbul da miting yaptılar. Avukatlarda huzursuzluklar kervanına katılmış oldu. İki bin delegeyi bulan avukat barosu açabilecek. Gelinde bu işin içerisinde çıkın. Huzursuz olmayan nerede ise hiçbir topluluk kalmadı. Hiçbir ülkede bu kadar huzursuzluk olmaz.

Bu kadar huzursuzluk yaşanan bir ülkede nasıl huzur sağlanacak merak ediyorum. Ne yapılmak isteniyor anlamak mümkün değil. İktidarların görevi vatandaşı huzur içerisinde yaşatmaktır. Ülkenin nerede ise %70’şi huzursuzluk içerisinde. Bu ülke için geçerli bir olay değildir. Vatandaşlar zaten geçim sıkıntısı içerisinde iken. Birde huzursuzlukla karşı karşıya kalmaktadır. Allah sonumuzu hayırlı etsin. Diyecek başka bir şey bulamıyorum. Bu huzursuzluk nereye kadar gidecektir. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

                                                 29- 07- 2020 Mustafa KOÇAL • Salı 14 ° / 7 ° Sağanak
 • Çarşamba 11 ° / 4 ° Sağanak
 • Perşembe 6 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.540%0,00
 • DOLAR

  7,4158% 0,15
 • EURO

  9,0095% 0,11
 • GRAM ALTIN

  441,56% -0,06
 • Ç. ALTIN

  728,574% -0,06