Mustafa KOÇAL (BALIKESİR RÜZGARI)


ÜLKEYE MÜLTECİ AKINI BAŞLADI

ÜLKEYE MÜLTECİ AKINI BAŞLADI


Ülkeye şimdide Afgan mültecileri gelmeye başladı. Amerika Afganistan’dan askerini çekiyor. Afganistan da kaldığı sürede kendisi ile çalışanları Amerika ya götürmeyi planlamış. Bu Amerika ya götüreceği kişilerin işlemleri tamamlana kadar. Türkiye de ikamet etmeleri talebinde bulunuyor. Türkiye bu talebi kabul ediyor. Afganlar akın akın Türkiye ye gelmeye başladı.

Şayet durum böyle ise? Gelen bu Afganlar neden bir kampta toplanmıyorlar? Ülkenin her tarafına dağılıyorlar? Bu bir oyun gibi geliyor bana. Avrupa mülteci kabul etmiyor. Türkiye ye siz mültecileri ülkenizde tutun biz size para verelim diyor.

Türkiye de batıda mülteciler Avrupa ya geçmesin diye tedbir alıyor. Fakat doğudan sınırlarımızdan içeriye girmemeleri için tedbir almıyor. Doğuda sınırımız yol geçen hanına döndü. Her gelene buyur deniliyor. Ülkenin başka bir mülteci gelmesini kaldıracak durumu yoktur.

Kendi vatandaşlarımıza bakacak durumumuz yok iken. Başka bir mülteci gurubunun gelmesidüşünülemez.Ülkemizde bir Suriye mültecileri vardır. Bunlara senelerdir bakıyoruz. Şimdi Esat af ilan etmiş. Türkiye’deki Suriyelileri ülkelerine dönmeleri için süre vermiş. Bu süre içerisinde gelmeyenlerin mallarına el konacağını açıklamış. Bakalım bu Suriyelilerden giden olacak mı?

Çünkü bu Suriyelilerin çoğu Türk vatandaşı yapıldı. Türk vatandaşlığına geçmek kolaylaştırıldı. Parayı bastıran Türk vatandaşı olabiliyor. Parayı bastıran mülk sahibi olabiliyor. Eskiden Türk vatandaşı olabilmenin bazı koşulları vardı. Mülk edinmeleri kolay değildi. Bir karşılıklılık maddesi vardı. Birisi Türkiye de bir mülk aldığında. Türkiye’den birisi ona karşılık dışarıdan bir mülk alamdan.

Mülk alımı gerçekleşmiyordu. Bu maddeyi de kaldırdılar. Parayı bastıran hem Türk vatandaşı olabiliyor. Hem de mülk sahibi olabiliyor. Hali hazırda Türkiye de buluna mülteciler çeşitli olaylara karışıyor. Mültecinin elinde nasıl tabanca olur?İşlenen bir sürü olayda mülteciler var. Olaylara karışanlar sınır dışına çıkarılmalıdır. Bu mülteciler etnik guruplar oluşturuyor. Suriyeliler bizim vatandaşımızdan daha iyi yaşama sahipler. Bizim vatandaşımız iş bulamazken. Suriyeliler işe alınıyor.

Buda işverenin işine geliyor. Sigorta yapılmıyor. Ayrıca ucuz işçilik ücreti ödüyor. Yönetimde olan bazı kişiler. Suriyeliler ekonomimizi ayakta tutuyor diyerek. Suriyelilere methiyeler düzüyorlar. Buda ayrı bir sorun. Bu Suriyelilerin çoğu seçimlerde oy kullanmaları için Türk vatandaşı yapıldı. Artık ülkenin mültecileri kaldıracak durumu yok. Onun için ülkeye mülteci akının gelmesi önlenmelidir.  Yunanistan kendisine bulunan yabancıları sınırlarımız getirip bırakıp gidiyor. Ülke Avrupa’nın mülteci barındırma ambarı haline geldi.

Aman mültecileri Avrupa ya göndermeyin size istediğiniz kadar para verelim diyorlar. Biz ne yapıyoruz. Bu finansı iyi yöneterek gereğini yapıyoruz demekle yetiniyoruz. Türk vatandaşlığına geçmek bu kadar kolay olmamalıdır. Bunu bir tek anlamı vardır. Türk ırkının azalmasını sağlamaya çalışmaktır. Türk ırkı hiçbir zaman bu ülkede yok edilemeyecektir. 60 milyona yakın Türk ırkı var, bu ülkede. Türk ırkı diye bir ırk yok diyenlerin. Kendi ırkları tükenmektedir. Saygılarımla.

Türküm, doğruyum, çalışkanım, ilkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığı Türk varlığına armağan olsun.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere! Ne mutlu demokratım diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİİYENE! 12-08-2021 Mustafa KOÇAL • Cumartesi 22.5 ° / 10.9 ° Bulutlar
 • Pazar 18.7 ° / 11 ° kırık bulutlar
 • Pazartesi 15.9 ° / 6 ° kırık bulutlar

Balıkesir

23.10.2021

 • İMSAK
 • GÜNEŞ
 • ÖĞLE
 • İKİNDİ
 • AKŞAM
 • YATSI
 • BIST 100

  1.480%1,68
 • DOLAR

  9,6155% 1,21
 • EURO

  11,2278% 1,34
 • GRAM ALTIN

  552,90% 1,41
 • Ç. ALTIN

  912,285% 1,41