Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


YAHUDİ İNANCI İLE HRİSTİYAN İTİKADI, KUDÜS KONUSUNDA BİRLEŞİRLER…

YAHUDİ İNANCI İLE HRİSTİYAN İTİKADI, KUDÜS KONUSUNDA BİRLEŞİRLER…


Kudüs İç Politika Malzemesine Dönüşür Mü?

                Gaye, topyekûn İslam Tarihini inkâr ile burayla alakası olmayan YAHUDİLERE İSLAM KUTSALINI TESLİM ETMEKTİR!

                Yahudi inancı ile Hıristiyan itikadı, Kudüs konusunda birleşirler. Zira Hıristiyanlara göre MESİH’İN yeryüzüne ineceği yer KUDÜS TOPRAKLARIDIR!

                Bu sebeple, her Hıristiyan’ın Yahudilere hizmeti itikadî bir zorunluluktur. Yahudiler ise SÜLEYMAN MABEDİ’Nİ İNŞA İÇİN ÇALIŞMAKTADIR Kİ, BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ KURULABİLSİN.

Yine, MESCİD-İ AKSA YIKILMALI ve yerine SÜLEYMAN MABEDİ İNŞA EDİLMELİDİR Kİ, MESİH YERYÜZÜNE İNEBİLSİN…

                Trump’ın bastığı düğme Ortadoğu’da kaynak ve yerleşim savaşları olarak başlayan savaşı ‘DİNLER SAVAŞINA’ dönüştürmüştür. İnançları aynı gaye etrafında birleşen HIRİSTİYAN ve YAHUDİ DÜNYA, İSLAM DİNİNE ve MÜSLÜMAN’A KARŞI ALENİ BİR SAVAŞ AÇMIŞTIR!

                Bu iki dinin temsilcileri inançlarının gereğini yapmaktadırlar…

                Göbeği ABD ile bir kesilen Arap İslam Dünyasında veya pek çok anlaşmayla İSRAİL ile KARDEŞLİK BAĞI KURANLAR arasında buna karşı çıkacak İMANÎ BİR HAL VAR MIDIR SİZCE?

                İslam Dünyasının İMANI’NIN ispatı, BEN-İ İSRAİL KAVMİNE KARŞI DURMANIN ADIDIR.

Şimdi hodri meydan, kendinizi gösterin!” diyen değerli büyük insanlar, ABD’NİN bu kararına karşı duruşun nasıl olması gerektiğini de kendilerince iyi bir şekilde açıklamışlardır;

                “İŞLENEN CİNAYETE ÜMMETİN TAMAMI TEK BİR VÜCUT OLARAK KARŞI DURMALI ve MESCİD-İ AKSA’YI MÜSLÜMANLARIN BAŞKENTİ İLAN ETMELİDİR.”

                Edebilirler mi? Her zaman dedik ya!

Bu İMAN ispat meselesidir. Buyurun meydan AHKAM KESENLERİNDİR!

                Gelelim Kudüs İç Politika Malzemesine dönüşür mü, sorusuna?

Şu bir gerçek ki, dünden bugüne 2020 yılı mevcut bugünümüze ülkemiz siyasetin de en çok oy getirisi olan başlıklardan biriside, ‘KUDÜS ve FİLİSTİN’DİR”.

                Uzun zamandan beri yazarların ve sosyal medyada yazılanlara bakılırsa vatandaşlarımız bu olaylara müthiş bir tepkisi var. Amma!

                Bu tepkiler hep dünden bugüne Filistin ve Kudüs’ün avukatlığını yapanların hazırladığı pankart, video ve sloganlardan ibarettir!

                Aynen 90’lı ve 2000’li yılların başında olduğu gibi, ABD ve İSRAİL BAYRAKLARI yakılıyor, elçiliklerinin önünde ateşli konuşmalar, lanetler havalarda uçuşuyor, videolar paylaşılıyor, altına da ‘EN AZ 10 KİŞİYE GÖNDERİN” diye özellikle notlar düşülüyor!

                Herkesin kendisine gelmesi, siyasi ve itikadı gerçeklerle yüzleşmesi lazım!

Slogancılık yaparak, particilik yaparak bir şey elde edemediğimiz gibi her şeyi de kaybettiğimizin farkına varmamız lazım.

                Tüm gerçekler ortada. Filistin’i, Gazze’yi bombalayan pilotların Konya’da eğitildiği bir gerçek. Tohum ithalatımız, ithal edilen tohumların GDO’lu olması, kanser vakalarının patlaması ve bu anlaşmaları da yapanlar malum bilinen kişilerdir!

                Mason, Batıcı, Amerikancı denilen başbakanlar döneminde 250, 300 milyon dolar civarında olan İsrail ile ticaret hacminin 5 milyar doları aşması ve bunu gerçekleştiren iktidar da malumunuzca bilinir!

                Yıllar önce, “İSRAİL’İN BAŞKENTİ KUDÜS’E HOŞ GELDİNİZ” karşılamasına (HOŞ BULDUK) diye uzatılan elde ve atılan imza da malum!

                Mavi Marmara, İsrail’e ihtiyacımız var, SU İHTİYACININ KARŞILANMASI, MAYINLI ARAZİLER, MADENLERİMİZİ ALAN FİRMALARIN SAHİPLERİ, GÜNEYDOĞU DA MİLYONLARCA METRE KARE SATILAN TOPRAKLAR vs. gibi HAYATİ MEVZULARIN KİMLER ELİYLE GERÇEKLEŞTİĞİ DE MALUM!

                Bu aleni gerçekler ışığında hala aynı DEĞİRMENE SU TAŞIR, AYNI PİYONCULUĞA DEVAM EDERSENİZ KAYBEDECEKLERİNİZ SADECE BU DÜNYA İLE SINIRLI OLMAYACAKTIR!.. • Çarşamba 13 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 14 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 16 ° / 3 ° Güneşli

Balıkesir

08.04.2020

 • İMSAK 05:08
 • GÜNEŞ 06:35
 • ÖĞLE 13:15
 • İKİNDİ 16:53
 • AKŞAM 19:46
 • YATSI 21:07
 • BIST 100

  93.225%0,91
 • DOLAR

  6,7717% 0,25
 • EURO

  7,3769% 0,15
 • GRAM ALTIN

  358,44% -0,04
 • ÇEYREK ALTIN

  591,426% -0,04