Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


YALAN MI?

YALAN MI?


Neden Gazi Mustafa Kemâl Atatürk?

                ?Uluslararası anlayış ve barış yolunda çaba harcamış üstün bir kişi. Olağanüstü devrimci, sömürgecilik ve emperyalizme karşı savaşan ilk lider. İnsan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, insanlar arasında renk, din, ırk ayırımı yapmayan eşsiz devlet adamı.

                ÇAĞDAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ´NİN KURUCUSU.?

                Unesco Kararı 1979 Ben şahsen Sevgili Gazi Atatürk´ümüzle ilgili yazmayı her düşündüğümde yukarıdaki doğru tespit aklıma her zaman gelir ve yazarım da. Çünkü Gazi Atatürk´ü bu kadar az sözcükle bu kadar güzel anlatan bir bildiriye hiç de rastlayamadım.

                Ben gerçekten anlamıyorum bazı kişilerin Gazi Atatürk´ü neden sevmediğini? Genellikle padişahlık dönemini özleyen kişilerle bazı TARİKATIN bireyleri sevmezler o iyi insanı.

                Gazi Atatürk dindar mı?

                Gerçek dindar.

                Suud Kralına yazdığı mektubu dünya da bilmeyenler var mı?

?Peygamberimizin mezarının bir taşına dokunursanız ordularımla aşağı gelirim.?

                BU DEVLET ADAMINA HÂLÂ DURMADAN ÇAMUR ATANLARI İNANIN Kİ GERÇEKTEN HİÇ DE ANLAMIYORUM!

                KİLİSELERİN VE HAVRALARIN YERİNE BİNLERCE CAMİ VARSA O İNSANIN BAŞARISI DEĞİL MİDİR?

                Çanakkale´de şamar yiyen Batı, Kurtuluş Savaşı ile denize dökülen emperyalizmin uşakları, bugün onun büyüklüğünü kabul ederken bizim YERLİ İŞBİRLİKÇİLER ve BATI AJANLARI KILIKLILAR ONA SALDIRIYA DURMADAN VE YILMADAN DEVAM EDİYORLAR!

                Dünyada ölmüş bir insanın kendi toplumu ve dünya toplumlarının ölümsüzleştirdiği tek lider, tek insan Gazi Atatürk´tür sanıyorum. 10 Kasım 1938 tarihinde bir İtalyan gazetesinde yayımlanan şu söz de çok gurur verici:

                ?İSKENDER, NAPOLYON, SEZAR AYAĞA KALKIN BÜYÜĞÜNÜZ GELİYOR!?

                Anadolu´nun bağrından çıkıp Selanik´e göç etmiş bir ailenin oğlu yüce önder için 159 ülkenin Devlet veya Başbakanları yukarıdaki bildiriyi yayımlamışlardır. Bu güzel yaklaşım, kaç devletin liderine nasip olabilmiştir?

                Ama ülkemizde onu yıpratmak için gece gündüz çaba gösteren VEFASIZLAR YOK DEĞİL!

                Orta Asya´dan göç eden bir kavmin (AMİD) Diyarbakır´a yerleşen daha sonra Karaman´a göç eden ve 1356 sonrası Rumeli´yi TÜRKLEŞTİRMEK ve İSLAMLAŞTIRMAK için Selanik´e gönderilen bir ailenin çocuğudur. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, Babası Türkmen boyundan, Annesi Yörüklerdendir.

                Gazi Atatürk, duygu yüklü bir kişilikti. Duygulara seslenmişti ve bugüne kadar ulusunu duygusal yönden de çok coşturmuş, toplumuna güven vermiştir. Toplumda ahenk yaratmak, duyguları etkilemek, etkili güç sergilemek bir liderde bulunması gereken özelliklerdir.

                Gazi Atatürk´ü Çanakkale´de, Erzurum, Sivas Kongrelerinde TBMM´de ve Kurtuluş Savaşı´nda ve Cumhurbaşkanlığında yukarıda belirttiğim liderlik meziyetlerini görüyoruz. Ancak Gazi Atatürk´ün en önde gelen meziyeti farklı yaklaşımları ve kimlikleri bir arada kaynaştırmak olmuştur.

                Bence Gazi Atatürk´ü Atatürk yapan en önemli özelliklerinden biri de ilişkisel yaklaşımıdır. İşbirliği yeterliliğini temsil eden özelliği ön plandadır. Önderlik ettiği insanlarla bağlantı dokusunu genişletmek, kişisel ilişkileri geliştirmek en önemli meziyetidir. Çünkü empati demokratik liderlikte önemli bir yer tutar.

                96 yaşını kutlayan TC tüm olumsuzluklara, darbelere karşın ayakta durabilmişse Gazi Atatürk zamanında konulan kuralların ve ilkelerin yıllarca tavizsiz uygulanmasından kaynaklanmaktadır.

                Bu gün artık okul kitaplarında veya siyasi alanda ilkelerin altını boşaltmak gibi çaba olsa da bu Ulusun ATA´sına ve onun kurduğu CUMHURİYET´e sahip çıkacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Gazi Atatürk´ü unutturmak isteyen beyinler şunu çok iyice bilmelidir ki onu ve onun ilkelerini ve devrimlerini yok etmeye çalışanları, bu Ulus, tükürükleri ile boğar!

                Dünya, dün de bugün de Gazi Atatürk´e saygı duyuyor ve gerçek lider olarak görüyor. Bu da bize hem mutluluk hem de gurur veriyor.

                Yalan mı? • Pazartesi 30 ° / 18 ° Güneşli
 • Salı 28 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 28 ° / 17 ° Güneşli

Balıkesir

13.07.2020

 • İMSAK 03:55
 • GÜNEŞ 05:45
 • ÖĞLE 13:19
 • İKİNDİ 17:15
 • AKŞAM 20:44
 • YATSI 22:25
 • BIST 100

  118.399%3,13
 • DOLAR

  6,8630% 0,03
 • EURO

  7,8063% 0,58
 • GRAM ALTIN

  398,88% 0,48
 • ÇEYREK ALTIN

  658,152% 0,48