Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


YAVRU VATAN ALDATMACISI…

YAVRU VATAN ALDATMACISI…


Türkiye Ancak Türklerin ve Türk Devletlerinin Anavatanı Olabilir Başka Bir Ulusun ya da Emperyalizmin Kuklası Yapay Devletlerin Ana Vatanı Asla ve Asla Olamaz!

                Türkiye’ye “YAVRU VATAN” diye yutturma numarası çıkarılmıştır.

Sermayenin güdümündeki küreselci basının zorlamaları geri tepmiş ve Türk Ulusu dış dayatmalara prim vermemiştir.

                İsrail ve Amerikan çıkarları doğrultusunda kozmopolit federasyon peşinde koşan İKİNCİ CUMHURİYETÇİLER tarafından yoğun bir biçimde savunulan YAVRU VATAN KÜRDİSTAN TEZİ açıkça Anavatan Türkiye’nin parçalanmasına dönük çok planlı ve programlı bir girişimdir!

                Yılların yavru Vatını Kıbrıs Türk Devletinin ANA VATAN TÜRKİYE ile birleştirilmesine karşı çıkan İsrail ve ABD ikilisi, kendi kuklaları olarak kurdukları yapay bir devlet KÜRTİSTAN’ı kurabilmek üzere bunu yavru vatan ilân etmekte ve anavatan olarak tanımladıkları Türkiye’ye bağlayabilmenin çabalarını göstermektedirler. Türkiye ancak Türklerin ve Türk Devletlerinin anavatanı olabilir. Başka bir ulusun ya da EMPERYALİZMİN KUKLASI YAPAY DEVLETLERİN ANAVATANI ASLA VE ASLA OLAMAZ!

                Küçük yapay devleti yavru vatan diyerek tanımlayarak Türkiye’ye kabul ettirmek, Türk devletine bağlayarak, bu kukla yapıyı Araplara ve bölgenin diğer devletlerini karşı korumak yeni emperyal bir proje olarak ortaya atılmakta ve Türkiye Cumhuriyeti DEVLETİNİN ULUSAL VE ÜNİTER DEVLET MODELİNİ açıkça tehdit etmektedir.

                Türklüğe açıkça bir saldırının bilinçli bir biçimde yürütüldüğü günümüzde bu aşamada, KÜRTLÜĞÜ TÜRK DEVLETLERİNE kabul ettirebilmek gibi bir ham hayalle uğraşan emperyalizm hala bölge gerçeklerini görmemekte ve bir ham hayal olan SİYONİST PROJESİ uygulayabilmek uğruna eşyanın tabiatına aykırı düşün yapay bir çözüm önerisini Türkiye’ye kabul ettirmeye çalışmaktadırlar. Bütün yolların denendiği ama bir ilerleme görülmediği son aşamada YAVRU VATAN yutturmacası gerçekten çok komik bir durum yaratmıştır!

                Yavru Vatan aldatmacası ile Türkiye’yi teslim almak isteyen İsrail Siyonizm’i ile Atlantik Emperyalizinin artık görmesi gereken bir durum vardır. Dışardan zorla dayatılan çözüm önerileri bu bölgede ters tepmektedir. İran ve Türkiye gibi bin yıllık devletlerin bu bölgedeki varlıkları çok ciddî bir ağırlık taşımakta, İsrail’in ekonomik ve siyasi gücû ile Amerika’nın askeri gücû yetersiz kalmaktadır.

                İsrail dünyanın en güçlû lobilerine sahiptir ama bölgenin en küçük ülkesidir. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en büyük askerî gücûdür ama onbin kilometre uzaktadır. Bu nedenle, İran ve Türkiye’nin kabul etmeyeceği bir çözüm bölge için geçerli olmaz ve olamaz!

                Hele yavru vatan aldatmacaları ile hiçbir yere gidilemez. Bölgeye yapılan bu saldırı doğrultusunda, İran-Türkiye ve Suriye arasındaki başlamış olan savunma dayanışması, karşı cephe olarak ortaya çıkmakta ve bölgenin geleceği açısından daha çok etkili olmaya doğru adım adım ilerlemektedir. Döryüz yıla yakın bir süre etkili olmaya doğru ilerlemektedir. Dörtyüz yıla yakın uzun bir süre birbirleriyle savaşmamış olan İran ve Türkiye ikilisi, belirli bir zeminde anlaşarak, ABD işgali sonrasında bölgenin geleceği için yeni bir düzen formülünü gündeme getireceklerdir!

                Türk devletini ve ulusunu kukla devlet konusunda ikna edemeyen emperyalizm, İstanbul’un gayrimüslim sermayesini etkileyerek bunların Barzani yönetimine yardım etmeleri sağlanmıştır!

Kapitalist ekonominin kuralları doğrultusunda emperyalizmin taşeronluğuna soyunan İstanbul sermayesi yeni BİZANS ya da BÜYÜK İSRAİL PROJELERİ doğrultusunda ABD ve İSRAİL ikilisinin güdümüne girerek, yapay devleti meşrulaştıran ekonomik ilişkilere girebilmişlerdir.

                Yavru vatan diye Türkiye’ye yutturulmak istenen yapay devletin bir EYALET STATÜSÜNDE Türkiye’ye bağlanması, Türk ülkesinin her bölgesini EYALETLEŞTİRECEĞİ için, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulusal ve Üniter yapısı, parçalanacaktır!

                Devletin ve ulusun benimsemediği bu çözümün sermaye ve gayrimüslim çevreler tarafından benimsenmesi Türkiye için çok ciddî bir tehdit yaratmıştır.

Ulusal Kurtuluş Savaşı vererek Sevr haritasını yırtan Türk Ulusunun emperyalizmin dayatması bir kukla devleti yavru vatan diye kabul etmesi asla ve asla düşünülemez, hele bu doğrultuda parçalanmayı ve alt kimlikli EYALETLERE BÖLÜNMEYİ HİÇ DE DÜŞÜNEMEZ.

                Kerkük petrollerine kukla devlet ile el koymak isteyen emperyalizm, bu petrolü Akdeniz’e taşımak doğrultusunda yavru vatan diye Türkiye’ye bağlamak istemesi yeni yeni birçok karışıklıklar yaratacaktır!

                Kerkük-Yumurtalık boru hattını sürekli olarak bombalayan ABD-İSRAİL ikilisi işlerine geldi mi, Kuzey Irak’taki KUKLA DEVLETİ Türkiye üzerinden Akdeniz’e çıkartabilmenin uzun bir süreden beri hesaplarını inceden inceye yapmaktalar ve bu doğrultuda bir yapay çözümleri bölge ülkelerine dayatmaktadırlar!

                Kukla Devlet bir başka Ulus Devlet oluşumunun ilk adımıdır ve Türk Devleti için Yavru Vatan olarak asla kabul edilemez.

                Ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bir Türk Devleti olduğu için Türkiye’ye Yavru Vatan olarak bağlanabilir ve çözümü de bütün TÜRK DÜNYASI OLARAK KABUL EDER!

                Emperyalizmin bu gerçekleri bilerek hareket etmesi, bölge barışı için daha gerçekçi çözümler getirecektir!..

  • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli
 • Cumartesi 37 ° / 23 ° Güneşli
 • Pazar 29 ° / 17 ° Güneşli

Balıkesir

14.08.2020

 • İMSAK 04:39
 • GÜNEŞ 06:13
 • ÖĞLE 13:18
 • İKİNDİ 17:06
 • AKŞAM 20:13
 • YATSI 21:41
 • BIST 100

  1.100%0,00
 • DOLAR

  7,3593% 0,25
 • EURO

  8,6910% 0,15
 • GRAM ALTIN

  460,81% 1,94
 • Ç. ALTIN

  760,3365% 1,94