Bandırma'nın "Şoför Nebahat"ı

Bandırma

Bandırmalı Melek Kutay, erkek mesleği olarak tanımlanan taksi şoförlüğü mesleği ile yıllar önce Fatma Girik tarafından çevrilen "Şoför Nebahat" filmini anımsattı.

Bandırma belediyesi basın yayın ekipleri 8 Mart Kadınlar günü anısıya yaptıkları araştırma sonrası hayata dair "İlham veren öyküler" programına konuk ettikleri Taksici Melek Kutay, kadınlar gününe damgasını vurdu.

Bandırma Atatürk caddesi üzerinde, Fabrika sokak çıkışında faaliyet gösteren Tanı Taxi esnafı Melek Kutay severek yaptığı taksicilik esnaflığının sadece erkeklere mahsuz bir meslek olmadığını gösterdi.

Kadın varsa güzellik vardır, kadın varsa umut vardır. Kadın varsa emek vardır, üretim vardır. Kısaca kadın varsa hayat vardır. Onurlu mücadeleleri ile hayatlarını yeniden şekillendiren başarılı kadınlarımızın ilham veren öyküler serisinde taksi şoförü Melek Kutay'ın hikayesini katan Bandırma Belediyesi, diğer bir tanımlama ile Bandırma'nın kurtuluştan kuruluşa çağdaş ve medeni bir kent olduğunu belgelemiş oldu.Özkan ÜNAL
8.03.2021 05:15:34
KADINLARIN NEKADAR BECERIK VE ÜRETKEN OLDUKLARININ EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ GÖSTEREN KIZIMIZ MELEK KITAY'I KUTLUYORUM...

Anahtar Kelimeler: Bandırma' "Şoför Nebahat"
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 40.4 ° / 20.1 ° Güneşli
  • Salı 39.9 ° / 21.3 ° Güneşli