DEMOKRAT PARTİDEN İSTİFA ETTİ.

DEMOKRAT PARTİDEN İSTİFA ETTİ.

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN DEMOKRAT PARTİDEN İSTİFA EDİP YOLA BAĞIMSIZ DEVAM ETME KARARI ALDI

2019 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Demokrat Parti’den seçilen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, görevini bağımsız sürdürme kararı aldı. Başkan Ergin, bağımsız belediye başkanı sıfatıyla tüm Ayvalık halkıyla dayanışarak görev yapmaya devam edeceğini söyledi.

Başkan Ergin, istifasıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
Ayvalık ve Ayvalıklılar daha iyi bir Belediyeyi hak ediyor inancıyla, doğup büyüdüğüm ata topraklarına hizmeti bir borç kabul eden anlayışı önce Küçükköy, 2019 yılından beri de Ayvalık Belediye Başkanı olarak yaşama geçirme uğraşında oldum. İlk gün taşıdığım inanç ve heyecanı, üstüne katarak bugün de taşıyorum ve her zaman söylediğim üzere Ayvalık için birlikte daha yapacak çok işimiz var.

Sahip olduğumuz inancı Ayvalık’ta yaşama geçirmek için çıktığımız bu yolda, her türlü gündelik politik kaygılardan uzak kalarak, tümüyle hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızı, bu kentte yaşayan herkese dokunarak sürdürmek ve tüm katmanlara ulaşabilmek için görevimi bugünden itibaren bağımsız bir çizgide sürdürme kararı aldım.

Beni bu göreve siyasi görüşü çok farklı olsa da ortak kaygısı Ayvalık olan sağduyulu sizler taşıdınız. Sırf bu yüzden bile sizlere şükran borcum var ve bu borcu ödemek için bundan sonra da gece gündüz çalışacağımdan kuşkunuz olmasın.

Ancak bir teşekkür borcum da seçime katılmamız için bize kucak açan Demokrat Parti yönetiminedir.
Bağımsız kalma tercihimiz asla bir kırgınlığa dayalı olmayıp, gündelik siyasetten uzak Belediyecilik hizmetini sürdürmeye yönelik bir tercihten ibarettir. Bu vesile ile bir kez daha başta Demokrat Parti Genel Başkanımız Gültekin Uysal olmak üzere tüm DP ailesine şükranlarımı sunuyorum.
Bugünden itibaren Ayvalık Belediye Başkanlığı görevimi tüm Ayvalık halkı ile kol kola ve bağımsız Belediye Başkanı sıfatı ile sürdüreceğimi saygılarımla arz ederim…Şaban Meriç
27.02.2021 10:59:23
İşin bitti, şeyin şeyine!.... size yarışa girme olanağı sağlayan sisteme ve bu sistemi size sağlayan DP'ye karşı yapılan büyük bir ayıp.. Siz sosyal demokrat sofrasından atılmış bir aday olarak, paçalarına sarıldığınız DP sayesinde başkan oldunuz!.... Sırtına bindiğiniz DP sayesinde ıslanmadan dereyi geçtiniz. veya şöyle yorumlayalım. DP sizi aday göstermese idi. Siz bugün hangi makamda oturuyor dunuz? Millet ittifakı ortağı olan DP'den başkan oldunuz, seçimden sonra Büyükşehir de Cumhur ittifakına payanda oldunuz, bu mu sizin adamlığınız.... CHP sizi attı diye üzülmüştük... Meğer ne kadar haklıymış... Bırakın timsah gözyaşlarını, yaptıklarınız ve durduğunuz yer sizin kaç kiloluk adam olduğunuzun aynasıdır.

Şaban Meriç
27.02.2021 11:04:48
Siz Mesut Ergin, İyi bir rallicisiniz... Yarışa katılan araçlar full ama sizin binmek istediğiniz CHP aracında başkası oturuyor. Yani siz bu yarışta yoksunuz... DP geliyor... "Bizim araçla yarışın" diyor. 40 yıllık kani, göğsündeki altı oku atıp, yerine kıt atı takarak direksiyonuna geçtiği DP aracı ile yarışı kazanıyor... Size bu olanak sağlanmamış olsa böyle bir şansınız söz konusu muydu?..

demokrat
1.03.2021 14:00:53
Sn.Başkan,öncelikle davranışınızı kınıyorum.Siyaset; hizmet etmek için bukalemunluk yapma,ya da fırıldak kubi gibi döneklik yapma sanatı değildir.Çıkın daha mertçe ve dürüstçe,DP'den seçildim ama,gönlüm sırf hizmet için camburcumbur ittifakında de,biz de anlayalım sizin adamlığınızı.Yani gelecek seçimde bu beldeden senden başka aday çıkacak Türk büyüğü yok mu?Amacınız hizmetse,bakın her türlü devlet engellemesine,tepe engellemesine rağmen tıkır tıkır hizmet veren cehape(birisinin kulakları çınlasın) belediyelerine...Hem dik duruyorlar,hem de adamlık sergiliyorlar.Son söz:Karacaahmet mezarlığı vazgeçilmezlerle dolu sn.başkancık...Utanmanız varsa,demokratlardan utanın biraz.

Anahtar Kelimeler: DEMOKRAT PARTİDEN İSTİFA .
  • Cumartesi 35.4 ° / 18.7 ° Güneşli
  • Pazar 35.2 ° / 20 ° Güneşli
  • Pazartesi 35.4 ° / 17.9 ° Güneşli