SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi Koop’ta Genel kurul

SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi Koop’ta Genel kurul

SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi Koop’ta Başkan Osman Bulut ve ekibi, güven tazeledi.F,

SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi Koop’ta  Başkan Osman Bulut ve ekibi, güven tazeledi.

SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi yapı kooperatifi 2021-2022-2023 yılları olağan genel kurulu BESOP salonunda yapıldı.

76 Ortağı bulunan SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi yapı kooperatifi genel kurulu Merkezi Bursa’da bulunan ve Güney Marmara Kooperatiflerini içine alan 100. Yıl Kooperatifler birliği Başkanı Fahri Tuğral’ın divan başkanlığında gerçekleşti.

Çalışma ve faaliyet raporları, yıllara göre bilançolar, denetim raporları okunup oy birliği ile kabul edilirken ortakların kooperatif aidatlarına yeni düzenleme getirildi. Buna göre ilk yıl  (B) tipi işyeri ortaklardan 300 tl, (A) tipi işyerleri aidatları 450 tl olarak kabul edilirken, 2. Yıl için bu rakam (B) 400 tl, (A) tipi işyerleri için 600 tl olarak kabul edildi.

SS. Erdek Küçük Sanayi Sitesi yapı kooperatifi olağan genel kurulunda 10 madde görüşüldü.

Kooperatif Ana sözleşmesinin intibak maddesi; “1163 sayılı Kooperatifler kanununun geçici 9. Maddesine istinaden kooperatif ana sözleşmesinin Bakanlıkça hazırlanan örnek karma sanayi sitesi yapı kooperatifi ana sözleşmesine intibakı görüşüldü, oy birliği ile kabul edildi.

Aidatlar ve yönetim kurulu huzur haklarının görüşülmesinde ise yönetim kurulu üyelerinin huzur haklarının bir asgari ücret karşılığı tüm yönetim tarafından pay edilmesi, Yetersiz kalan Küçük Sanayi sitesinin Belediyeye yapılacak talep ile plan genişlemesinin yapılması, Sanayi sitesinin çevresinin yeniden düzenlemesine ilişkin yönetime yetki verilmesi, 3 yıl olarak yapılagelmekte olan mali kongrelerin yönetmelik gereği 2 yılda bir yapılmasına, 4 yıl için göreve gelecek yeni 7 asıl, 7 yedek yönetim kurulu üyelerin belirlenmesi, 2024-2025 tahmini bütçesinin görüşülmesi, dilek ve temennilerle noktalanan genel kurulda yeni dönem 4 yıllık kooperatif yönetim kurulu asıl üyeliklerine; 

Osman Bulut, Çetin Gül, Oğuz Levent Çalışkan, Hasan Babadağ, Rıfat Semih Güner, Ahmet Şenol, Vahit Kocabıyık, 

Yedek üyeliklere; Muhittin Omaç, Adnan Baykuş, Muarren Deniz, Ahmet Baykuş, İbrahim Gören, Ümit Kaya, Adnan Çalışkan,

Denetim kurulu asıl; Hasan Babuççu, Mehmet Al Akyıldız, Orhan Narin,

Denetim kurulu yedek; Mustafa Köse, Özay Demirer, Vehbi Akalın,

Üst birlik temsilciliklerine; Osman Bulut ve Hasan Aygül seçildi.Anahtar Kelimeler: . Erdek Küçük Sanayi Sitesi Genel kurul
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 40.4 ° / 20.1 ° Güneşli
  • Salı 39.9 ° / 21.3 ° Güneşli