Unutulmuşlar kasabasında sevinç & hüzün bir arada

Unutulmuşlar kasabasında sevinç & hüzün bir arada

Sahipsiz ve yaralı hayvan Aktivist'i Haluk Kenanoğlu, "Unutulmuşlar Kasabasında" yeni hayatlarla aileyi büyütüyor.

Bandırma-Erdek karayolunun yanında yer alan “Unutulmuşlar Kasabası”ndaki hayvanlar mutlu.

16 ay önce sokak hayvanları için bu çiftliği kuran Haluk Kenanoğlu, “Buradaki hayvanlar barış ve mutluluk ortamında yaşıyor” dedi.

“Unutulmuşlar Kasabası”nda halen 67 köpek, 1 at, 55 dolayında güvercin, 4 kaz(Bunlardan da 5 yavru geliyor), 4 yaban ördeği, 12 ördek, 2 martı, 4 kaplumbağa ve 1 farenin bulunduğunu belirten Kenanoğlu, şunları söyledi:

“Kanatlarından biri kırık olduğundan uçamayan martımıza ‘Elvan’ adını verdim. Daha sonra yine uçamayan bir başka martı, ona eş olarak geldi. Fareye ise ‘Eyşan’ ismini verdim. Atımızın ismi ise ‘Zigana’dır. Burada bulunan hayvanlar, her gün 3 çuval mama yiyorlar. Bu nedenle hayvan severlerin mama desteğine ihtiyacımız var. Buradaki çocuklarımla çok mutluyum. Onlar da beni çok seviyor, hatta kıskanıyor.”

Kenanoğlu, geçmiş aylara göre hayvan severlerin “Unutulmuşlar Kasabası”na mama desteğinden memnun olduğunu belirterek, “şöyle konuştu:

“Onlara, her gün, belirli saatlerde mama veriyorum. Onların karnı doyduğunda büyük mutluluk duyuyorum. Çeşitli nedenlerle birini kaybettiğimde yaşadığım üzüntüyü anlatamam. Onları, bir hayat arkadaşı olarak düşünüyorum. Bu arada, çiftliğin dışındaki hayvanlara da mama desteğinde bulunuyorum.”   ÖNDER BALIKÇIGazeteci Yazar Önder Balıkçı, sahipsiz, yaralı sokak hayvanları Aktivist-i Haluk Kenanoğlu ile konuştu.
Saliha Güngör
10.02.2021 01:05:02
Can kardeşim senden Allah razı olsun elin ayağın dert görmesin iki varsın herşey gönlünce olur

  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 40.4 ° / 20.1 ° Güneşli
  • Salı 39.9 ° / 21.3 ° Güneşli