Ziyaretçi sayısı düştü

Ziyaretçi sayısı düştü

2020’de, Bandırma Müzesi’ni sadece 4 bin kişi ziyaret etti

Bandırma Müzesi’ni geride bıraktığımız 2020 yılında 4 bin dolayında kişi ziyaret etti.

Müze müdürü Ali Atmaca, pandemi nedeniyle ziyaretçi sayısının, önceki yıllara göre düşüş gösterdiğini belirterek, şu bilgiyi verdi:

“Pandeminin yanı sıra müzemizin kent merkezine uzaklığı, bir yerde ‘kör nokta’da bulunması, bölgeye otobüs seferinin olmaması da ziyaretçi sayısını olumsuz etkiliyor. Pandemiye bağlı olarak hafta sonlarında sokağa çıkma yasağı uygulandığından müzemiz kapalı. Yine pandemi nedeniyle müzemiz, hafta içinde de saat 10.00-16.00 arasında hizmet verebiliyoruz.”

Müzede 3376 envanter eser bulunup, etütlük eserlerle birlikte 10 bin civarında esere sahip bulunduklarını vurgulayan Atmaca, bu eserlerin ağırlığını Bandırma sınırları içindeki Daskyleion ve Erdek sınırları içinde yer alan Kyzikos’tan çıkarılanların oluşturduğunu belirtti.

ALİ ATMACA KİMDİR

İlhame Öztürk’ün emekliye ayrılmasının ardından Bandırma Müze Müdürlüğü’ne atanan Ali Atmaca, 1967 yılında, Ankara’da doğdu.

Mesleğinde 31’inci yılını yaşayan Atmaca, önceki yıllarda Çankırı’da, Yeni Çankırı Müzesi ve Çanakkale Truva Müzesi’nin kurucu müdürlüğünü yaptı.  ÖNDER BALIKÇIAnahtar Kelimeler: Ziyaretçi sayısı düştü
  • Pazar 39.5 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 40.4 ° / 20.1 ° Güneşli
  • Salı 39.9 ° / 21.3 ° Güneşli